Facebbok “Slingshot” Uygulamasını Çıkardı!

Sosyal medya devi Facebook’un uzun zamandır konuşulan Snapchat’e rakip uygulaması Slingshot (sapan) dün akşam saatlerinde sessiz sedasız yayınlandı.

Facebook 3 milyar dolar teklif sunmasına rağmen satın alamadığı” Snapchat ”e rakip olarak ” Slingshot ” uygulamasını devreye soktu. Facebook Camera ve Facebook Poke uygulamalarını geliştirmesi şirkete yaramamış, iki uygulamayı da ilgi görmediği için yayından kaldırmak durumunda kalmıştı.

Anlık mesajlaşmada etkili olmaya çalışan Facebook, “Slingshot”la (sapan)  bu alandaki boşluğu doldurmaya çalışıyor. “Snapchat” ile “Slingshot” arasında benzerlikler olsa da, iki uygulama arasında önemli farklar bulunuyor.

Slingshot Facebook’un Instagram, Vine ve Snapchat karışımı özel bir uygulaması. Kullanıcılarla fotoğraf alışverişinde bulunabileceğiniz uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği ise size gönderilen fotoğrafı görüntülemek istiyorsanız sizin de karşı tarafa fotoğraf göndermek zorunda olmanız. Eğer bunu yapmazsanız gönderilen fotoğrafın sadece buzlu bir ön izlemesini görebiliyorsunuz.

Uygulamanın yaratıcılarından Will Ruben, konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu uygulamanın kullanıcıların yaratıcılığını konuşturacağını ve kimsenin sadece izleyici olarak kalmayacağını kaydetti. “Kimsenin izleyici olarak kalmayacağı” sözü ise doğrudan az önce belirttiğimiz “fotoğrafı görmek istiyorsan sen de fotoğraf gönder” mantığına dayanıyor.

facebook-slingshot

“Slingshot”, Apple ve Anroid cihazlarda çalışıyor ve Facebook’a üye olma zorunluluğu gerektirmiyor.

“Snapchat” ile arasındaki diğer önemli fark ise, fotoğrafların bir kaç saniye sonra yok olmaması. Kullanıcı gönderdiği fotoğrafı istediği zaman silebiliyor. “Snapchat”de ise fotoğraf bir süre sonra kendiliğinden kayboluyor.

Andorid İşletim Sistemli Cihazlarınıza Slingshot Uygulamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayın!

iOS İşletim Sistemli Cihazlarınıza Slingshot Uygulamasını İndirmek İçin Lütfen Tıklayın!


 

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.