Herhangi bir nedenden dolayı Doogee DG450 Latte telefonunuzun imei numarasıyla sorun yaşıyorsanız aşağıda anlatacağımız yöntemlerle telefonunuzun imei onarımını yapabilirsiniz.

Doogee DG450 Latte cihazı MT6582 (MTK) işlemcili bir telefondur. Aşağıda anlatılan işlemleri diğer MT6582 işlemcili cihazlarınızda da uygulayabilirsiniz.

Öncelikle en basit yöntemden başlayalım.

Google Play Store‘a girip arama çubuğuna  “mtk engineering mode” yazın ve çıkan uygulamayı indirin. Marketten indiremiyorsanız buradan indirip telefona yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı kurduktan sonra açın. İşlemleri aşağıda resimlerle beraber sırasıyla takip edin.

1:  MTK Settings butonuna dokunun.

2: Menüyü sola doğru kaydırarak Connectivity sekmesine gelin.

3:  CDS information butonuna dokunun.

4: Radio information butonuna dokunun.

5: Phone 1 butonuna dokunun.

6:  AT+ yazın çubuğa dokunun ve hemen yanına E yazın.

7:  AT+EGMR=1,7,” “ seçeneğini seçin.

8:  ” “ arasına 1.  imei numaranızı yazın.

9:  SEND AT COMMAND butonuna dokunun.  Telefonunun geri tuşu ile geri gelin.

10:  Phone 2 butonuna dokunun.

11: AT+ yazın çubuğa dokunun ve hemen yanına E yazın.

12:  AT+EGMR=1,10,” “ seçeneğini seçin.

13: ” “ arasına 2.  imei numaranızı yazın.

14:  SEND AT COMMAND butonuna dokunun.

Şimdi uygulamayı kapatıp telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz açıldığında *#06# kodu ile imei numaralarını kontrol edin. İşlem tamamdır.

 İkinci yöntemde ise telefonunuzu rootlamanız gerekecek, işlem sırasında da rootlayabilirsiniz veya vRoot kullanarak da telefonunuzu rootlayabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulamak için aşağıdaki programı indirip kurmalısınız. Programı kurmadan önce lütfen antivirüs programınızı devre dışı bırakın. Programda virüs yoktur ancak bazi antivirüs programları uyarı vermektedir.

MTK Droid Root & Tools v2.53

Programı kurduktan sonra açın. Telefounuzun ayarlar bölümüne girin Geliştirici seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu açın ve USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. Windows 7 sürücüleri otomatik olarak yüklemektedir.

Sürücüleri yüklendiğinde Program telefonun blgilerini okuyacaktır.

mtk6582 imei repair 1

Imei onarım işlemini yapabilmeniz için sol alt köşedeki kutucuğun rengi yeşile dönemlidir. Telefonurootlamanıza rağmen yeşil rengi göremiyorsanız ROOT butonuna tıklayın ve çıkan uyarılarda Hayır butonuna tıklayın.

Yeşil rengi gördüğünüzde IMEI/NVRAM butonuna tıklayın. Açılan pencerede 1. ve 2. imei numaralarınızı girin.

mtk6582 imei repair 2

Imei numaralarınızı yazdıktan sonra Replace IMEI butonuna tıklayın. Çıkan uyarıda Tamam‘a tıklayın. Telefonun kablo bağlantısını kesip cihazı yeniden başlatın. Telefon açıldığında *#06# kodu ile imei numaralarını kontrol edin.

Not: İletişim araçlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanın.

6 thoughts on “Doogee DG450 Latte Imei Repair – Imei Onarımı”
    1. Ahmet Bey merhaba. Üzerinde çalıştığımız bir model değil ancak MediaTek yonga seti kullandığı için muhtemelen imei atılabilir. Kapsamlı bir teknik servise uğrarsanız deneme yapıp, bilgi vereceklerdir.

  1. send at command bastığım zaman bana bu hatayı veriyor this command is not allowed in user build neden olabilir ustam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir