Exper Easypad 7 T7Q Tabletlere Nasıl Format Atılır?


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Eğer elinizde Exper Easypad 7 T7Q model bir tablet varsa ve tabletinizin şifresini unutursanız, desenini unutursanız veya herhangi bir yazılım sorunu varsa tabletinize format atma şansınız var. Fakat Exper tabletler diğer android işletim sistemine sahip tabletlerin donanımsal formatlarından farklı işleme tabi tutuluyor.

Bu makalemizde sizlere Exper Easypad 7 T7Q format atma yani hard reset uygulaması, yeniden kurulum, recovery ekranını açma ve recovery işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Exper Easypad 7 T7Q model tabletinize format işlemi yapabilirsiniz. Format atma sonrası tabletinizdeki her şeyin silineceğini hatırlatmak isteriz. Ayrıca Exper Easypad 7 T7Q desen kilidini veya tabletinize koyduğunuz şifrenizi unuttuysanız da yine format atma işlemini uygulayabilirsiniz. Böylelikle desen kilidi iptal olur, şifreniz sıfırlanır.

Exper Easypad 7 T7Q format atma işlemi için tabletinizin üst kısmında, en solda yer alan açma-kapama tuşu ile en sağda yer alan yukarı ok işaretinin yer aldığı tuşa tablet tamamen kapalı konumdayken basınız(önce sağdaki tuşa, sonra açma-kapama tuşuna) ve bir süre iki tuşa basılı şekilde bekleyin. Yaklaşık 10 saniye kadarSonra iki tuşu da bırakın. Ekrana Exper yazısı geldiğinde sağdaki tuşa bir süre daha basın.Exper Easypad 7 T7Q recoveryUlaşmamız gereken ekran burası. Exper Easypad 7 T7Q recovery yani format ekranında dokunmatik olarak işlemleri yapabiliyoruz. Önce wipe data/factory reset yazan kısma, sonra da yes–delete all user data seçeneğine dokunun. Sonrasında işlem bitiminde wipe cache partition bölümüne de basın. Bu iki işlem bittikten sonra reboot system now seçeneğini dokunarak onaylamalısınız.

Tabletiniz bir süre sonra açılacaktır. Format süresi toplamda yaklaşık 10 dakika kadardır ancak değişebilir… Lütfen sabırla bekleyin.

Exper Easypad 7 T7QExper Easypad 7 T7Q format atma işlemi sonrası tabletiniz bu şekilde açılacaktır. Kendinize göre düzenleme yapınız.

H K N K R

6 Yorum

 1. halil dedi ki:

  exper tablettte ses acma kapama tusu yokkı nasıl asagı yukarı yapacaksınızz

 2. naci dedi ki:

  paylaşımın için teşekkür ederim faydalı oldu

 3. Hüseyin tire dedi ki:

  Tablet şarjdayken açılıyor ama şarjdan çıkardığımız zaman kapanıyor tablete format attım Daha sonra tabletin şarjda taktığımız zaman batarya yüzde yüz dolu gözüküyor fakat tabletin şarjını çıkardığım zaman tekrar kapanıyor Ne yapmam lazım

 4. vuralhan dedi ki:

  Sağolun Arkadaşlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir