Samsung’un Mart ortasında tanıtacağı yeni akıllı telefonu Galaxy S4 nasıl olacak? Galaxy S3’e göre yeni cihaz ne gibi farklar taşıyacak? İşte Samsung Galaxy S4 hakkında tüm merak edilenler…

Samsung’un gönderdiği davetiyeler, Galaxy S4’ün 14 Mart’ta geleceğini onaylıyor. Cihazın bu tarihten yaklaşık iki ay sonra Avrupa’da ve ülkemizde piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Telefonun isminin “Galaxy IV” olmadığını düşünmemiz için şu an hiçbir neden yok.

Galaxy S4’ün tasarımının ince olacağı konusunda ipuçları var. Genel inanış ve dedikodular, cebin fiziksel giriş düğmesini koruduğu yönünde.

Galaxy S4’ün ekranının selefinden daha büyük, 5 inç olacağına inanılıyor. 1920×1080 AMOLED, 440 ppi gibi özelliklere sahip olacak ekran, son dedikodulara göre AMOLED yerine Full-HD SoLux teknolojisini de kullanabilir.

Nokia’nın PureView teknolojisi ve en son olarak HTC’nin UltraPixel teknolojisiyle beraber ceplerde kameraların önemi oldukça arttı. Bazı dedikodular, Galaxy S4’te 13 megapiksellik bir kamera bulunacağını söylüyor. Söylentilere göre cihaz, Sony’nin 1/3-inch Exmor Rs imaj sensörünü kullanabilir.

Batarya:
2.600 – 2.700mAh kapasitelerinde güçlü bir pilin S4’e dahil edilmesini bekleyebilirsiniz. S3’ün 2.100mAh’lik pilinin zaman zaman güçsüz kalması gibi bir durumla karşılaşabiliyorduk. S4’ün Droid Razr Maxx’taki gibi 3.300 mAh’lik bir pil taşımasını beklemeyin.

İşletim Sistemi:

S4’ün Android 4.2’yle geleceğine neredeyse kesin gözle bakılıyor. Key Lime Pie, Mayıs ayındaki Google etkinliğine kadar resmiyete kavuşmayacağı için Galaxy S4’ün Android 5 ile gelme olasılığı düşük.

Donanımsal Özellikleri:

S3’ün ABD için üretilen LTE ve uluslararası, LTE olmayan sürümleri bulunuyor. Türkiye’de bizi LTE olmayan sürüm ilgilendiriyor, en azından şimdilik. Samsung’un LTE kullanmayan ülkeler için 8 çekirdekli Exynos 5 Octa çipsetini kullanacağı söyleniyor.

Bununla birlikte Exynos 5 Octa’nın S4’ün ihtiyacından fazlasını sunacağını, bu nedenle Samsung’un Exynos 4 Quad’ı tercih edeceğini iddia edenler de var.

Cihazın 2GB RAM, 32GB’lık veya 64GB’lık depolama alanıyla geleceği düşünülüyor. Bununla birlikte Samsung, kapasiteyi daha da genişleterek 128GB’lık bir model de ortaya çıkarabilir.

hurriyet.com.tr

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir