General Mobile 4G (Android One) Nasıl Modem Olarak Kullanılır?

General Mobile 4G (Android One) akıllı telefonunuz üzerinden internet paylaşımı yapabilir yani telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz. Bunun için benzer işletim sistemi kullanan modellerde olduğu gibi 3 farklı yol var.

General Mobile 4G modelinde internet paylaşımı yapabilmek için Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Diğer> Tethering ve taşnblr hotspot yörüngesini izlemelisiniz. İlgili yörüngeyi izlediğinizde internet paylaşımı seçeneklerini göreceksiniz. Karşınıza 3 farklı internet paylaşım seçeneğiyle birlikte ‘Kablosuz hotspot kurulumu yap’ opsiyonu çıkacak. Peki bu seçenekleri ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

USB Bağlantısı
Bu seçenek veri(data) kablosuyla internetinizi bilgisayarla paylaşmanızı sağlar. Ürünü kablosuyla bilgisayara bağlayın ve seçeneği aktifleştirin. Bilgisayar ve telefon ayarları otomatik olarak yapacak ve internetiniz bilgisayarla paylaşılacak.

Taşınabilir Kablosuz hotspot
Kullanılabilecek ikinci seçenek telefonunuzu kablosuz modeme dönüştürür. Bu şekilde mobil cihaz ve bilgisayarlar Wi-Fi üzerinden cihazınıza bağlanarak internetinizi kullanabilir. İsterseniz bu seçeneğin hemen altından bulunan ‘Kablosuz hotspot kurulumu yap’ kısmından telefonunuza yeni bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz. Bu şekilde karşı tarafın cihazınıza bağlanması çok daha kolay olur.

Bluetooth internet paylşm
Son seçenek adı üzerinde, internetinizi Bluetooth üzerinden paylaşmanızı sağlar. Özellik aktifleştirildiğinde karşı tarafın telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanması gerekir. Bluetoot eşleşmesini yapıp, seçeneğe tekrar dokunduğunuzda ‘internet paylaşımı’ bölümünü göreceksiniz. İlgili seçeneğe dokunduğunuzda telefonunuz modeme dönüşür.

Author: Tayfun Sağır

10 thoughts on “General Mobile 4G (Android One) Nasıl Modem Olarak Kullanılır?

  1. kaç kişi baglandıgını nasıl görücez başka telefonlarda bildirim şeklinde gözüküyor android one de naıl gözüküyo

  2. bende gm android one var ve usb kablo ile internete bağlanma özelligi var ama nasıl yapacagımı bilmiyorum nasıl olur???

  3. Merhaba yarın General Mobile 4G android one almayı düşünüyorum. Genelde iyi yorumlar görüyorum bu telefon hakkında…
    Tavsiye edilebilecek bir telefon mudur ?

    1. Bütçeniz 800 liraya kadarsa taniikitavsiye ediyoruz. 900 lira gibi bütçelere çıkarsanız daha iyi seçenekler var tabiiki.

      1. ayarlara girdiğimde göremiyorum fotoğraflı bir şekilde anlatırmısınız teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir