General Mobile 4G (Android One) akıllı telefonunu yaklaşık 2 haftalık bir teste tabi tuttuk ve bu aşamada bir çok farklı performans testi yaptık. Takipçilerimizin de taleplerini göz önüne alarak performans testlerinde bir çok noktaya dikkat ettik. Diğer performans makale ve videolarına yine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Telefonun ahizesinden ve hoparlöründen alınan ses iyi. Sesin dışarıya ve kullanıcıya verilmesi konusunda bir problem yok.

Ürünün kutusundan çıkan kulaklığıyla devam edelim; kulaklık tasarım ve ses kalitesi itibariyle ilgi çekici. Kulaklıkla bir çok telefondan kaliteli sesler alınabiliyor. İşin kötü tarafı General Mobile 4G’de bu seslerin diğer telefonlar kadar iyi olmaması! Kişisel ekolayzer ayarları da yapsanız ses belli bir seviyede kalıyor. Öyle ki telefondan alınan sesin bir kademe aşağısı için boğuk denilebilir. Özellikle rock ve metal gibi ses çeşitliliğiyle birlikteliğinin çok olduğu müzik türlerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kulaklık uyumu konusunda da bazı sıkıntılar var; telefon her kulaklıkla tam uyum sağlamıyor. Denediğimiz yaklaşık 10 farklı kulaklık arasında en iyi sesi kutudan çıkan kulaklıkla aldık.

Üründe müzik çalar olarak Play Müzik uygulaması yer alıyor. Bu uygulama hem müziklerinizi zil sesi yapmanıza hem de paylaşmanıza imkan tanımıyor. Üstelik telefonun zil sesi seçeneği de kısıtlı.Bu yüzden PowerAMP gibi çeşitli müzik çalar uygulamalarına ihtiyaç duyuyorsunuz.

One thought on “General Mobile 4G (Android One) Müzik Performansı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir