Everest Everpad DC-706 tabletinizde yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar ya da ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi engellemelerle karşılaştığınızda, ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi tablete zarar vermeyeceği gibi performansını da ilk günkü haline döndürecektir.

İşlem öncesi mümkünse veri yedeği alın ve tablet şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

Everpad DC-706 modelini formatlayabilmek için 2 farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki için tabletin menüsüne erişebiliyor olmanız gerekir. Anlatacağımız iki yöntem de telefonu aynı ekrana yani kurtarma ekranına(Recovery Mode) götürecektir.

İlk yöntem için Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil görüngesini izlemelisiniz. ‘Her şeyi sil’ butonuna dokunup onay verdiğinizde tablet kurtarma ekranına geçeceğinden, ikinci yöntem için aşağıda anlatacağımız yolla devam etmelisiniz. Ayrıntılar ‘Not’ bölümünden sonra.

İkinci yöntem ise tabletin uygulama ya da işletim sistemi hataları ile ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi durumlar için geçerli olan donanımdan format seçeneği. Bu yöntem için tabletin fiziksel tuşlarını kullanarak basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Tableti kapatın ve ses açma tuşuna basılı tutarak açın. Tablet açıldığında da tuşları bırakmayın ve Android robotun görüneceği kurtarma ekranının gelmesini bekleyin.

Kurtarma ekranı geldiğinde tuşları bırakabilirsiniz.

Not: Bu aşamadan sonra yapılacaklar 1. yöntemin devamıyla aynıdır!

everest-everpard-dc706-hard-format-atma

Kurtarma ekranında dokunmatik çalışmaz. Menüde aşağı-yukarı yapabilmek için ses kısma tuşunu, onay için ise ses açma tuşunu kullanmalısınız.

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data / Factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve ses açma tuşuyla onaylayın.

Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine ses açma tuşuyla onaylayın.

Tablet sıfırlama işlemini yaparak ilk ekrana döner. Bu aşamada aynı mantıkla ‘Wipe cache partition’ seçeneğini de onaylamanız, tabletin gereksiz ön belleğinin temizlenmesini sağlar.

Son olarak ilk sıradaki ‘Reboot system now‘ seçeneğini ses tuşuyla tuşuyla onaylarak, tabletin yeniden başlamasını sağlayın.

İşlem tamam! Artık tablet kurulumunu yaparak, yeniden kişiselleştirme yapabilirsiniz.

Eğer bu 2 yöntem sonunda da sonuç alamazsanız, tablete sıfırdan yazılım yüklemesi yapmanız gerekecek. Bunun için firmanın destek bölümünden yardım almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir