EVOBT RS6 Slim model telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar veya ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi nedenlerle format atmak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Format atma işlemi telefonunuz eskisinden daha kötü çalışmaya başladığında ya da kilitleri unutup, bloke ettiğinizde kullanmanız gereken ilk ve en zararsız yoldur. Ancak işlem telefondaki tüm verileri sileceğinden, işlem önce mümkünse veri yedeği alınmalı ve şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edilmeli.

EVOBT RS6 Slim modelini formatlayabilmek için 2 farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki için menüye erişim sağlayabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Diğer yöntem ise menüye erişimde zorluk çıkaran akıllı telefonlar için en etkili yol olan donanımdan format seçeneği. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanıp, görseldeki gibi basit bir tuş kombinasyonu yapılarak kurtarma moduna(recovery mode) ulaşılmalı ve fabrika ayarlarına dönme seçeneği kullanılmalıdır.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Güç(Kilit) Tuşu
evobt-rs6-slim-hard-format-atma

Telefonu kapatın ve ses açma tuşuna basılı tutarken, güç tuşuna birlikte basarak telefonu açın.

Android robotu gördüğünüzde tuşları bırakıp bir kez güç tuşuna basın. Telefon kurtarma moduna geçecektir, burada dokunmatik çalışmaz.

Aşağı-yukarı gidebilmek için ses kısma tuşunu, onay için ise ses açma tuşunu kullanmalısınız.

Wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve ses açma tuşuyla onaylayın.

Yeni ekran teyit amaçlıdır; ses kısma tuşuyla ‘Yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine ses açma tuşuyla onaylayın.

Telefon sıfırlama işlemini yaparak ilk ekrana döner. Bu aşamada, aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylamak, telefonun gereksiz ön belleğini de temizleyecektir.

Son olarak ilk sıradaki ‘Reboot system now’ seçeneğini ses kısma tuşuyla onaylamak, telefonun normal bir şekilde yeniden başlamasını sağlar.

İşlem tamam! Artık EVOBT RS6 Slim kurulum yapılarak, yeniden kişiselleştirilebilir.

31 thoughts on “EVOBT RS6 Slim Format Atma”
 1. telefonun newberry ve hosin v908 olmak üzere değişik versiyonları var ve hiçbirinin flashtools yada cwm yedeğini bulamıyorum :( birisi nolur yardım etsin….

 2. arkadaşlar formta atrken yanlış bi tuşa bastım hiçbişey yapamıyorum yardım eder misiniz? now send the package you want to apply to the device with ” adb sideload filename… diye bi yazı geldi.

  1. Güç tuşuna uzun basarak telefonu resetlemeyi deneyin. Olmazsa ses kısma + güç ya da ses açma + güç kombinasyonlarını uzun basarak deneyin. Telefon yeniden başladığında işlemi tekrarlayabilirsiniz. Yorumlarınızı da lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak paylaşın.

  1. Ses açma tuşuna basılı tutarken güç tuşuna basacaksınız. Uygulamayı doğru yapın.

 3. bu telefonu kesinlikle almayın..parça sıkıntısı var.diyelim adam vanda bu telefonu almış olsa direk çöpe..ben bu hataya düştüm siz düşmeyin..

 4. kardeşim ben de sıfırlamak için telefonu kapattım ve çince gibi yazı geldi ne yapmam gerek acil cevaplarmısın ???

   1. Acil cevap şeklinde bir durumun olmadığı uyarı bölümünde yazıyor! Telefonu kapatın ve işlemi tekrarlayın.

 5. Yardim edinn acill yanlislikla reboot system now un altindaki secenege girdim now send the package you want to apply to the device with “adb sideload yaziyo nabicam acil yardim

 6. kardeş bende android simgesi çıkıyo ve üstünde bir kırmızı üçgenin içinde ünlem işareti çıkıyor ne yapmam gerek

  1. Doğru tuş kombinasyonunu yapmanıza rağmen o ekran beliriyorsa lütfen ses kısma tuşunu ya da ikisini birlikte deneyin.

 7. arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. cihaz sürekli saçma sapan reklamlar öne çıkarmaya başladı bunları nasıl engelleyebilirim? hiçbir işlem yapamıyorum nereye girsem reklam cıkıyoa karsima bilen varsa yardımcı olsun lütfen..

  1. telefona kurulan bir uygulama buna sebep oluyordur. uygulama yöneticisine girip kendiniz kurmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz veya telefonu formatlayıp temizleyebilirsiniz.

 8. ALLAH Sizden Razı Olsun ! Yalnız Olmuyor Diyen Arkadaşlara Sesleniyorum Bende İlkten Öyle Dedim Kapattım İlkten Ses Açma İle Kapatma Tuşuna Basarak Bise Olmadı Android Resmi Geldi Sonra Kilit Tusuna Bastım Sonra Geldi Yani Benden Demesi Bide Sonda Ses Reboot System Now u Ses Kısma İle Tamamlayın Demişsiniz O Aslında Ses Açma :D =) Yeniden Saygılar , Hürmetler … =)

 9. ben bunu yaptım şimdi cihazım açılıyor kurulum yapınca kurulum durduruldu yazıyor lütfen yardımcı olurmusunz telefonumu kullanamıyırom

  1. wipe cache partition seçeneğini de uygulayınç önbellekten dolayı hata alıyor olabilirsiniz.

   1. ben bunların hepsini yaptım ama olmuyor sihirbaz taramayı durdurdu diye yazı geliyor telefon açılıyor ama ekranda hiç birşey yok bunun bir yolu yok mu program varsa yazar mısınız

     1. evobt rs6 var elimde bir tane usta kamera ya girince sadece ön kamera çalışıyor arka kamera simgesi yok .. yazılımdan sanırım yazılımı nerden bulurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir