Concord Flyfix 7 C-720 Tablet PC Format Atma & Yazılım Yükleme

Concord Flyfix 7 C-720 Tablet Pc Android işletim sistemi ile çalıştığından sık sık şifre unutmaları ve blokeleri sorunuyla karşılaşılmaktadır. Bu sorunları çözmek için tabletin sıfırlanması gerekmektedir. Bu tabletin tek tuşu olduğundan Recovery Moda yani kurtarma moduna ulaşmakta zorluk yaşanıyor. Bu yüzden sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için cihaza yazılım yüklemesi yapmanız gerekiyor.

Yazılım yüklemesi de tabletin içindeki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yükleme işlemi aynı zamadan tabletinizi güncelleyip Android 4.4.4 KitKat sürümüne yükseltecektir. Yükleme esnasında tabletin kapanmasını engellemek için tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %50’nin üzerinde tutun. Batarya seviyesini göremiyorsanız tableti en az 1 saat şarjda bıraktıktan sonra yükleme işlemine başlayın.

Yükleme işlemini bilgisayar üzerinden yapacağımız için data kablosuna ihtiyacınız olacak. Ayrıca tabletin kablo girişi yani soketi sağlam olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Concord Flyfix 7 C-720 Driver & Loader – Firmware

Dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. 3 adet klasör edineceksiniz.

Driver klasörünü açıp DriverInstall.exe dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğini kullanarak sürücüleri kurun.Sırasıyla açılan pencerelerde Install Driver ve Evet Yükle seçeneğini seçin.Bu aşamada sorun yaşarsanız tableti bilgisayara bağlayıp Aygıt Yöneticisinden sürücü güncellemesi yapmalısınız.

Tableti çalışır şekilde USB kablsou ile bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisnde sürücülerin yüklendiğinden emin olun. Sürücüler başarıyla yüklenmişse aşağıdaki gibi bir görüntü göreceksiniz.

concord 2

Yazılım Yükleme Aracı klasörünü açıp RKBatchTool.exe programını açın. Aşağıdaki ekran ile karşılacaksınız.


 

concord flyfix 7 c720 format 1

Pembe renkli 1 tabletin bilgisayar tarafından algılandığını göstermektedir. Sağ üstteki butonuna tıklayıp indirmiş olduğunu Yazılım klasöründeki C720.img dosyasını seçin. Aşağıdaki resimde 1 ile işaretlenmiş Switch butonuna basarak tableti download moduna alın. Tablet Download modundayken ekranda bir şey görünmez.


concord flyfix 7 c720 yazılım yükleme

Pembe renk yeşile döndüğünde Upgrade butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Yükleme işlemi başladığında sarı rengi göreceksiniz. Bu esnada lütfen tabletin bilgisayar ile olan bağlantısını kesmeyin. İşlem 10 dakikaya kadar sürebilir. Yükleme işlemi bittiğinde Upgrade Done Success mesajını göreceksiniz. Tablet kendini yeniden başlatacaktır. İlk açılma süresi biraz uzun sürebilir. Tabletin tamamen açılmasını bekleyin.Tablet açıldıktan sonra kablo bağlantısını kesebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

62 thoughts on “Concord Flyfix 7 C-720 Tablet PC Format Atma & Yazılım Yükleme

   1. Fabrika ayarlarına dönderdim ve ayrıca Hard format attım ama yine bir gün sonra yine aynı oluyor

    1. sorun yazılımsal değildir o zaman. ya tabletin özellikleri artık yüklü uygulamaları sağlıklı çalıştıramıyor ya da donanımsal bir sorunu vardır. O zaman da bir teknik servisin bakması gerekecek.

 1. Dediklerinizi harfiyen yaptım ve başarılı bir şekilde işlemler tamamlandı.

  Çok teşekkürler.

 2. benim tabletim conconrd flyfix Q10 C-723 ve şifresini unuttum nasıl format atarım power ve + tuşuyla atılmıyor

 3. arkadaşlar yapamayanlara sesleniyorum yanlış anlatılmış admin bi an önce düzeltsin tableti kapatıp usb kabloyu takın power tuşu ve reset tuşuna basılı tutu görür usb sonra bırakın yazılım yüklenir

  1. phoneix görüyor tableti ama img yi almıyor eski yazılım diye rockhipte ise decives gelmiyor anlamadım :))

 4. Tabletim concord şifresini unuttum acıp kapama ve ses açma tuşuyla format atamıyorum android görselinin gelmesi gerekirken tablet 3 saniye sonra tekra açılıyor .Ne yapmalıyım yardım edermısınız?

 5. işlemleri yaparken switch e bastım bi daha acmadı
  power e uzun bastım. acmadı. ama işlemi yaparken sarj azdı. şimdi ne yapmalıyım.

  1. windows 8.1 sürücüler konusunda çok problem yaşatıyor lütfen ya winsowa 7 ya da windows 10 yüklü bir bilgisayarda deneyin, yine aynı sorunu yaşarsanız tabletin soketinde sorun olabilir.

    1. bizde de var ancak bazı cihazlarda sorun çıkıyormuş, o yüzden yeni cihaz bekliyoruz tekrar denemek ve sorunun nerden kaynaklandığını tespit etmek için. yine de teşekkürler.

 6. dediklerinizi uyguladım ve programda pembe işaret çıktı switche bastım ardından tablet kapandı ve birdaha açılmadı bi süre bekledim fakat bir sonuç alamayınca programı kapatım ve şuanda tablet hiç açılmıyor lütfen yardım edin ne yapabilirim

  1. switch butonuna bastığınızda tablet yükleme moduna geçer, siyah ekranda kalacak yani, bu şekildeyken yazılım yüklemeniz lazım. yeşil rengi göremiyorsanız sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsanız demektir, aygıt yöneticisinden sürücüleri kontrol edin. yüklemektan vazgeçmek istiyorsanız güç tuşuna uzunca basın tablet yükleme modundan çıkıp açılacaktır.

   1. Windows 8, 8.1 ve 10 için RK BatchTool’un desteği bulunmamaktadır. Driver problemi kaynaklı olarak istenen işlem gerçekleşmiyor. Sürümü geri alarak tek tek denedim ve Windows 7’de sorunsuz olarak formatı tamamladım.

    1. destek var, zira ben windows 10 kullanıyorum. ancak bazı ekstra işlemler gerekiyor, sürücü imzalama zorlamasını devre dışı bırakma, dijital imzalamayı devre dışı bırakma gibi işlemleri yapmıştım hatırladığım kadarıyla.

     1. Haftalarca uğraştım, bir çok forumda araştırdım, yabancı forum sitelerinde farklı rom ve programlar denedim fakat olmuyor. Sitesinde (Bkz. http://www.rockchip.nl/downloads/) Windows 8 desteği var olarak görünüyor fakat her modele uygun değil. Keramet Windows 7’de bence :)

 7. Merhaba. Clash of Clans oynamak için bu cihazdan aldım fakat Google hesabına bağlanmıyor. Kurcalarken bişeyleri kaldırdım belirli aralıklarla hata pop-up ı çıkıyor. Sorunu çözebilir miyim acaba? Ve formatı W10’da atabilir miyim?

   1. Üstte sizin paylaştığınız resimde olduğu gibi driver’da bi sorun gösteriyor ve hiç bir şekilde güncellenmeyip, güncel diyor. Tablet Switch dedikten sonra kapalı olarak kaldı. Aygıt yöneticisi SS;

    http://hizliresim.com/6P4qM0

     1. Dikkat ederseniz W7de de driver sorunlu görünüyor ama RKBatchTool’da yeşile dönüyor 1 nolu port, sorun sadece İS farkı mıdır sizce?

      1. windows 10 ve windows 8.1 bazen sürücülerde sorun çıkarıyor, yine de bilgisayarınızı yeniden başlatıp deneyin, buna rağmen sorun devam ediyorsa windows 7 yüklü bir bilgisayarda deneyin.(windows 7 yüklü bilgisayarı da yeniden başlatın.)

       1. İlginiz için teşekkürler. Yedeklerimi alıp w7 kuracağım, sonra tekrar deneyip dönüş yaparım

  1. Yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altındaki CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın.

   sürücülerde sorun varsa sürücüleri yükleyeceksiniz. makaleyi okuyun, okumadan işlem yapmayın.

  1. her modelin ayrı yazılım dosyası olur genelde ancak resmi sitesinde flyfix 7 modelleri için tek bir yazılım verilmiş, denemeden uyup uymadığını bilemeyeceğiz.

  1. kapanması lazım zaten, tablet download moda geçecek, renk yeşil olacak. olmuyorsa sürücüleri kontrol edin. Aygıt Yöneticisinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edebilirsiniz.

   1. Hocam öncelikle merhaba benim cihazım concord Q9 ve şifreyi unuttum şifreyi bir türlü kıramadım ne yapmam lazım

  2. driver unninstal yap.sonra adresleme ile driverleri yükle hemen yeşil olur.bende aynı sorun ile karşılaştım.öyle halloldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir