Dell Streak Format Atma

Telefonunuzda yaşadığınız uygulama sorunları, hafıza hatalarını ve model, desen kilidi problemlerini telefonu formatlayarak çözebilirsiniz. Dell Streak akıllı telefonunuzu formatlamanın iki yöntemi mevcuttur.

Anlatacağımız ilk yöntemi menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda yani daha çok uygulama sorunları ve hafıza hataları nedeniyle telefonu formatlamak zorunda kaldığınızda kullanabilirsiniz.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamaları silecektir. Öncemli bilgilerinizin yedeğini alın.

Menüye ulaşabiliyorsanız Ayarlar‘a girin Gizlilik sekmesine dokunun ve burdaki Fabrika verilerine sıfırla seçeneğini kullanarak telefonu formatlayın. Bu işlemi yaptığınızda telefon kendini kapatıp geri açacaktır. Telefon açıldığında formatlanmış şekilde açılacaktır.

İkinci yöntem ise menüye ulaşamadığınızda daha çok model, desen kilidi problemleri nedeniyle telefonu kullanamadığınızda işe yaramaktadır. Bu yöntemde telefonun tuşlarını kullanarak format atabilirsiniz. Bu yönteme tuş formatı da denilmektedir.

Telefonu kapalı konuma getirin.

Telefon kapalıyken ses açma ve ses kısma tuşlarına basılı tuttarken güç tuşuna da basın ve her üç tuşu bsılı tutun.

dell streak format atma

3-4 saniye sonra telefon kurtarma moduna girecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses tuşları ile Factory Reset seçeneğinin üzerine gelip Kamera tuşuna basarak işlemi onaylayın.

dell streak format atma 2


İşlemi onayladığınızda telefon kendini kapatıp açacaktır. Telefon açıldığında formatlanmış olarak sizden telefonu kişiselleştirmenizi isteyecektir. Telefonu kendinize göre kişiselleştirin.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir