General Mobile 4G(Android One) akıllı telefonlarında da ekrandaki görüntüyü kaydedip, galeriye eklemek mümkündür. Ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özellik, General Mobile 4G modelinde dahili olarak bulunur ve bu yüzden Google Play Store’dan herhangi bir uygulama edinmenize gerek kalmaz.

Android One 4G, yalın Android işletim sistemiyle(v5.1.1 Lollipop) çalışan bir telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi diğer bir çok Android telefonla aynı. Basit bir tuş kombinasyonu uygulamak yeterli olacak.

Görüntüsünü kaydetmek istediğiniz ekrandayken, görselde anlatmaya çalıştığımız gibi ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

general-mobile-4g-android-one-ekran-goruntusu-almaEkranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görüp, deklanşör sesi duyarsınız, yöntemi doğru uyguladınız demektir.

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

30 thoughts on “General Mobile 4G(Android One) Ekran Görüntüsü Alma”
 1. Screenshot alıyorum ama 3 Saniye sonra sist arayüzü hata veriyor ve ekran görüntüsu alınamıyor

  1. Bu işletim sistemi kaynaklı bir hata ve belli bir çözümü yok. O yüzden verilerini yedekledikten sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürmeni öneririz.

 2. Ekran görüntüsü çekmekde sıkıntı cekiyorum telefonda baska uygulamalar açılıyo aynı sorun ekran açıp kapatırkende yasıyorum ne yapmalıyım

  1. Fiziksel tuşları tek tek kontrol edin. Sağlıklı çalıştığından eminseniz, tuşlara basarken zamanlama hatası yapıyorsunuz demektir.

 3. Telefonumda ss aldığımda galeriye kaydediliyordu. Dün ayarlarda biraz oynadım uygulama ayarlarında, bugun ise ss alamıyorum çektiğimde “depolama alanı sınırlı olduğundan veya uygulamanız ya da kuruluşunuz tarafından izin verilmediğinden ekran görüntüsü alınamıyor” diye yazı çıkıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz….

 4. Fotoğraf çekerken ve ekran görüntüsü alIrken ses çıkıyor bunu nasıl kapatabilirim

  1. Telefon sesini komple kapatmanız gerekiyor. Boş ekranda ses kısma tuşunu kullanın.

 5. Telefonumun uygulamalarını guncelledım uygulamaları liste yontemı ıle gosterıyor ayarı nasıl degıstırırım*

  1. Menüye girdiğinizde seçenekler tuşuna basıp menü stilini tablo olarak değiştirmelisiniz.

     1. Menüye girdiğinizde sağ ya da sol üstte yer alır ve üç noktalı bir simgesi vardır.

 6. General mobile 4g telefonumu geçen hafta sıfır aldım fakat ekran goruntusu almak istedigimde uyarı geliyor hafıza olmayabilir veya yazılımsal bir sorun olabilir gibisinden uyarı alıyorum ana ekranda. Hafiza nin dolu olması mümkün değil 10 gb lık boş alan var ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir