Doogee DG450 Latte Format Atma

Formatlama işlemini telefonunuzda uygulamasal sorunlar yaşadığınızda veya model-desen kilidi nedeniyle telefonu kullanamadığınızda uygulayabilirsiniz.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamalarınızı silecektir.  Menüye girebiliyorsanız yedek almanızı öneririz. İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek  için lütfen batarya şarj seviyesinin %25’in üzerinde olmasını sağlayın.

Önemli Not: Eğer cihazınıza imei onarım işlemi yapmışsanız formattan sonra kendi orjinal imei numaraları geri gelecektir. Yani yeniden imei onarım işlemi yapmanız gerekecek.

Doogee DG450 Latte telefonunuzu 3 farklı yöntemle formatlayabilirsiniz. İlk yöntem menüye girebildiğiniz durumlar içindir.

Menüye ulaşabiliyorsanız Ayarlara girip ve Yedekle ve Sıfırla seçeneğinden telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

İkinci ve üçüncü yöntem ise menüye ulaşamadığınız durumlrda yani telefonunuz model-desen kilidi nedeniyle bloke olmuşsa veya donmalar yaşıyorsanız telefonun kendi tuşlarını kullanarak uygulayabileceğiniz formatlama yöntemleridir.

İkinci yöntemi uygulamak için telefonunuzu kapalı konuma getirin. Telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına beraber basıp  Android logosunu(No Command-Komut Yok) görünce tuşları bırakın.

doogee dg450 format atma

Android logosu ve No command yazısını gördüğünüzde bir kere güç tuşuna basın. Tuşa basıp bıraktığınızda recovery seçenekleri ekrana gelecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmaycaktır.

Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelin ve ses açma tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatın.(reboot system now seçeneğindeyken ses açma tuşuna basın)


Üçüncü seçenekte de telefonun tuşlarından yararlanıyoruz. Gerek kalmadığı sürece bu yöntemi kullanmanızı önermeyiz.  Meü çince olduğu için yanlış işlem yapma riski var.

doogee dg450 format 3

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma ve güç tuşlarına basıp çince yazıları görünce tuşları bırakın. Ses kısma tuşu ile eMMC seçeneğinin üstüne gelip güç tuşu ile onaylayın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. İşlem bir kaç dakika sürebilir. Format bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon formatlanmış şekilde açılacaktır.


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.