EvoBT RS6 Slim’e Nasıl Reset Atılır?

EvoBT RS6 Slim yekpare kasa tasarımına sahip bir akıllı telefon ve bu yüzden bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Batarya çıkarılamadığı için de kullanıcı donma, takılı kalma, dokunmatikten yanıt ya da tepki alamama gibi sorunlarla karşılaştığında ilk önce resetleme uygulaması yapmalıdır.

Anlatacağımız işlem telefonu kapanmaya zorlayacak ve verilerinize herhangi bir zarar gelmeyecek. Dolayısıyla reset, restart, yeniden başlatma, kapatmaya zorlama gibi bir çok farklı şekilde ifade edilen uygulamanın herhangi bir zararı yoktur.

EvoBT RS6 Slim akıllı telefonunuzdan tepki alamadığınızda yapmanız gereken sadece güç(kilit) tuşuna 10 saniye süreyle basılı tutmak.

evobt-rs6-slim-resetBu işlem sonunda telefon kapanır ve yeniden kullanıcı erişimine hazır hale gelir. Güç tuşuna basarak, normal başlatma işlemi yapabilir, akıllı telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamayı yapmanıza, telefon yeniden başlamasına rağmen hala tepki vermiyorsa, donanımsal bir arıza olmasından şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “EvoBT RS6 Slim’e Nasıl Reset Atılır?

  1. bulabilenler olursa telefonun yurtdışı markası newwberyv908 veya hosin v908 bunların romunuda aradım onlarda yok nasıl bir belaya çattık arkadaş :( adamalr bari orjinal yazılımını siteye koysalar da millet mağdur olmasa

  2. bu telefondan aldım ancak ne firmware yazılımı var ne destek hiçbirşey yok. telefona reklam ve internetten indirme virüsü girdi bir türlü yedek romunu bulamıyorum. sadece system.img dosyasını bile bulabilsem telefonumu kurtaracağım ama nerde….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir