Fly IQ4405 EVO Chic 1 Format Atma

Fly IQ4405 EVO Chic 1 model telefonları formatlamanın bir kaç yöntemi mevcuttur.  Format işlemi telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmekle beraber telefondaki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamaları siler.

Format işlemi yapacaksanız öncelikle telefonunuzu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarmanızı öneirriz. Format işlemi esnasında telefon kapanırsa yazılımsal sorunlar ortaya çıkabilir.

Eğer menüye girebiliyorsanız,  cihazı telefonun menüsünden sıfırlayabilirsiniz. Bu format yöntemini genel olarak hafıza sıkıntısı ortaya çıktığında veya telefonunuza virüs bulaştığında kullanbilirsiniz. Ayarlardan Sıfırlama seçeneğini bularak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu yöntemde yedek alabilmeniz mümkündür. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

İkinci ve üçüncü yöntem ise genelde menüye ulaşamadığınız durumlarda kullanılır. Desen, model kilidinizi unuttuğunuzda veya üst üste yanlış girip bloke ettiğinizde tuş kombinasyonu ile Recovery mode’a girip format atmalısınız.

İkinci yöntem: Recovery Mode

Bu yontem ile format attığınızda telefonunuzdaki tüm bilgileriniz silinecek ve telefon fabrika ayarlarına dönecektir. İşleme başlamak için telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken ses açma + güç(kilit) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana görüntü geldiğinde güç tuşunu bırakın ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin.

Fly IQ4405 EVO Chic 1 format atma recovery mode

Biraz sonra telefon Recovery Mode ekranına geçecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve onay için ses açma tuşuna basın. (Bazı sürümlerde onay tuşu güç tuşudur. Ses açma tuşu onaylamazsa güç tuşunu deneyin.)

Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip tekrar onaylayın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuz formatlanmış şekilde açılacaktır.


Üçüncü yöntem: Factory Mode

İkinci yönteme ulaşamadığınız durumlarda bu yöntemi kullanabilirsiniz. Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun.

Fly IQ4405 EVO Chic 1 format atma factory mode


Ekrana görüntü geldiğinde güç tuşunu bırakıp ses kısma tuşuna basmaya devam edin. Biraz sonra Factory Mode ekranı gelecektir. Ses kısma tuşu ile Clear eMMC seçeneğinin üzerine gelip ses açma tuşu ile onaylayın.(Bazı sürümlerde onay tuşu güç tuşudur. Ses açma tuşu işe yaramazsa güç tuşu ile onaylayın.) Reboot seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuz formatlanmış şekilde açılacaktır. Bu formatlama işlemi de telefonunuzdaki bilgileri silecektir.

 

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir