Facebook Messenger’a Yeni Bir Özellik!

Sosyal medya devi Facebook, Messenger’ına yepyeni bir özellik koyuyor. Artık Facebook Messenger üzerinden ücretsiz telefon görüşmesi yapılabilecek.

Son zamanlarda gündemde olan Facebook, Whatsapp adlı anlık mesajlaşma uygulamasını 16 milyar dolara satın aldıktan sonra uygulamasında nasıl bir yeniliğe gideceği merak konusu haline gelmişti.Perşembe günü Facebook Messenger uygulamasına gelen yeni bir güncelleme ile artık kullanıcılar uygulama üzerinden sesli arama yapabilecek.ABD ve Kanada’da kullanıma sunulan bu yeni özellik nihayet tüm dünyada da hizmete girdi.

Facebook Messenger’a gelen hem Android hem de iOS güncellemesi ile artık kullanıcılar Facebook’taki arkadaşlarıyla sesli görüşme yapabilecek.

Uygulamanın bir dezavantajı ise sadece kablosuz ağ (WiFi) üzerinden kullanılabilmesi. Yani 3g’niz açık olsa bile Facebook  uygulamasını kullanarak sesli arama yapmanıza izin vermiyor.Bunun dışında Facebook’taki arkadaşlarınızın da en son Facebook Messenger sürümünü kullanıyor olması şart.

facebook-messenger-guncellendi

 

Facebook uygulamasının güncel hali iOS ve Android platformları için şu anda indirilebilir durumda.

Anlık ileti gönderebilen Viber ve Wechat gibi uygulamalarda halihazırda bulunan sesli arama özelliği, Facebook kullanıcılarını da memnun edeceğe benziyor…

 

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir