Fnac 4.5 Format Atma

Fnac 4.5 Phaplet modeli Android işletim sistemli bir cihazdır. Bu telefonda da sık sık uygulamasal hatalar meydana gelebiliyor ve bu hatalara çözüm bulabilmek için telefonu formatlamak yani sıfırlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Ayrıca model -desen şifrenizi unuttuğunuzda veya bloke ettiğinizde de telefonu formatamak zorundasınız.

Fnac 4.5 modelini formatlamak için iki yol mevcuttur. Format işlemine başlamadan önce lütfen batarya şarj seviyesini %25‘in üzerine çıkarın. Telefondaki tüm bilgileriniz ve verileriniz silinecektir.

Birinci yöntem olarak eğer telefon menüsüne ulaşabiliyorsanız ayarlardan telefonu formatlayabilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz yol şöye olacaktır. Menü – Ayarlar- Yedekle ve Sıfırla – Fabrika ayaralarına Dön – Hepsini sil.

İkinci yöntem ise telefon menüsüne ulaşamadığınız durumlarda tuş formatı dediğimiz yöntemdir. Bu yöntemde format için telefonun tuşlarını kullanıyoruz. Telefonunuzu tuşlardan formatlamak için aşağıdaki yönergeleri uygulayın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + güç tuşlarına basıp basılı şekilde tutun. Yaklaşık 10 saniye sonra bir android logosu göreceksiniz. Tuşları bırakabilirsiniz.

fnac 4.5 format atma

Ekranda Android logosu gördüğünüzde  bir kere dokunmatik Home tuşuna dokunun. Recovery Mode‘a ulaşacaksınız. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz.

fnac 4.5 format atma 2

Ses kısma tuşunu kullanarak wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelip telefonun alt solunda bulunan dokunmatik onay tuşuna dokunun. Çıkan seçeneklerden yes delete all users data seçeneğini seçip yine onay tuşuna dokunun. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneğini seçerek telefonu yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılış 5 dakikaya kadar sürebilir, Telefonun açılmasını bekleyin. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir