Ezcool M5 tableti android işletim sistemine sahip tablettir. Bu yüzden sıkça model – desen kilidi unutuluyor veya bloke ediliyor. Bu tür şifre unutma ve bloke sorunlarını ortadan kaldırıp tableti yeniden kullanabilmek için format işlemini uygulamalısınız. İşleme başlamadan önce lütfen batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.

Ezcool M5 tabletini iki farklı yöntemle formatlayabilirsiniz. Birinci yöntem eğer tabletin menüsüne ulaşabiliyorsanız tableti Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika verilerine sıfırla – Tableti sıfırla yolunu izleyerek formatlayabilirsiniz.

İkinci yöntem ise tabletin menüsüne ulaşamadığınız durumlarda yapmanız gereken formatlama yöntemidir.

Bu yöntem için tableti kapalı konumuna getirin.

Tablet kapalıyken ses açma tuşuna basıp basılı tutun. Sonra güç tuşuna da basıp basılı tutun. Her iki tuşu ekrana Ezcool yazısı gelene kada basılı tutun.

Ekranda Ezcool yazısını gördüğünüzde tuşları bırakıp ses açma tuşuna üst üste 5-6 defa basın. Biraz sonra ekranda aşağıda robotu göreceksiniz.

ezcool m5 recovery

Yukarıdaki ekran geldiğinde bir kez güç(kilit) tuşuna basın, bırakın. Karşınıza recovery mode seçenekleri çıkacaktır. Ses kısma tuşu ile seçenekler arasında gezinebilirsiniz. Onay tuşu ses açma tuşudur.

Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip ses açma tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip tekrar ses açma tuşuna basın. Bu işlem tabletinizi formatlaycaktır. Reboot system now seçeneği üzerindeyken ses açma tuşuna basarsanız tablet kendini yeniden başlatır. Tablet ilk açılışta bir geç açılabilir. Lütfen açılana kadar bekleyin.

6 thoughts on “Ezcool M5 Tablet Format Atma”
    1. Makalede bu yazıyor; bir kez güç tuşuna basacaksınız. Lütfen işlemi baştan daha dikkatli bir şekilde tekrarlayın.

    1. Bizim deneyip başarıya ulaştığımız yöntem yukarıdakidir. Bunun dışında tabletle ilgili bir bilgimiz yok. Zaten hali hazırda cihaz da elimizde değil. Dikkatlice işlemi tekrarlayın ve yorumlarınızı ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir