Vertu, ilk Android‘li akıllı telefonu Ti‘yi kendi internet sitesi üzerinden resmi olarak duyurdu. Vertu’nun ilk Android işletim sistemli modeli olacak telefon ayrıca fabrika çıkışıyla en pahalı Android telefon olma özelliğini de elinde bulunduruyor.

Geçtiğimiz ayın sonunda ortaya çıkan telefonun satış fiyatı dün belli oldu. Vertu Ti’da 1,7 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci, 64 GB dahili depolama alanı, 3,7 inçlik safir kristal dokunmatik ekran, 8 megapiksel arka ve 1,3 megapiksel ön kamera mevcut. Cihazın 8 megapiksel çözünürlük sunan otofokuslı ve LED flaşlı kamerası ile Full HD video kaydı da yapılabiliyor. Akıllı telefonda kullanılan safir kristal ekran, mevcut akıllı telefonların ekranlarına kıyasla çizilmelere karşı dört kat daha dayanıklı.

Vertu-Ti

Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile birlikte gelen akıllı telefonda Bluetooth 4.0,  yakın saha iletişimi (NFC) ve 3,5 mm kulaklık girişi de yer alıyor. 7,2 saate kadar konuşma ve 200 saate kadar bekleme süresini kullanıcılara sunan cihaz, 130,4 mm uzunluğa, 58,9 mm genişliğe ve 12,8 mm’lik kalınlığa sahip. Ağırlığı ise kullanılan malzemeye göre 181 ile 201 gram arasında değişiklik gösteriyor. Vertu’nun ilk Android’li akıllı telefounda kullanılan malzemeler arasında fırçalanmış/cilalanmış titanyum, cilalanmış siyah seramik ve siyah deri yer alıyor. Telefonda kullanılan titanyum malzeme cihazın mevcut akıllı telefonlara göre beş kat daha dayanıklı olmasını sağlıyor.

Vertu-Ti-2

 

Cihazı satın alacak kullanıcılara deri kılıf, araç şarj kiti, stereo kulaklık, mikro-SIM ve nano-SIM adaptörleri de ücretsiz olarak sunuluyor. Kullanıcılar bununla birlikte Vertu’nun özel servislerinden de faydalanabiliyor. El yapımı olarak İngiltere’de üretilen  akıllı telefonun satış fiyatı da daha önceki Vertu modellerinde olduğu gibi oldukça yüksek. Vertu Titanium Black Leather 6 bin 700 pounddan, Titanium Pure Black 8 bin pounddan, Titanium Black Alligator (timsah derisiyle kaplı) 8 bin 900 pounddan ve Titanium Black PVD Red Gold (altın işlemelerle kaplı) ise 13 bin 900 pounddan İngiltere’de satışa sunulacak. Vertu Ti’nin ne zaman satışa sunulacağı ise henüz belli değil.

Vertu-Ti-3

Vertu-Ti-4

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir