General Mobile 4G (Android One) son dönemin en ilgi çeken akıllı telefonlarından bir tanesi. Bu yüzden telefona dair bir çok detay merak ediliyor. Biz de telefonu bir çok farklı teste olduğu gibi kamera performans testine de tabi tutarak, kamera performansını görmeye ve göstermeye çalıştık. İşte detaylar…

General Mobile 4G ön bölümde 5, arka bölümde ise 13 Megapiksel kamerayla gelen bir telefon. Telefonun ön kamerası 720p, arka kamerası ise 1080p çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. Ön kamerada HDR özelliği yok, arka kamerada ise HDR özelliğiyle birlikte otofokus, Geo-tagging, yüz tanıma ve dokunmatik odaklama özellikleri var. Telefonun arka tarafındaki ana kamerayı gece çekimleri için çift led flaş destekliyor.

Telefonla bir çok farklı ışıkta çekimler yaptık ve gördük ki arka kamera ışığın yeterli olduğu ortamlarda gayet iyi ancak gece çekimlerinde hayal kırıklığı! Ön kamera ise hem gece hem de gündüz çekimlerinde kötü. Çeşitli örnekleri videomuzda görebilirsiniz.

GM G4’de kamera işlemleri için ‘Google Kamera’ uygulaması bulunuyor ki biz bu uygulamanın arayüzünü beğenmedik. Farklı kamera uygulamalarına ihtiyaç duyulabilir.

General Mobile markasının yeni ürünü için sadece kötü yorumlar yapmıyoruz tabi. Telefondaki ‘Lens Bulanıklığı’ özelliği çok başarılı. Ayrıca ‘Panaroma’ çekimleri de çok pratik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir