En Ucuz 4.5G Uyumlu Samsung Satışa Çıktı!

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, 4.5G uyumlu, en uygun fiyatlı akıllı telefonunu satışa sundu. Global düzeyde Galaxy J1 Nxt olarak adlandırılan ve SM-J105 ürün kodlu Galaxy J1 mini, giriş seviyesi özellikler ile iyi bir satış etiketine sahip.

Farklı pazarlara farklı ürünler sunmasıyla bilinen Samsung, Şubat ayında duyurduğu yeni akıllı telefonunu ülkemiz piyasasında satışa sundu. Yeni ürünün adı Galaxy J1 mini ve kendisi bir giriş seviyesi telefonu. Ülkemiz pazarına 4.5G uyumuyla gelen üründe Güney Koreli üretici 1.5 GHz hızında çalışabilen,  dört çekirdekli bir işlemci kullanmış. Üreticinin diğer pazarlarda sattığı J1 Nxt’de ise işlemci 1.3 GHz hızla çalışabiliyor. Buna karşın o versiyonda 1 GB Ram varken, ülkemizdeki versiyonda 768 Mb Ram olduğu görülüyor.

Samsung Galaxy J1 mini’nin satış fiyat 599 lira olarak belirlenmiş. Bugün itibariyle GSM bayilerine duyurusu geçen telefon Samsung resmi sitesindeki yerini de almış. Bu da demek oluyor ki çok yakın bir zamanda ürünün teknoloji marketler, online perakendecilik siteleri ve operatör mağazalarındaki yerini alacak.

en-ucuz-4.5g-uyumlu-samsungUzun süredir 16 milyon renk derinliğine sahip akıllı telefonlara alışmıştık. Ancak Galaxy J1 mini’de 262K renk derinliğine sahip bir ekran tercih edilmiş. 4 inç, 480 x 800(WVGA) TFT bir ekrana sahip J1 mini, 4.5G teknolojisini desteklemesine rağmen desteklediği frekanslar sebebiyle tüketiciye müthiş bir hız vadetmiyor. Yani ilgili frekansların baz istasyonlarına yakın değilseniz, çok iyi bir internet hızı alamayacaksınız. Buna rağmen teknolojinin telefonda bulunması, ülkemize pazarına artık 4.5G uyumu olmayan telefonların gelmeyeceğini işaret ediyor olabilir.

f/2.2 diyafram açıklığına sahip, 5 megapiksel bir ana kameraya sahip J1 mini’nin ön kamerası ise VGA. 720p, 30 fps video kaydı yapabilen yeni Samsung akıllı telefonunun bataryası 1500 mAh. Siyah, beyaz ve altın sarısı olmak üzere 3 farklı renkte satılacak olan en ucuz, 4.5G uyumlu Samsung telefonu, 8 Gb dahili hafızaya sahipken, 128 GB’a kadar da hafıza kartı desteği sunuyor.

123 gram gibi düşük bir ağırlığa sahip olan J1 mini, en ucuz, 4.5G uyumlu Samsung ürünü ancak bu fiyat bandında yani 599 lira seviyesinde rakipleriyle yarışabilecek mi bilemiyoruz. Çünkü bu fiyat aralığında üreticinin daha üst seviye cihazları mevcut. 4.5G deneyimi sunamıyor olsalar da daha iyi performans sundukları şüphe götürmez! Ülkemizdeki vergilendirme politikasından dolayı böyle bir fiyatlandırmaya maruz kaldığını düşündüğümüz ürünün, fiyatının daha da düşmesini umuyoruz. Ürünün tüm özelliklerini incelemek ve görsellerine göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy J1 mini

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir