Concord SmartPad S C706 modelinde sıkça karşılaşılan açılış ekranında kalma sorununu çözmek için cihaza yeniden yazılım yüklemek gerekiyor. Yazılım yüklemesi aynı zamanda virüs bulaşmalarına ve diğer bütün yazılımsal sorunları çözmektedir.Yeniden yazılım yüklemesi tabletteki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yedek alma imkanınız varsa önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında şarın bitmemesi için tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine çıkarın.

Yükleme için bir adet USB kablosuna ihtiyacınız olacak. İşlemi bilgisayar üzerinden yapacağımız için tabletin data soketinin sağlam olması gerekmektedir. Bilgisayar tableti görmezse işlemi yapamazsınız.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Concord Smartpad S C706 Firmware & LiveSuit

Dosyayı indirip winrar veya winzip yardımıyla bir klasöre çıkarın.

LiveSuit.exe programını çalıştırıp kurun. Kurulum esnasında sürücü yüklenmeleri de gerçekleşebilir. Çıkan uyarı penceresi olursa “Yine de yükle” seçeneğini seçin.

Sürücülerin başarıyla yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için kapalı olan tabletin ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağlı olan USB kablosunu tablete takın ve sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

Sürücülerle ilgili bir sorun yoksa tabletin bağlantısını kesmeden de devam edebilirsiniz. Sorun varsa bilgisayarınızı kapatıp açın ve yeniden deneyin.

Sürücülerle ilgili sorun olmadığını varsayarak işlemlerin devamına geçiyoruz.

LiveSuit programını açın. Aşağıdaki birinci reismde görülen ekran ile karşılacaksınız.

 

SelectImg butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz C706.img dosyasını seçin.

Sürücü yükleme esnasında bilgisayara bağladığınız tabletiniz hala bağlıysa SysUpdate butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Bağlanıyı kesmişseniz kapalı durumdaki tabletin ses açma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu takın. Sürücüleri yüklenince SysUpdate butonuan tıklayarak işlemi başlatın.

Bağlantı sağlıklı şekilde gerçekleşmişse program tableti görür ve ekrana 2 adet uyarı penceresi açar. “Evet” butonunu tıklayarak devam edin.

Yükleme işlemi boyunca yükleme çubuğunda ilerleme durumunu takip edebilirsiniz. Bilgisayarınızın hızına bağlı olarak işlem 10 dakikaya kadar uzayabilir. Lütfen bu esnada bağlantıyı koparmayın.

Yükleme işlemi bittiğinde “Update Success” mesajını göreceksiniz. “Tamam” deyip “Exit” butonu ile programı kapatabilirsiniz.

Tablet kendiliğinden açılmazsa USB kablosunu çıkarıp güç tuşu ile açın. İlk açılış biraz uzun sürebilir, lütfen tabletin tamamen açılmasını bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir