Everest Everpad SC-708 8GB Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme

Everest Everpad SC-708-7 8GB Tabletine format atabilmenin 3 yolu mevcuttur. İlk Yöntem eğer tabletin menüsüne giriş yapabiliyorsanız, yani tabletin çalışmasına engel bir durum yoksa ayarlardan uygulayabileceğiniz sıfırlama yöntemidir.

Bu yöntemle tabletinizi sıfırlayabilir ve fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz. Bunun için Ayarlardan Yedekle ve Sıfırla menüsüne girip tableti sıfırla butonuna dokunmanız yeterli.

İkinci yöntem tuş kombinasyonu ile format atma yöntemidir. Bu tablette  tuş kombinasyonu ile format atma seçeneği var. Ancak Recovery Mode mevcut olmadığından bu yöntem biraz karışıktır. Biz bu tablete tuş  kombinasyonuyla format attık. Ancak dediğimiz gibi çok karışık olduğundan 50 defa denediğinizde belki bir defa başarıyla gerçekleşir. Bu yüzden sizi uğraştırmak yerine daha kolay yöntem olan yazılım yükleme yöntemini anlatacağız.

Yazılım yükleme işlemine başlamadan önce lütfen tabletinizi şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %50 yapın.   En az 2GB en çok 4GB hafızaya sahip bir hafıza kartına ihtiyacınız olacak. Makale içinde yer alan videoyu izlerseniz işlemleri daha basit bir şekilde yaparsınız.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Phoenix Card

2: Everest Everpad SC-708-4 Firmware

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Hafıza kartınızı kart okuyucu veya aparatıyla bilgisayara bağlayın. Phoenix Card programını açın.

sc-708


Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi 1 numaralı kutucukta hafıza kartınızı seçin.

2 numaralı buton ile indirmiş olduğunuz update dosyasını seçin.

3 numaralı kutucuk ile hafıza kartınızı formatlayın.


4 numaralı buton ile yükleme işlemini başlatın. yükleme 10 dakikaya kadar sürebilir. Lütfen işlemin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde allta Burn End mesajını göreceksiniz. Hafıza kartını bilgisayardan çıkarabilirsiniz.

Şimdi yazılımı tablete yükleme işlemine başlayalım.

Tableti kapatın. Hafıza kartını tablete takın. Tabletin güç tuşuna basarak tableti açmaya çalışın.

Önemli Not: Bu modelde bazen güç tuşu yükleme işlemini başlatmayabilir. Bunun yerine tableti şarja takarak işlemi başlatabilirsiniz.

Elranın ortasında bir yükleme çubuğu çıkacaktır. Ayrıca tablet  kısa aralıklarla vuruş sesi çıkarabilir. Çubuğun dolmasını bekleyin. Bu işlem de 10 dakika kadar sürebilr.

Card OK mesajını aldığınızda işlem tamamlanmış demektir. Tablet kendini kapatacaktır.

Hafıza kartını tabletten çıkarın. Tableti açın. Tabletiniz formatlanmış şekilde açılacaktır.

Önemli Not: Tableti açmadan önce mutlaka hafıza kartını tabletten çıkarın. Yoksa tekrar yazılım yükleme işlemini başlatır.

Hafıza kartınızı bilgisayardan biçimlendirip tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Biçimlendirmeden herhangi bir cihaza takmayın.

Author: Halil Akgül

1 thought on “Everest Everpad SC-708 8GB Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.