Facebook Haber Geliyor!

Facebook, yakın zaman da yaptığı ataklara bir yenisini daha ekliyor. Facebook Haber!

Yakın zaman da haber servisi kuracağını açıklayan Facebook, kurduğu “FBNewswire” ismini verdiği sayfasıyla haberciliğe atılıyor.

Haber kaynağı olarak hizmet vermek isteyen Facebook, haber niteliği içeren içerikleri oluşturacağı serviste yayınlamayı düşünüyor.

“FBNewswire” adıyla oluşturacağı bu haber sayfasında protesto gösterisi, seçim ya da spor etkinliği gibi güncel olaylardan kısa haberler, fotoğraflar ve videoların yer alacağını duyurdu…

Facebook yetkilileri, topladıkları bilgileri kullanıcıları ve çeşitli kuruluşlarla paylaşacaklarına dikkat çekerek haberlerin gerçek saati ile güncelleneceğini ifade ettiler.

facebook-haber

Haber servisini ücretsiz sunacak olan Amerikalı şirketin, Avustralyalı medya devi Rupert Murdoch’un News Corporation grubuna bağlı olan Storyful’la işbirliği yapacağı kaydedildi.

Facebook bu girişimiyle Twitter’a da rakip olmayı planlıyor. Twitter önemli gelişmelerin en hızlı paylaşılabildiği iletişim aracı olarak isim yapmıştı.

Yaklaşık 1 milyar 300 milyon üyesi olan Facebook son dakika gelişmelerinde şimdiye kadar Twitter kadar önemli rol oynayamadı.

Ntvmsbc


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.