Exper EasyPad 8 T8E modeli tablet Android işletim sistemi ile çalışmaktadır. Bilindiği gibi Android işletim sistemi sık sık yazılımsal hatalar vermektedir. Bu hataları gidermek için yeniden yazılım yüklemesi yapmak gerekiyor. Ayrıca desen – model unutmaları ve blokeleri ile virüs bulaşma sorunlarının çözümü için de yazılım yüklenmesi gerekmektedir.

Yazılım yüklemesi aynı zamanda format işlevi de göreceğinden tabletinizdeki tüm kişisel bilgi ve verileriniz silinecektir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında tabletin kapanmasını enegellemek içinde batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerinde tutmaya çalışın.

Yükleme işlemini bilgisayar üzerinden yapacağınız için bir adet USB kablosuna ihtiyacınız olacak. Bilgisayarın tableti görebilmesi için tabletin soketinin çalışır durumda olması gerekir. Eğer tabletin soketi arızalıysa bilgisayarla bağlantı kurulamayacağından yükleme işlemi olmayacaktır.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Phoenix Suit

2: Exper Easypad 8 T8E Firmware

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Phoenix Suit programını bilgisayarınıza kurun. Kurulum esnasında sürücü yüklemeleri ile ilgili ekrana uyarılar çıkabilir. “Yine de yükle” seçeneklerini işaretleyin.

Kurulumdan sonra Phoenix Suit programını açın.

Firmware butonuna tıklayarak yazılım dosyasını seçebileceğiniz ekranı açın.  Image butonuna tıklayarak  indirmiş olduğunuz T8E.img dosyasını seçin.

Yükleme aracımız hazır, şimdi tableti yüklenmeye hazır duruma getirmeniz lazım.

Tableti kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutarak USB kablsounu tablete takın ve ses ksıma tuşunu bırakmadan güç tuşuna üst üste basıp bırakın.

Bilgisayar tableti gördüğünde sürücü yüklenmelerine başlayacaktır. Sürücü yükleme sesini duyduğunuzda tuşları bırakabilirsiniz. Sürücü yüklemesi bittikten sonra yazılım yüklemesi de başlayacaktır.

Hata alırsanız USB kablosunu tabletten çekip işlemleri tekrar deneyin. Yükleme işlemi başladığında durum çubuğundaki ilerlemeyi farkedeceksiniz. Yükleme bittiğinde “Upgrade Firmware Succeed” mesajını göreceksiniz.

USB kablosunu tabletten çekip güç tuşu ile tableti açın. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen tabletin açılmasını bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir