Dark Evo X5 telefonunuzun o an ekranında bulunan görüntüsünü galeriye kaydederek, daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşmak gibi amaçlarla kullanmak isterseniz bunu anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan herhangi bir görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesini sağlar ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Dark Evo X5, Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan modellerle aynıdır. Yapmanız gereken telefonun fiziksel bazı tuşlarını kullanmak.

Ekran görüntüsü almak için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

dark-evo-x5-ekran-goruntusu-nasil-alinir

 

Tuş kombinasyonunu başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Yakaladığınız görüntü artık telefonunuzun galerisine eklenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir