Gelin şimdi bir kaç yıl öncesini, akıllı telefonların ilk çıktığı zamanları tahayyül edelim. Her geçen gün gelişerek kazandığı yeni özellikleriyle, hayatımızın odak noktasına giren bu cihazlar beklentilerimizi daima fazlasıyla karşıladı. Akıllı olmayan telefonlara nazaran daha çok artısı olduğu bir gerçek ama başka bir gerçek de var ki, o’da batarya ve şarj süresi!

Geçmişte ‘Akıllı olmayan’ cihazları kullandığımızda 15 güne kadar giden batarya, 14 gün gittiğinde üzülürdük. Şimdi ise 1 gün bile gitmemesine üzülüyoruz. Hal böyle olunca da, son yıllarda akıllı telefonların şarj ihtiyacını karşılamak için taşınabilir bataryalar ya da diğer adı ile powerbank şarj aletleri epey popüler bir hale geldi. Bu taşınabilir bataryalar sayesinde kullanıcılar dışarıda olsalar bile priz aramadan cihazlarını kolayca şarj edebiliyor. Ancak elbette bu şarj imkanı ile de cihazın şarj olması yeterince hızlı olmuyor. İşte bunun için de bulunan çözüm ASAP DASH!

asap-dash-powerbank

ASAP Dash sayesinde cihazınızı son derece hızlı bir şekilde şarj etmeniz mümkün. Piyasadaki şarj cihazlarına kıyasla 16 kat daha hızlı şarj imkanı sağlayan bu taşınabilir şarj aleti, bu özelliği sayesinde dünyadaki en hızlı şarj aleti olarak anılmaya hak kazanıyor. Bataryanın hızlı şarj imkanı sağlaması ise kendine özel patentli bir teknoloji sayesinde gerçekleşiyor.
Piyasada yer alan diğer ileri düzey ve seri şarj özelliklerine sahip olan cihazlara bakıldığında çok daha yüksek bir şarj kapasitesine sahip olan ASAP Dash’in kapasitesi tam 5000 mAh. Bu şarj kapasitesi de telefonlarınızın ömrünün 48 saatten daha fazla artırılması demek oluyor. Görüldüğü üzere bu kapasite ile ASAP Dash piyasadaki bütün taşınabilir şarj aletlerini geride bırakmayı başarıyor.
3 A şarj gücüne sahip olan dünyanın en hızlı şarj aleti ASAP Dash, 5 dakikada iPhone 5’in % 100, iPhone 6’nın % 75, Samsung Galaxy S5’in % 50 ve Samsung Galaxy S6’nın da % 55 oranında dolmasını sağlıyor. Bu süreyi 10 dakika gibi bir zamana uzattığımız takdirde ise tüm bu cihazlar % 100 şarj olabiliyor.

asap-dash-sarj-suresi

Son derece zarif bir görünüme sahip olan ASAP Dash, eloksallı alüminyum ile tasarlanmış halde. Ayrıca ürün 17 – 21 V patentli hızlı şarj teknolojisine sahip olan güç girişine, akıllı şarj USB girişine ve micro USB girişine sahip. Yalnıza iPhone ya da Android için üretilmemiş olan ürün bütün USB cihazlar ile uyum sağlayabiliyor. Dünyadaki en hızlı şarj aleti, şarj döngüsünün en yüksek seviyede tutulmasını da sağlıyor. Şarj % 100 görünüyor olsa bile çoğu zaman hızlı tükeniyor ancak ASAP Dash sayesinde bu büyük sorunun önüne geçmek mümkün. Piyasada yer alan taşınabilir batarya modelleri genellikle 100 ile 300 arasında bir döngü sunuyor. Bu döngü sayısı ileri düzey ürünlerde 500’e kadar çıkabiliyor. ASAP Dash ise 1200 döngü sunuyor ve hızlı şarj olanağının yanı sıra kullanıcılara uzun ömürlü şarj olanağı da sunuyor. Bu durumda haftanın her günü kullanılan bataryaların ömrü 1 yıl olurken ASAP Dash’ın ömrü 3 yıla kadar çıkabiliyor.

ASAP DASH ÖZELLİKLERİ ve FİYATI

  • Eloksallı alüminyum malzeme
  • Bir adet 17-21 V hızlı şarj teknolojisine sahip güç girişi
  • Micro USB girişi
  • Akıllı şarj USB girişi
  • iPhone, Android ve bütün USB cihazların desteği
  • Silah metali, gümüş, altın renk seçenekleri
  • 179 gram ağırlık
  • Kısa devre korumalı
  • Fazla şarja karşı önlemli
  • Isınmaya karşı güvenli

Kısa devre korumalı, fazla şarja karşı önlemli, düşürme testlerinden geçmiş, ısınmaya karşı güvenli olan bu ürünün Indiegogo üzerinde hedefine ulaşması, çok kısa sürede gerçekleşmiş.

30 bin dolar hedefi olan ASAP Dash, bitimine 2 ay kala daha şimdiden 80 bin dolar toplamayı başardı. Ürünü satın almak için yapılması gereken bağış ise 59 dolar.

Sizler de şarj sorunu nedeni ile cihazlarından uzak kalıyorsanız artık üzülmeyin. Dünyanın en hızlı şarj aleti olan ASAP Dash sayesinde hem hızlı hem de uzun ömürlü bir şarj olanağına sahip olabileceksiniz. Üstelik bunun için bir servet ödemenize gerek kalmayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir