Satışlarında bu yılın ilk yarısında %17 büyüme gerçekleştiren Datagate, hedeflerinde hiçbir revizyona gitmeden, 2016 yılında 1,239 milyar TL ciroya gidiyor.

Datagate, 2016 yılı satış hedeflerine ulaşmak için  iş ortaklarına vermiş olduğu kampanya destekleri sayesinde 2016 yılının ilk yarısında satışlarını %17 artırdı. Sergilemiş olduğu bu başarılı performans nedeniyle şirket, ekonomi dergisi Capital’in Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerini sıraladığı “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasında tam 246 basamak birden yükselerek 436. sıradan 190. sıraya çıktı. M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırmasında ise şirket, son 3 yılda en iyi performans gösteren bilişim şirketi olarak ilan edildi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Index Grup CEO’su Erol Bilecik, Türkiye’nin zor bir süreçten geçiyor olmasına karşın hızlı bir toparlanma ve normalleşme içine girdiğine dikkat çekerek, “2017 yılında şartların kesinlikle çok daha iyi olduğu bir Türkiye göreceğiz. Ülkemizin gücüne ve dinamiklerine inanıyoruz. Bu yıl ülke olarak yaşadığımız zor sürece karşın Datagate olarak yılbaşında yaptığımız bütçemizde ve büyüme hedeflerimizde herhangi bir revizeye gitmedik. 2016 yılı sonunda, bu yılın başında ortaya koymuş olduğumuz yüzde 15’lik büyüme hedefimizi tutturacağımıza eminiz. Bu hedefi gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz. Özellikle yaptığımız yatırımlar ile dijital altyapımızı geliştirerek çok sağlam temeller kurduk. Bu nedenle 2015’te yaptığımız yatırımların meyvesini bu yıl daha fazla almış olacağız.” dedi.

 dijital dönüşüm

Bilecik, “Mobil teknolojilerde ülkemizin en değerli oyuncularından birisi olarak, bu teknolojilerin daha sık kullanılmasını sağlamaktan ve bu dönüşümde rol almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dijital dönüşümü yatırımcılarımız için fırsata dönüştürmeye kararlıyız.” şeklinde konuştu.

2016 yılı Haziran ayında sermayelerini 10 milyon TL’den 30 milyon TL’ye çıkarmak üzere SPK’ya başvuruda bulunduklarını da belirten Bilecik,  ilgili sürecin SPK tarafında devam ettiğini kaydetti.

http://www.hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir