Flappy Bird Yayından Kaldırıldı!

Son zamanların en popüler ve bağımlılık yaratan mobil oyunu Flappy Bird, yaratıcısının isteğiyle Apple ve Android Store’dan tamamen kaldırıldı.

 

Apple ve Android Store’dan bedava indirilen oyun, yaratıcısının isteğiyle platformlardan kaldırıldı. Oyunun geliştiricisi Nguyen Ha Dong, Cumartesi gecesi Twitter hesabından eleştirilere daha fazla katlanamayacağını belirterek, “22 saat sonra Flappy Bird’ü satıştan kaldırcağım”açıklamasını yapmıştı.

Dong’un duyurusu ilk önce ‘reklam yapıyor’ diye eleştirilirken, Pazar gecesi oyun gerçekten satıştan kaldırıldı.

Flappy-Bird-2

 

NEFRET VE AŞK BİRARADA
Sadece Android sürümünde 50 milyondan fazla indirilien oyunda, kullanıcının tek yapması gereken kuşu yeşil boruların arasından geçirmek. Son derece kolay görünen oyun, aslında bir hayli zor. Oyuncular sadece 10 puan alabilmek için saatlerce oynamaya devam ediyor. Flappy Bird, mobil kullanıcıları çileden çıkartsa da bir o kadar da kendisine bağımlı yapıyor.

Oyunu kaldırma kararı alan Dong Nguyen’in, bağımlılık yaratan oyundan reklam gelirleri sayesinde günde en az 50 bin dolar kazandığı açıklandı. Yüzlerce programcıyla çalışan dev oyun firmalarının aksine Dong Nguyen, Flappy Bird’ü sadece birkaç gece içinde hazırladığını belirtmişti.

Flappy Bird’ü daha önce telefonlarına indirenler, oynamaya devam edebilecek.

Ntvmsbc


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir