General Mobile, büyük ekranlı akıllı telefonlarından Discovery Elite modeli için bugün yeni bir yazılım(sistem) güncellemesi yayınladı. Versiyon yükseltmesi içermeyen güncelleme, bazı ek özellikler ve iyileştirmeler içeriyor.

General Mobile bugün resmi sosyal medya hesapları üzerinden güncellemeye dair bir bilgilendirme görseli paylaştı. Markanın masaüstü yardımcı programı olmadığından kullanıcılar güncellemeyi sadece OTA yöntemiyle yapabilecek. Yani internet bağlantısıyla sunucuya bağlanma yöntemi. Bunun için de kullanıcı ister menü üzerindeki ‘Sistem Güncellemeleri’ ikonuna dokunarak, isterse de Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Sistem Güncellemeleri> Güncellemeleri Denetle yörüngesini izleyip, işlemi başlatabilir.

Güncellemeye karar verdiyseniz lütfen telefonunuzu iyice şarj edin ve mümkünse kablosuz bir ağa Wi-Fi özelliğiyle bağlıyken işlemi başlatın. Zira güncelleme paketi internet paketinizin çabuk tükenmesine yol açabilir.

discovery-elite-yazilim-guncellemesiYeni güncellemeyle General Mobile Sinema uygulaması Discovery Elite de geliyor. Bildirim ışıkları, ses kaydı gönderme ve mobil ağ ile Wi-Fi bağlantısı gibi konularda iyileştirme çalışmaları yapan marka, Whatsapp Web uygulaması için barkod okuma sisteminde uyumluluk sağlamış.

Tuş kilidi bölümünde de artık ‘Hiçbiri’ şeklinde bir seçeneğe sahip olacak kullanıcılar, isterse güç tuşuyla direk ekrana erişebilecek.

Son güncelleme genel bir hızlandırmayı ve daha verimli bir güç yöntemini de bünyesinde barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir