Facebook’ta, yapılan güncellemeler ile videoların otomatik olarak oynatılması seçeneği gelmesinin ardından mobil cihazlardan video izlenme oranı yüzde 532 oranında artış gösteri.

1.35 milyar aktif kullanıcısı  bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook‘ta, videoların mobil cihazlardan izlenme oranı iki yılda yüzde 532 arttı.

Facebook’tan yapılan açıklamada, insanların akıllı cep telefonları gibi mobil teknolojiler sayesinde paylaştıkları fotoğraf, video ve ikonlarla internet ortamında “yeni dünya dili konuştuğu”, söz konusu dilin, kısa, zaman açısından da etkin ve güçlü mesaj iletilmesine olanak sağladığı belirtildi.

eMarketer araştırmasına dayandırılan açıklamaya göre, yeni dilin en önemli öğelerinden videoların, mobil cihazlar yoluyla Facebook’ta izlenme oranının son iki yılda yüzde 532 arttığı ifade edildi.

facebook-video-orani

Tüm mobil videolarda bu oranın 2018 yılına kadar 14 kat artmasının beklendiğine yer verilen açıklamada, Facebook’ta video izlemelerinin yüzde 65’in mobil cihazlardan gerçekleştirildiği kaydedildi.

Ntcmsbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir