2.5 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya ağı Facebook, bir süre önce iOS işletim sistemi için geliştirdiği Facebook Mentions uygulamasının Android cihazlar için de kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Bu gelişme ile birlikte artık Android kullanan kamuya mal olmuş kişiler de Facebook Mentions kullanarak hayranları ile etkileşime girebilecek, telefonlarından güncelleme yaparak, fotoğraf paylaşarak veya canlı soru-cevap etkinliği düzenleyerek sohbetler başlatabilecek ve Mentions’ın Live özelliği sayesinde onlarla canlı videolar paylaşabilecek.

Facebook, bir süre önce en büyük rakiplerinden Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope’u devreye sokmasıyla birlikte canlı yayın temelli çalışmalarına hız kazandırmış ve Mentions üzerinde denemelere başlamıştı. Önce ünlü isimlerle başlanan denemeler, daha sonra yayılarak hedef kitlesi yüksek sayfalarla devam etmişti.

facebook-mentions-androidApple’ın mobil işletim sistemi iOS için uygulamanın yayınlanmasının ardından Android kullanıcılarının beklentileri de göz önünde bulunduruldu ve uygulama hızlı bir şekilde Play Store’daki yerini aldı. Facebook Mentions uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

iPhone için Facebook Mentions İndir

Android için Facebook Mentions İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir