“Cep Telefonum Suya Düştü, Ne Yapmalıyım?”

Merhaba, bu ‘Kullanıcıya Destek‘ makalesinde sizlere cep telefonunuzun suya düşmesi, sıvıyla temas etmesi durumunda neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Öncelikle bütün elektronik aletler gibi cep telefonlarının da en büyük düşmanının sıvı ile temas olduğunu belirtelim. İletken olan sıvılar cep telefonlarının elektronik aksamlarında kısa devrelere sebep olarak telefonunuzda anormal işlemlere ya da  kısa süreli çalışmazlık durumlarına yol açabilir. Hatta bazen bir daha çalışmayacak duruma bile getirebilir! O yüzden ilk yapmanız gereken şey, doğal olarak cep telefonunuzu suya düşürmemeye, sıvı ile temas ettirmemeye çalışmak olmalıdır!

Fakat bir şekilde telefonun sıvıyla temas ettiğini varsayıp, ilk etapta şu bilgilendirmeyi yapalım; eğer cep telefonumuzun içine girdiği su, tatlı su yani normal musluk suyu veya evde içtiğimiz, herhangi bir katkı maddesi içermeyen su ise şanslısınız ve işiniz daha kolay demektir. Tuzlu su, yani deniz suyu elektriği iletmede daha güçlü olduğu için cep telefonunuzu daha kısa bir sürede bozar ve elektronik devrelerini çürütür.

Cep telefonunuzu suya girdiğinde yapmanız gerekenler;

1: İlk olarak su almış telefonunuzu sıvıdan uzaklaştırarak, bataryası(pili) ile bağlantısını kesin! Telefonunuzun sıvı almış olmasına rağmen hala çalışıyor olması sizi yanıltmasın, içindeki sıvı henüz elektronik aksamlara ulaşmamış olabilir. Eğer batarya telefona takılı durumda yani telefon çalışırken sıvı, elektronik aksamlara ulaşırsa, oluşan kısa devre telefonunuzda ciddi hasarlar meydana getirecektir. Unutmayın  yapmanız gereken ilk şey telefonunuzun bataryasını söküp, çıkarmak olmalıdır. Eğer cep telefonunuzun bataryası sökülmüyorsa veya bataryayı sökmeyi başaramazsanız telefonunuzu en azından kapalı duruma getirebilirsiniz.

2: Eğer telefonunuz tuzlu suya maruz kaldıysa(denize düşmüş olabilir), telefonunuzu hemen tatlı suyla yani musluk suyuyla yıkayın! Tuzlu su elektronik aksamlar üzerinde çabuk tepkimeye girdiğinden, çürümeyi hızlandırır. Cihazı hemen(ilk 1 saat içinde) tatlı suyla yıkamak, sıvı temas etkisini yavaşlatacak.

3: Telefonumuzun bataryasını söktükten sonra kuru bir havlu veya peçete ile telefonunuzu etraflıca kurutmaya çalışın! Saç kurutma makinesi kullanmanızı önermiyoruz! Çünkü güçlü hava akımının telefonun içinde bir yerde birikmiş olan suyu dağıtma riski var ki bu da telefonunuza daha çok zarar verecektir. Ayrıca güçlü saç kurutma makineleri telefonun bir çok aksamını eritecek güçte olduğundan zarar boyutu büyüyebilir.

4: Telefonunuzun mümkün olan tüm aksamlarını söktükten sonra pirinç dolu bir kavonoza koyun ve kapağını kapatarak en az 1 gün bekletin! Pirinç ortamdaki nemi emebilen bir madde olduğundan telefonunuzda kalan nemi kısmi olarak alacaktır.

5: Telefonunuzu kabaca temizledikten sonra eğer içinde hala su olduğundan şüpheleniyor ve riske girmek istemiyorsanız en yakın teknik servise gidip cep telefonunuzun başına gelenleri anlatın! Teknik eleman telefonunuzu söküp, gerekli olan bakımı yapacaktır. Bir önemli hususu burada belirtmekte fayda var; cep telefonunuz bilerek veya bilmeyerek her ne sebeple olursa olsun sıvı temasında bulunduğu yani suya düştüğünde kesinlikle garanti dışı kalır! Yine de garanti firmaları telefonunuza ancak ücretli olarak bakar. Eğer cep telefonunuzun kaskosu varsa kasko yaptırdığınız firma ile görüşüp cep telefonunuzun suya girdiğini, ne yapmanız gerektiğini sorabilirsiniz, bazı kasko firmaları birebir değişim yapmakta.suya-dusen-telefon-nasil-kurtarilirSıvı maddeler akışkan olduğundan, yukarıdaki görselde göstermeye çalıştığımız gibi telefonun çok küçük entegrelerine kadar ulaşabilir, çürümeye ve elektrikle temas haline geçtiğinde kısa devreye sebep olabilir. Bu yüzden şüpheli durumlarda, en hızlı şekilde bir teknik servise danışmakta fayda var!

UYARI: Sıvı temasına maruz kalmış telefonunuzu kalorifer peteği üzerinde veya direk güneş ışıklarına maruz kalacak şekilde bekletmeyin! Bu iki yöntemin kısa vadede çözüm getirme şansı olsa da uzun vadede telefonunuza daha ciddi zararlar verebilir!


UYARI 2: ceplik.com olarak telefonunuzun suya düşmesi durumunda yukarıdaki 5 maddeyi uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak uygulamak kullanıcıya kalmıştır… Uygulama sonrası olası bir olumsuzluk tamamen işlemi gerçekleştirenin sorumluluğundadır…

Author: Halil Akgül

410 thoughts on ““Cep Telefonum Suya Düştü, Ne Yapmalıyım?”

 1. Merhabalar,telefonumu bugün havuza düşürdüm ve 20 saniye sonra çıkarabilirim. Kurulayıp pirince koydum. Sudan çıktığında çalışıyordu ama aradan 2 saat geçince kapandi. Ve 10 saat oldu hala pirinç içinde açılmıyor ve sadece ekran “huawei” yazısı gelip gidiyor. Sizce başka ne yapmalıyım?

  1. Merhaba. Makalede de belirttiğimiz gibi bir teknik servise başvurup temizlenmesini talep etmeniz en doğrusu olacaktır.

 2. Merhaba telefonum Huawei p30 Pro su geçirmeme özelliğine sahip olduğu için denize soktum güzel bir şekilde fotoğraf video vesaire her şeyi yaptım fakat telefonu güzel bir şekilde kullandım herhangi bir sorun yoktu ve aradan 1 gün geçti telefonumun ekranında yeşil çizgiler gelip gelip gitmeye başladı bir anda oldu telefonumu ısı yardımıyla kapağını söktüm fakat herhangi bir ıslaklık gibi bir şey yok içinde büyük bir ihtimalle telefonumun sol üst köşesinde çatlak vardı oradan aldığını düşünüyorum ne yapmam gerekiyor sorun ekranda ekranı kurtarma şansım yok ise 0 almam gerekiyor var ise Lütfen yardımcı olun 8 milyar 500’e aldım

  1. Bu arada eklemek istediğim bir şey var telefonumun sensörü denizden çıktıktan hemen sonra arızalandı kamera tesisatı içten buharlaşmış tı ama hemen geri geçti kamera tesisatının buharlaşması fakat lens hala bozuk

   1. Sercan merhaba. Telefonun suya dayanıklılık özelliği var ancak hata yaparak çatlağı göz ardı etmişsin. Arka bölümü söktüysen soketleri de yerlerinden çıkar ve kontrol et. O bölümler de kuruysa ekran bozulmuş demektir. Sıfır almana gerek yok, sadece ekranı değiştirmen yeterli olacaktır.

 3. Merhaba, telefonum komple suya düştü hemen üstten kurulayıp pirince koydum. 48 saat sonra açtım ekranın içinde su lekeleri hala var. Çalışmasında sorun yok. Sormak istediğim o lekeler ıslaklık mıdır yoksa sudan zarar görmüş hali midir? Yani telefonu o şekilde kullanmaya da razıyım ama kullandıkça daha kötüye gider mi?

  1. Merhaba. Evet, ekran içerisindeki ıslaklıktır o. Bu durum çokça görülür ve genelde artı bir zarara yol açmaz. Ama tabi kendinizce işleri sağlama almak isterseniz telefon ekranını değiştirebilir, o esnada teknik servisten temizlik isteyebilirsiniz.

 4. Merhabalar tlf num meizu 16 th bugün karda fotoğraf çekerken bir anda kapandı sonra tlf nu açtığımda yüzde 1 şarjı vardı ve çok geçmeden kapandı şu an tlf nun ahize ve mikrofon kısmı çok çok az çalışıyor Prince yatırdım sürekli bir su temasına maruz kalmamıştı sadece üzerine yağan 5 10 kar tanesi vardı sizce ne yapmalıyım

  1. Merhaba. Anlattığınıza göre büyük bir sorun yaşanmayacağını umuyoruz ama biz cevap verene kadar bir değişiklik oldu mu?

 5. nerhaba ıı gunler benım telefonum kardesımın gazabına ugradı ve su kovasına yarısı gırdı ve ıkı sayıye falan kaldı ses falan hıc sıkını yok ama yada goruntude ama dokunmatıgı yarı yarıya calısıyor. bazen calısıyor bellı bolgeler bazen 10 dakıka tum erken calısıyor ne yapmalıyım.

  1. Merhaba. Telefona gerekli bakımın yapılması için hızlıca bir tamirciye göstermenizi öneriyoruz. Ekranınız da bozulmuş olmalı, muhtemelen değişmesi gerekecektir.

 6. Merhaba sony Xperia xa ultra tefonumun alt kısım hopörler tarafı suya düştü düşünce hemen çıkardım ilk başta dokunmatikte sorun yoktu peçete ile kuruladım su alan kısımları sonra ne yapacağımı bilmeyerek pirince beş dk koydum bekledikten sonra o panikle pirinçten aldım ve kurutma makinesi ile kurutmayı denedim 2-3 dk sonra bıraktım ekran o zaman gri siyah gibiydi dokunmatik çalışmıyordu ama ekran az da olsa gözüküyordu bende şarja taktım ama ondan da sonuç alamayınca hemen geri çıkarttım yarım saat içinde pirinç dolu bir kaba koydum şuan hala bekliyor telefonum çalışır mı kaç gün piriçte bekletmeyelim ne yapmam lazım

    1. Merhaba Yorum yazma kısmı bulamadığım için burdan yazıyorum telefonum a7 2017 dun havuza soktum sonra birden kapandı ve açılmadı batarya cıkmıyor tatıldeyım princ yok ıcme suyuyla yıkadım işe yaramadı ne yapabilirim

     1. Meltem merhaba. Bulunduğunuz yerde bir telefoncu varsa, bırakın ve temizlenmesini sağlayın.

 7. merhaba telefonum xiaomi redmi note 9 pro havuza düştü fotoğraf çekerken ama çıkarıp kuruladım hiç bişe yoktu ben de suya dayanıklı galiba dedim 1 saat sonra ekranı dörde bölersek sol alt kısmı çok az karardı ama görüntü vardı ve orasının dokunmatiği çalışıyordu bir de sesi çok az azalmıştı ben de pirince koydum şuan koyduğumdan 1 gün geçti açıcam inşallah düzelmiştir

 8. Merhaba telefonumun sadece kamera kısmı su aldı bi anda kapandı princin içine koyduğumda teleofunun flashı açılıp kapanıyordu sonra flaş yanmamaya başladı ve princin içinden aldık telefonu faket şuan şarja taksak bile açılmıyor ne yapmalıyız

 9. merhaba telefonum huawei p20 lite su dolu kovanın içine düştü 1-2 saat bir şeyi yoktu kuruladım ve hattı ekranı gayet iyi çalışıyordu 1-2 saatten sonra hattı okumamaya başladı hattı çıkarıp taktım ama olmadı pirinçte beklettim 12 saat hat geldi ancak arama yaptığımda telefonum için ulaşılamıyor diyor sonra hat tekrar gitti göstermiyor şimdi tekrar pirince koydum eğer olmazsa garantiye versem ücretsiz yaparlar mı veya aynısından verme şansı olur mu? garantisi daha bitmedi.

  1. Ayşe Hanım merhaba. Bizim de dönüşümüz biraz geç oldu. Umarız en yakın teknik servise göstermişsinizdir.

 10. Telefon bir kova suya düştü redmi 8a çıkarıp kurulayip kapattım pirince koydum 5 saat sonra actim hoparlör tam ses vermiyordu sonra ekran renk renk oldu ama tlefon çalışıyordu tamamen gitti ekran bu sefer ama aramalarım geliyordu sadece ekran bozulmuş olabilir mi

 11. samsung c5 pro markalı telefonumu klozete düşerken yakaladım fakat alt tarafı saniyeliğine suya girdi hemen alıp kuruladım ekranda veya ses yerinde bir sorun yoktu hemen pirince koydum ve telefona samsunglarda olan şarj yerinde nem var bildirimi geldi ne yapmalıyım ve pirinçte kaç saat kalmalı ?

  1. Ece merhaba. İzlediğiniz yol doğru. Telefonla acil bir işiniz yoksa, özellikle alt taraf tamamen pirince girecek şekilde, telefon kapalıyken birkaç saat daha bekletin.

 12. Merhabalar,
  Iphone SE telefonum tuvalete düştü ve dah sonra telefoncuya verdim. Fakat hattımın şebekesi yok hep aranıyor diyor ne yapmalıyım?

  1. Canan Hanım merhaba. Peki telefonu söz konusu arızayla ilgili tekrar aynı yere göstermediniz mi?

   1. Merhabalar tekrar, yapamadıklarımı söyşediler. Sizce düzelir mi? Ne yapmalıyım?

    1. Sıvı temas elektronik cihazlar için en sıkıntılı süreçlerden birisidir. Telefonunuz açılabiliyorken içerisindeki verilerinizi yedekleyin ve sonrasında fabrika ayarlarına döndürüp gözlemleyin. Olumlu sonuç alamadıysanız başka, daha kapsamlı bir teknik servise başvurun. Anten ve entegre kontrolleri yapılsın. Sıfırlanmış bir cihazı teknik servise bırakmanız iki taraf açısından da daha doğrudur. Zira üzerinde farklı denemeler yapabilirler.

  1. Mustafa merhaba. Bu makale sorunun cevabı için var zaten. En doğrusu bir an önce bir teknik servise başvurmak.

   1. Merhaba öncelikle telefonumu suya düşürdüm ve düştüğü anda aldım ve telefonun ekranı vardı fakat dokunmatiği çalışmıyordu pirince koyup 1saat bekledim ve aldığım da çalışıyordu her şey normaldi sabah alarmla kalktım ve ekran simsiyahtı alarmı bir türlü kapatamadım en sonunda telefonun şarjı bitti şu an prince koydum bir kere baktığımda başlatma düğmesine bastım ve mavi ekran çıkıp 1 saniye sonra kapandı telefon markam asus

    1. Merhaba. Telefonunuzu en acilinden bir tamirciye götürün ve gösterin. Sıvı tamamen temizlenmeden telefonunuzdaki aksilikler son bulmayacaktır.

 13. huawei p9 lit telefonum klozete düştü ve ben düşer düşmez aldım ilk başta çalışıyordu bende sandım hiçbirşey olmadı kullanmaya devam ettim bir tek mikrofon kısmı çalışmıyordu ekran falan iyiydi sonrasında telefonunum kendiliğinden kapandı sonrasında hemen pirince koydum akşam telefonu açmak istedim ne durumda diye açıldı çalıştı ve sonra geri kapadı suanda pirinçte ne olur tam olarak ne yapmalıyım

  1. Kübra merhaba. En hızlı şekilde bir teknik servise yani tamirciye götürmeniz en doğrusu olacaktır.

 14. Kemerburgaz Sahiline yüzmeye gitmiştim General Mobile GM 8 telefonumla farkında olmadan suya girdim ve 2-3 dakika sonra fark ettim hemen çıkıp havluya sardım içinden cızırtı sesleri geliyordu tatlı suya felanda sokamadım bilmiyordum 4-5 saat sonra eve gelince telefonun arka tarafı felan açılmadığı için direkt olduğu gibi pirinçe koydum sizce durumu ne olur ?

  1. Merhaba, suyun içinde kalmışsa bolca su almıştır, en kısa sürede içinin açılıp bakımının yapılması lazım. pirinç nemi emer ama cihazın içinde deniz suyu varsa etkili olmaz.

 15. merhaba benim 3 gün önce telefonuma ütüden su akıttı koruyucu erkranım olmadığı için tüm suyu içine çekti yeşil ekran verdi ve kapandı bidaha açılmadı servise götürsem düzelir mi acaba yoksa düzelmeme ihtimalide var mı batarya kısmı açılmıyor

 16. Merhaba kızım yeni general mobile 8 telefonunu süs göletine düşürdü bu akşam. Yosunlu içinde balık yüzen bir gölet. Yarım saat sonra ancak alabildik. Tatildeyiz sadece simi çıkarıp pirince yatırdık. Kapalı görünüyor ama zızt zızt ses geliyor. Tam kapatamıyoruz galiba. Ancak dönünce pazartesi servise götürebilirim. Ne yapmalıyız?

 17. benim mate 20 telefonum suya düştü tatlı suya 40 50 dk suda kaldı 50 60 santim derinliğinde bir havuzda aldığımda kapanmamıştı sadace çekmiyordu sudan çıktığında çekmeye basladı normal bir şekilde kullanmaya baladım sonra dedim ki ne olur olmaz kapatayım kapatmadan açıkken böyle ekranda bi yanılsama oluyordu sanki parlaklık bi artıyor bi azalıyor gibi kapattım telefonu bi havuluya sardım koydum bekliyordum pirinçe koycaktım pirinç yok evde

 18. Merhaba iphone 7 plus dün çantamın içindeyken denize düştü çantam batmadı 10 dakika kadar sonra kurtarıldı. Telefon çalışıyordu hemen kapattım pirince koydum. Bugün açtım eskisi gibi sorunsuz çalışıyor. İlerleyen zamanlarda bozulma ihtimali var mı? Telefonda ekran koruyucu ve kılıf da takılıydı bu arada.

  1. Merhaba, iphone 7 plus modeli suya dayanıklı bir cihazdır. Kolay kolay içine su girmez, Ancak girmişse deniz suyu zamanla çürümelere sebep olabilir. Bu yüzden içine bakılmadan net bir şey söylemek zor.

   1. Sim kart bölümündeki sensörü kontrol ettik kırmızı yanmıyor ve telefon kılıfım şarj giriş kısmını kapatıyordu. Kırmızı olmadığında girmediği söyleniyor doğru mu? Telefon yeni olduğu için açtırıp garantiyi bozmak istemiyorum.

 19. İphone 7 telefonum denize düştü. Telefonu hiç açmadan telefoncuya götürdüm. İki gün sonra telefoncu içini açtığını ve suda yanmış olduğunu söyledi. Böyle bir durum olabilir mi?

   1. Merhaba samsug telefonum suya düştü yağmur suyuna ve bir gün kaapli kaldı ve sonra ekran normal di ve daha sonra ekran karardı ve simsiyah bunun için ne yapmalıyım kurtarılır mi

    1. Merhaba. Biraz geç kalmış olsanız da hemen bir teknik servise başvurun lütfen.

 20. benim telefonum huwaei mate 20 lite alalı 1 ay oldu olmadı bugun mutfakta iş yaparken normal kase dolusu suyun içine dik bir şekilde düştü oda sarj soketinin içerisine girdi minimum 4 5 damla falan içine girmiştir hemen çektim maksimum olayın üzerinden 2 bucuk saat gerçekleşti ara ara salladığım zaman damla damla sular geliyodu soketten eve gelir gelmez pirinç dolu kabın içerrisine koydum dik bir şekilde bir problem olurmu acaba telefon normal bir şekilde çalışıyor sıkıntı yok ama ilerleyen zamanda bir problemle karşı karşıya gelirmiyim kac saat bekletmem gerekiyor

  1. Merhaba, pirinçte 24 saat kalırsa iyi olur, bir iki damlaysa çeker, ancak elektronik aksama bulaşmışsa uzun sürede çürütme yapabilir.

 21. merhaba müzik dinlerken telefonum bugun kovanı içine düştü hemen aldım havluyla kuruladım.sesi kesildi ama ekrana bişe olmamıştı .bataryam cıkmıyor sony xperia xa ultra kullanıyorum.ekran kilitledim sonra şarja taktım bes dk sonra baktığımda ekran kapanmıstı acmaya calıştım ekran rengarenk olmustu .hemen kapatmam gerektiğini düşünemedim panikten.şimdi pirince yatırdım düzelir mi acaba

  1. Merhaba, telefonu şarja takmanız kötü olmuş. Fazla su almamışsa pirinç kurutur telefonu ama fazla su almışsa çürümüler başlamıştır. Fazla su aldığını düşünüyorsanız bir servise götürmenizde fayda var.

 22. Telefon suya düştü tamirden geldi ama Wi-fi ağlarını görmuyor telefon. Onun dışında bir sorun yok ama Wifi ağları taranıyor diyor hiç bir wifi ağı gelmiyor komşuların ki gelmiyor bizimki gelmiyor yine de mobil veriye bağlaniyorum nasil düzelir wifi

 23. J7 prime klozette düştü ill başta açmaya çalıştım ekran açılmadı ben de sim kartını çıkarıp pirince koydum düzelir mi

  1. elektronik devreler ıslanmışsa çürüme yapar, eğer çok su aldığından şüpheleniyorsanız bir teknik servise götürmeniz iyi olacaktır. İçine fazla su girmemişse, nemlenmişse pirinç işe yarayabilir.

   1. Telefonu çıkardım 24 saat sonra telefon açılıyor tuşlar çalışıyordu ama 2 saat sonra dokunmatik ara sıra kendi kendine basıyor güç turundan ekranı kapayım açıyorum 10 saniye sonra yine aynısı oluyor ne yapmalıyım

  2. Merhaba telefonum samsung j5 pro dün tatlı ılık suya düştü, hemen alıp kuruladım, sonra kapattım 30 dk sonra açtım telefonumun sağ
   ekranında 2 beyaz ortadinda 1 de pembe çizgiler cıktı. akşam prince soktum sabah çıkarttım hala aynı açma kapama düğmesi ve alttaki orta düğme çalışmıyor. serviste uzak olduğum yerden ne yapmam gerek.
   şimdiden teşekkürler..

   1. Merhaba. Telefonun sökülüp, temizlenmesi gerekiyor. Uzak olmanız bir sorun olsa da telefonu kaybetmemek adına en hızlı şekilde bir teknik servise başvurmalısınız. Isıtıcı olmadan o telefonu sökmeniz imkansız.

 24. Merhabalar benim dün Lg g4 telefonum tezgahta ben farketmeden su almış, hemen parçalarını çıkardım pirince koydum sonra açmaya çalıştım olmadı ben de bir yetkilin servise götürdüm, burda açtılar kuruttular felan yazılım yüklediler .. Elime verdiklerinde çalışıyordu sonra hattımı takmak için bataryayı çıkardım geri taktım ekram tuhaf tuhaf kayıyordu bazı yerlerin dokunmatiği çalışmıyordu…. Geri götürdüm ve suyun ekrana zarar verdiğini ekranın yapılması gerektiğini söylediler… Açıkçası eskisi gibi kullanamayacağımı da söylediler , satsam para etmezmiş kimse almazmış,,,,Şuan telefon hiç açılmıyor, sizce ne yapmalıyım şuan öldü mü telefon yani ?

  1. Merhaba, cihazı tamir etmeden önce oluşabilecek sorunları size söylemeliydirler. Evet sıvı alan cihaz genelde yakın zamanda tekrar bozlulur. Özellikle ekran sıvı almışsa çok çabuk bozulabiliyor. Ekranların fiyatları da telefona göre biraz yüksektir. Bu yüzden alım satımı da yapılmaz. Bir başka servise gösterip telefon hakkında bilgi almanız iyi olacaktır.

 25. S.a benim note 4 soğuk çay sıçradı,hemen bataryayı çıkarıp kuruladım,sabah telefonla aradılar ve karşı tarafa ses gitmediğini fark ettim,entengre değişecek dediler 3 tane taktılar olmadı,serileri uymuyor dediler,bende baka yere götürdüm bu arada telefon stabil her şeyi düzgün çalışıyor,yalnızca ses sıkıntısı var bu götürdüğüm son yerde anakartta çürüme oluştuğunu temizlenebilirse 80 tl lik entengre masrafı olacağını söylediler,eğer kurtulmazsa ki en son çalışıyordu, sizce düzelme ihtimali var mı ? yok ise bu halde telefonu kaça satabilirim teşekkür ederim

  1. Merhaba, çürüme sorunları risklidir tamir edilse bile tekrar sorun çıkabilir. Telefonun ekranında sorun yoksa ekran değerlendirilebilir. Orjinal ekranlar pahalı şuan ancak talep çok fazla yok. Sıfır orijinal ekranlar 750 lira cıvarı ona göre değerlendirirsiniz.

   1. Teşekkür ederim ilginiz için,hayalet ekran sorunu var, telefonun ederi tahminim 300 400 tl dir teşekkür ederim tekrardan :)

 26. Merhabalar dün denize balığa çıkmıştım ıphone 6 ım ıslandı eve gelince hemen kurulayıp pirincin içine attım ve bugün telefonu açtığımda telefonun sanırım ekran filmi bozulmuş ekran mavi ve telefonuda kapatamadım ne yapmalıyım.(NOT:tekrar pirince koydum.)

 27. Merhabalar. Turkcell t60 tlfnum sıvıyla temas ettiğinden dolayı anakart yanmış dediler teknik servis ve tlfnun kendi fiyatından daha pahalıya fiyat söylendiği için yaptırmaktan vaz geçtim. Telefonumun üzerinde çizik dahi yok yazık oluyor, ne gibi tavsiyede bulunursunuz? teşekkürler

  1. Merhaba, anakart normalde satılan bir parça değildir ancak ekranı kırılmış ancak anakartı sağlam bir cihaz bulabilirseniz(aynı modelden) anakartı alıp kendi telefonunuza taktırabilirsiniz. Aksi durumda bir işe yaramaz telefon.

 28. meraba 2 gun once telefonum denize dustu hemen tatli suyla yikadm ve 2 gun pirincte beklettim ekran hic yoktu sadece isik yaniyodu ve simdi sarza takip actim ekran geldi ama dokunmatik calismiyor sikinti ne olabilir acaba

  1. Merhaba, deniz suyu elektronik devreleri çabuk çürütür. Pirinçte bekletmeniz kötü olmuş, tatlı suyla yıkadıktan sonra bir tamirciye götürmeniz gerekiyordu. Büyük ihtimalle ekran bozulmuştur. Telefonun içinin açılıp arıza/zarar tespitinin yapılması lazım.

   1. pirincte bekettigim icin ekran geldi ama hic yoktu ne gibi bi zarar olur suan tek sikinti dokunmatik onun icin gondericem tamire tesekkurler

 29. iyi çalışmalar samsung j7 pro telefonum var ve oğlum kovanın içine sokup yıkamış şimdi teknik servisine gönderdim ve 650 tl içindeki bir parçanın değişimi için istediklerini söylediler yaptırsam yeniden hata oluşurmu bilmiyorum birde okuduğum sayfalarda ekrannda değişmesi gerektiğini söylüyorlar bunu için herhangi birşey demedi servis acaba değişim yapmadan mı gönderecekler

  1. Merhaba, yetkili servis yapacaksa arızalı tüm parçaları değiştirecektir. Sonradan sorun olma ihtimalı düşüktür. Ama yetkili olmayan bir serviste onarım yaptırıyorsanız size ilerisi için garantü veremeyeceklerdir büyük ihtimalle. Teknik servisten deraylı bilgi alıp değişecek parçaları öğrenin. Tabi eğer ekran değişemeyecekse ilerde bozulma ihtimali var.

 30. Galaxy j2 telefonum tatlı suya düştü ilk önce kurutma makinasiyla kuruttuk açılmadı sonra pirince koyduk acaba geri gelirmi?

 31. sony xperia xa telefon suya düştü. 2 gun kdar pirincin içinde tuttum. telefonu acmaya calıstıma ama açılmııyor şarj ediyor gosterıyor şarj ışığı kırmızı yanıyor fakat acılmıyor sıkıntı ne olabılır ?

  1. Fazla sıvı almamışsa batarya bitmiş olabilir. Sıvı almışsa içine bakılması lazım, çürüyen, kıs adevre yapan bir yer var mı diye.

 32. Abi telefonum casper via a1 arkadasim telefonumu suyun altinda foto cekmek icin suya soktu 10 sn snra kapandi havluyla kuruladim casper via yazisi geldi gitti geldi gitti baya bi boyle devam etti sonra hicten kapandi 10 dk kadar gecti telefon hani acilirken titrer ya 10 saniyw de bir titremeye basladi 3 4 saat sonra eve geldim telefon hala titriyor kurutma makinasiyla kuruttum biraz sonra pirince yatirdim telin titreme sesi geliyodu sabah kalktigimda ses yoktu sevindim teli pirincten cikardim sarja taktim sarj olmuyodu yine titremeye basladi cihazimin kasko su ve garantisi var yaparlar mi (tel kaskoya gidince garanti disi oluyomus bu dogru mu )abi cok acil cevaplarini bekliyorum

  1. Merhaba, belli ki cihazın içine su girmiş, cihaz açılması gerekecek. Garantiye gönderdiğinizde su aldığı için bakmayacaklar zaten. Kaskoya göndermeniz daha mantıklı. Cihaz şuan garanti dışında zaten.

 33. Hocam merhaba benim telefonum HTC ONE M8. 1 – 2 gun once 1 saatten az bir sure yuksek neme maruz kaldi . Sonrasinda 12 saat daha açikti ve kapandi tekrar acilmadi .8-10 saat pirincte beklettim . Hala elektrik de almiyor acilmiyor da . kalici hasar var midir yoksa oksitlenme gibi mi olmustur ? Tesekkurler.

   1. Abi biz arkadasla kaza yaptik telefonum suya duatu derenin icindeki ama su tatli su telefonu sarja taktigim da sarj isareti gelip gelip gidiodu tahminim 1 gun suyun icinde kalmis bide batarya tirnaginin orasi. Kirilmis kayseriye servise gonderdim sizce yapilirmi ??

    1. Ne kadar su aldığına bağlı olarak durum değişir. Elektronik devrelere su ulaşmamışsa büyük ihtimalle yapılır. Elektronik devrelere su ulaşmışsa değişecek parçaların durumuna bağlı olarak risk artar. Teknik servis baktıktan sonra net bir şey söyleyecektir.

 34. Gunaydin benim tel s7 edge. Suyla temas etti kuruladim suya dayaniklj oldugunu dusunerek panik yapmadim 1 saat sonra ekran birden gitti relefonu kapatamadim. Teknik serviste calisan kuzenimden yardim alarak telefonh söktüm parcalarini temizledim simdi taktim ama ekran pembe yine aksamki gibi gidip geliyor bi ara kilit ekrani gorundu ama geri gitti. Simdi ben bunu garantiye gondermek istiyorum daha once de ekran drgisimi yaptirmistim garantide . Uc sorum var 1 ekran karri mu zarar gordu 2 garanti emniyet bandi diye bisey varmis o nerede 3 sivi temasinda kirmizilasan kagidi degistirsem mi

  1. Merhaba, telefonü söktüm derken sim kart yuvasını çıkarmış olmalısınız sadece. Eğer arka kapağını açmışsanız zaten cihaz garanti dışı kalmıştır. Ancak sıvı temas zaten kendini belli eder. Yetkili servis cihazı açtığında mutlaka sıvı cihazı farkedecektir. büyük ihtimalle ekran soketi sıvıya maruz kalmıştır.

   S7 edge suya dayanaklıdır ancak siz zaten ekranı değiştirmiş olduğunuz için bu özellike artık geçersizdir. Ekran değişimi olduğu için telefon bu kadar kolay su almış.

 35. Merhaba.Sabah telefonum tatlı suya düştü,direk aldım ve kuruladım ve kontrol ettiğimde hoparlörünün sesinin bozuk geldiğini farkettim.Bilmediğim için hemen kapatmadım ve biraz oyalandım.Sonra kapatılması gerektiğini öğrendim ve kapattım fakat alarm telefon kapalıyken de çaldığı için telefon tekrar açıldı,hoparlörden gelen ses tamamen düzelmişti ama bu sefer de dokunmatiği gittiğinden telefonu tekrar kapatamadım.Hala açık duruyor.Şarj alıp almadığını kontrol ettim ama sıkıntı yok.Ekran görüntüsü sorunsuz ama dokunmatik hiçbir şekilde çalışmıyor.Sorun çok ciddi mi sizce?

  1. Merhaba, cihazın içine su girmiştir o zaman, Çok fazla değilse kendi kendine kuruma ihtimali var ancak bir teknik servise götürmenizi öneririz. Cihazın açılıp suyun temizlenmesi lazım eğer kurumazsa çürüme yapacaktır.

   1. Cihazın genişletilmiş garantisi var,sigortası da.Ama kaskoya gönderdiğimiz zaman garanti dışına çıkmış oluyormuş.Acaba ilk önce garantiye gönderilmesini talep edebiliyor muyuz? Teknosa çalışanı ya tamir edilir ya da yeni cihaz verilir dedi

    1. Garantiye gönderirseniz garanti büyük olasılıkla sıvı temas almış diye size aynen geri gönderir. Kasko daha mantıklı. Tabi kasko sözleşmesindeki şartlar nelerdir bilmediğim için net bir şey söylemek zor. Kaskoyu da arayıp bilgi alırsanız ona durum değerlendirmesi yapabilirsiniz.

 36. Merhaba ben samsung s4 kullanıyorum telefonumu masaya koymuştum fakat sonra oranın ıslak olduğunu fark ettim 20 25 dk olmuştu hemen telefonu alıp bataryasını hattı felan çıkardım mendille temizledim 1 2 saat beklettim sonra telefonu taktım anında ıısınmaya başladı tekrar çıkardım bataryasını sabah olduğunda açtım artık geri sayım gibi Şarj azalıyor ve dokunmatik gitti pirince koydum ne yapmalıyım

  1. Merhaba, cihazın içine su girmiş gibi. bu durumda içinin açılıp bakımının yapılması lazım. Bir teknik servise götürmenizi öneririz.

 37. merhaba samsung e5 kullanıyprum bugün suya düştü acıldı ses var fakat bi yerlere giriyor nasıl yapabilirim min

  1. MErhaba, dokunmatik kendi kendine basıyor anladığımız akdarıyla. bu durumda cihazın içine su girdiğini varsayıyoruz, en kısa zamanda bir teknik servise göstermenizi öneririz.

   1. daha yeni yaptırdım ekranı babam keser valla su an ısıtorum suyu gştsin diye prince koyucam su an bi yere girmiyor bazen giriyor ses felan sağlam tek skntı bu

 38. merhaba benim telefonum samsung galaxy a7 2016 serisi telefonum bir kova suya düştü ama beklemedi hemen çıkardım içinden birşeyi yok gibiydi ama şimdi dokunmatiği kendiliğinden çalışıyor kendi kendine ayarlara falan giriyor telefonu zor bela kapattım ve pirinç içine koydum bekletiyorum sabah bakıcam düzelmişi diye sizce düzelirmi telefonum dokunmetiği düzelirmi ?

  1. Merhaba, çok fazla sıvı almamışsa düzelme ihtimali var. Ancak sıvı almışsa kısa sürede çürüme oluşacaktır. Düzelmezse en kısa sürede bir teknik servise götürmenizi öneririz.

 39. Merhaba benim telefonum Samsung Galaxy A5 suya düştü hemen çıkardım kurulayip pirincin içine attım telefon çalışıyor gayet iyi ama aşağıdaki tuşları çalışmıyor acaba iki gün sonra düzelir mi daha yeni düştü birde şarjı çok yavaş doldurmaya başladı kapattım bir gece dur pirincin içinde

  1. Merhaba, çok fazla sıvı almamışsa kuruma ihtimali var ancak ancak sıvı almışsa bekledikçe çürüme yapar. Cihazlar genelde alt taraftan soketin olduğu yerden sıvı alır. 1-2 güne düzelmezse şarj soketinin değişmesi gerekecek.

 40. Telefonum tinmoa16 klozete düştü hemen aldım fazla islanmamisti pirince koydum 2 gün bekledi açıldı bi sorun yoktu şarji bitti kapandı bidaha açılmadı şarj da olmuyor acilmiyorda ne yapmam lazim

  1. Merhaba, şarj bölgesinden fazla sıvı almış olabilir. Cihazın açılıp bakılması gerekir. Bir teknik servise göstermeniz iyi olacaktır.

 41. Merhabalar, telefonum tatlısu dolu bir kabın içine düştü ve ben kurtarana kadar yaklaşık 4-5 saniye geçti. Hemen kuruladım ve sallayarak kulaklık ve şarj girişinin içinden bir miktar su çıkardım. telefonumun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ekran kilidini açtığımda ses çıkmadığını ve ekranda silik beyaz çizgiler çıktığını görünce telefonu hemen kapattım. Telefonu kapatana kadar aradan yaklaşık 1 dk gibi bir süre geçti. Şu an telefonum pirinçte, 2-3 gün sonra çıkardığımda ekranın ve sesin düzelme ihtimali var mı? Telefonum tamamen düzelmiş görünse bile teknik servise başvurarak iç temizlik yaptırmalı mıyım? Ayrıca sıvı temasında iphoneların garanti kapsamında olmadığını okudum, sıvı teması hariç herhangi bir problemde de artık telefonum komple garanti kapsamı dışında mı değerlendirilecek? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, sıvı temas garanti kapsamı dışındadır. Apple ücret karşılığı bir üst model ile değişim yapmaktadır.

   Telefonun içine bir iki damladan fazla su girmişse pirinç işe yaramayacaktır. Pirinçte bekletmek yerine bir teknik servise götürmenizi öneririz.

 42. Merhaba, lutfen yardimci olurmusunuz. Ne yapacagimi sasirdim. 1 hafta once j5 prime suya dustu. Bir kac saniye icinde kapandi. Silkdim su cikti icinden fazlaca. Cok az fon makinesine tutdum. Cok az ama. Telefoncuya goturdum isi verdi ama acilmadi. 1 hafta servisde kaldi. Acip icini suyu temizlemiler amma zamanla bozulacak dediler. Ama acilmis telefonm Ne yapacagimi bilmiyorum.simdi pirincde bekletiyorum. Ekranda isiklar var sadece. Sizce ne olur?

  1. Lutfen cevaplarmisiniz. Servisde temizlemisler suyu ama zamanla bozulacagini soylediler. Ekranda da fazlaca isilti var. Olu pikselmi ne galiba. Bu asamada ne yapmaliyim?

   1. Merhaba. Anlaşılan çok fazla su almış. Bu durumda zamanla çürümeler olur. Öncelikle ekran bozulabilir. Sıvı temasa yapılacak pek bir şey yok. Çalışamaz duruma gelene kadar kullanılabilir. Ondan sonra tekrar tamir edilebilir ancak yapıla tamire garanti verilmeyecektir. Çünkü sıvı temaslı cihazlar sürekli sorun çıkarırlar.

 43. Meraba telefonum j7 daha 3ay dır almıştım yanlışlıkla sulu olan bir yere koydum galiba su çekmiş bilmeden sarja taktım ve telefonu sarjdan çıkardıgımda arkası sıcaklaşmış hemde telefon acılmadı, hemen kurulayıp pirincte beklettim yarın actigimda calismadi servisi ne kadar ucret aliır tahmini ?

  1. cihazın sökülüp bakılması lazım, parça değişime gerek kalmazsa 50 lira gibi bir ücret çıkarabilirler. Parça değişirse parçanın fiyatı da eklenir.

 44. Hocam merhabalar,telefonu su dolu bir kaba düşürdüm saniyesinde çektim ufak bi temizlemeden sonra pirince gömdüm 24 saat sonra açıp sarj ettim.telefonu açtıgımda ise hiçbir sıkıntı yokmuş gibi açıldı ekranda temiz fakat dokunmatik çalışmıyor.garantim vardı acaba garantiye versem farkedilirmi su kaçtıgı içim iptal olmuşmudur garantim ? ne yapmam gerek dokunmatik çalışmıyor şuan tekrardan pirince gömdüm.

  1. Merhaba. Cihazın sıvı aldığı belli olur. Sıvı alabilecek yerlere etiketler yapıştırılmıştır. Bu etiketler sıvı ile temas ettiğinde kırmızıya dönerler. Eğer bir iki damla almışsa pirinç çeker sıvıyı ancak daha fazla almışsa çürüme başlar. Çürüme başlamadan bir teknik servise danışmanızı öneririz.

   1. çürüme derken hocam.ekranı degiştirmekle kurtulabilirmiyim acaba yoksa farklı sıkıntılar çıkması muhtemel midir ? wifiye otomatik baglandı hattı görüyor ekran tertemiz dokunmatik yok.

 45. Telefon suya düştü pirince koydum 24 saat durdu telefon açılıyor tuşları çalışıyor ama ekran gelmiyor tamir olurmu ? Teşekkürler

  1. Fazla su almış olabilir. Bu durumda pirinç bütün sıvıyı çekemeyebilir. Bir teknik servise danışmanızı öneririz. Aksi durumda çürüme başlayabilir.

 46. Merhabalar, ben teleofunumu su dolu kaba düşürdüm ama saniyesinde çekip aldım kuruladım ve bir süre boyunca telefonum eksiksiz çalıştı sonra sanırım kapta su kaldığı için aniden kapandı. O an telefonumla kulaklıktan müzik dinliyordum, hemen bataryayı çıkardım. Sonra, bir daha çalışıyor mu diye açtım ve kulaklıktan dinlediğim şarkıyı duydum ama ekran simsiyahtı. Arada tekrar açıp kapattım ekranda ara sıra beyaz bir ışık geliyordu ancak hemen kayboluyordu. Telefonum eksiksiz çalışıyor Allah’a şükür ama ekran siyah. Şu an telefonum pirinçte. Çok endişeliyim, telefonumu değiştirmem gerekir mi? Acilen cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  1. Merhaba, ekran karardığına göre içine su almış demektir ve kısa devre yaptığı için bu sorun oluşuyor demektir. Eğer 1-2 damla gibi bir miktar almışsa pirincin bu sıvıyı emmesi olasıdır. Ancak daha fazla almışsa zamanla çürüme yapacaktır. Bir teknik servise danışmanızı öneririz.

 47. telefon htc 10. su dolu kaba dustu. hemen cikardim pirince soktum bide biraz soguk isida kurutma makinasiyla kurutdum su an pirincde ama demin baktim telefonla konusarken kulaga apardigimizda ekranin kapanmasini salayan sensor calismiyo bide on kameranin icinde su damlaciklari var sizce duzelir mi?

 48. Telefonum suya dusmedi aslinda jeotermal bir havuzda nem kapti birazda yuzeyi islansi hemen havluya sildim telefonum calisiyordu sonra birden ekran gitti telefon yeniden acip kapatti cizgiler belirdi sonra tamamen kapandi sonra acildi renkleri degisikti spluk sonra ama kapanip kapanip acilyodu ekrani gece tamamen kapatip koydum tabii bu surecte kurutma makineziylede kuruttum sabah tamamen kapaliydi acmaya calistim amacamadim ertesi gunu anca muait oldum 12 saar princte beklettim ama yine ise yaramadi sarj oluo telefon acik sadece gpruntu yok ne yapmaliyim birde maliyeti ne kadar olur yaasik

 49. merhaba arkadaslar ben bırınden j7 aldım suya dusmus anakartı kurutdum temızledım telefonn acıyor fakat ekran ısık gelmıyor acaba ekran yandımı yada anakart ekranı acmaya bılırmı ekran cop mu onu sorcaktım cok sagolun

  1. Merhaba. Bunu anlayabilmemiz çok zor ama ekranın ya da soketlerin bozulmuş olma ihtimali var tabi. Tam teşhis için bir teknik servise danışmanız gerekecek.

   1. tesekurederım abı ekranı cope atımmı umıd nedır bıde arasıra telefon acıyor fakat ekran yok sızce tekrar tesekurederım

 50. Telefonuma kar tanesi düştü kar’ı sildim siyah siyah noktalar var temizlenmiyo nasıl temizlerim.

  1. sıvı iç ekrana ulaşmışsa iz bırakır, buna müdahele edemezsiniz, kendi kendine izlerin silinme ihtimali var ama kalıcı da olabilir bu durumda ekranın değişmesi gerekecek.

 51. Merhaba 1 gün önce telefonum su dolu kaba düştü. Düşer düşmez çıkarttım ve bataryayı söküp telefonu kuruladım pirinç ve silica jel içine yatırdım. Tam 24 saat sonra telefonu açtım ama dokunmatiği çalışmıyordu ve hoparlör kısmından biraz su geldi bende şimdi tekrar pirince yatırdım ama bu sefer kapalı poşette değilde su buharlaşsın diye açıkta duruyor. Acaba içinde su gittikten sonra dokunmatiği tekrar çalışır mı?

  1. Merhaba, anlaşılan cihazın içine çok fazla su kaçmış dolayısıyla pirinç o kadar suyu emmeyebilir. Bir servise göstermneizi öneririz.

 52. merhaba kar oynamaya gittim.şiddetli yağmur yağıyodu telefonum cebimdeydi ama cebim ıslaktı ama fazla değil nemli gibi eve gelene kadar sorun yoktu eve geldiğimde şarja koydum çalışmadı su kaçmış diyip kurutma makinasıyla kuruttum ama hala açılmıyo yardımcı olurmusunuz

 53. Merhaba benim dün telefonum partideyken tuvalete düştü bende o telaşla hemen peçeteyle kuruladım telefonu bataryasını çıkartmak aklıma bile gelmedi zaten bilmiyordum birşey partide olduğum içinde hemen bir müdahale yapamadım eve gittim telefonum gayette iyi çalışıyordu sonra aniden telefonum kendi kendine kararıp açılıyordu şimdi hepten kapandı bir kaç saat pilini çıkarıp beklettim sonra internetten aldığım bilgilere göre pirinçe koydum sizce çalışırmı telefonu yeni aldım aileme söyleyemedim düştüğünü

  1. MErhaba, çok fazla sıvı almamışsa kuruduktan sonra çalışma ihtimali var tabi. Ancak çok sıvı almışsa zamanla çürüme yapacaktır. Duruma göre ya pirinçte tutmaya devam edebilirsiniz veya bir servise gösterebilirsiniz.

 54. Merhaba benim telefonum Note5 su aldı ve hızlı şarj olmuyor sigortası da var ne yapmalıyım

 55. Benim telefonum klozete dustu. Hemen cikardim. Telefon açıktı ve kendi kendine kapandi. Yeniden açtım. Ve yeniden kapandi. Telefonum general mobile gm 5 plus kapagi acilmiyor. Oyle prince koydum bir gun durdu ama simdi hic acilmiyor. Servise gonderdim ama hic acilmamasi icimde suphe uyandirdi ne olabilir sizce

 56. Benim telefonum markası j7 prime şu akşam telefonumu klozete dusurdum alır almaz prince yatırdık açtım 3 saat sonra kamerası çalışıyor ama.sesi yoktu tekrar koydun bu sefer sesi calisiyo kamerası bozuk sarj falan almıyor hale geldi ve çelik kasa olduğu için şüpheliyim sizce h yapmam gerekiyo

 57. sony c5 ultra telefonumun üst kısmı çorba içine düştü. hemen kuruladım sorunsuz çalışıyodu sonra arkadaşım aradığında ses gelmiyo ve gitmiyodu hopörlerde olunca ses geliyo pirince koydum düzelme ihtimali varmı yoksa ne kadar ücrete yaptırılır garantide

 58. t50 telefonum suya klozete düştühemen çıkardım ama ne kapatabildim nede bataryasını çıkara bildim telefonda ses var ama görüntü yok yeni ekran almam gerekiyormu.(ekranda kırılma yok)

 59. merhaba benim telefonum samsung j5 koyde telefonumu suya duşurdum gole ılk faketmededım 5 dkka sonra fln farkettım ve aldım ılk basta açılıp kapandı ekran ve sonra gıttı eve gıttım ve hemen pırınce koydum koyden gelene kkadar oyle kaldı ıstanbula dondugumuzde hemen tamırcıye verdım ekran kartı yanmıs onu degıstrdıler fakat sımdıde telefonun tusları acılmıyomus ve telefonu bıze gerı verdıler bende alıp kuzenım telefoncuydu ona verdım ve oda ekranı taktı fakat dıger tamırcı telefonda oynama yaptıgı ıcın yapamamıs ekranı takdıgınıda ekkran gelıp gıdıyomus sumdı napmalıyım

  1. Su lekesi değildir büyük ihtimalle. Bazen ekran ve lens birbirine yapıştığında o leke meydana gelir. Lensin daha özenle yapıştırılması gerekiyor.

 60. Merhaba dün gece telefonumu denize düşürdüm. başlarda çalışıyordu fakat bi 15 dk içinde kendiliğinden açılıp kapanmaya başladı. Telefonumun arka kapağı açılmadığından pek müdahale edemedim. Sabah kalktığımda saç kurutma makinesiyle biraz kurutmaya çalıştım.Şuan bi değişiklik yok fakat yapılmaması gerekiyormuş.Şarjı bitik ve şarja takınca açılıp kapanıyor. Bu arada telefon htc desire 816. Ne yapmam gerekiyor bi yardımcı olursanız..

 61. merhabalar benim ıphone 5se telefonum var ben bunu garantiye yolladım ve bana yenisini yolladılar lakin yeni telefonu alır almassan üstüne şekersiz çay döküldü anında müdahele ettim kuruladım peçeteyle telefonuda kapattım 2-3 saat sonra pirinçe yatırdım ort.3-4 saat şuan çalışıyor herhangi bir sıkıntısı yok ilerleyen zamanda oluşurmu sıkıntı

  cevabınız için şimdiden teşekkürler.

   1. İnterneten araştırdığıma göre lcı göstergesi diye bişey varmış gösterilen kısım kısım kırmızıysa su kaçmış değilse kaçmamış diyor ben baktım (5se) kırmızılık yok valla.

    1. telefonun çeşitli yerlerinde bu bantlardan mevcut, eğer su ile temas ederse kırmızı olur. tabi bu tek önlem değil, cihazın sıvı alıp almadığına servis telefonu açtığında karar verecekti.

 62. ben bugün telefonumu klozetin icine düsürdüm hemen aldim ve telefonum calisiyodu ama renkli cizgiler vardi ve icten titriyodu. yaklasik 1 saat pirincin icine koydum ve calisti normale döndü sonra kendi kendine kapandi bidaha hic ama hic acilmiyor ne yapmaliyim? sadece ekran siyah

 63. Iyi g u need telefonum LG G4 stylus telefonum klozetin icine dustu bende hemen cıkardım ve kuruladım sonra calisiyor mu diye bakmak icin telefonu actigimda calisiyordu snra arkadas aradi ses gitmiyor ve gelmiyordu tekrar kapatip 15 20 dakika daha oynadiktan sonra disarda oldugum icin telefon acik olmasi lazimdi bende 2 saat daha oynadiktan sonra telefonu kapatip pirince koydum sizce duzelir mi ve telefonum acikken ekran karardi ve gidip gidip gelmeye basladi yardim ediniz

  1. ekran gidip gelmeye başlamışsa su almış demektir,
   pirinç ile düzelmeyebilir, zaman kaybetmeden bir teknik servise götürmenizi öneririz.

 64. merhabalar dün telefonum klozetin içine düştü. hemen silip pirincin içine koydum işten eve gelince saç kurutma makinesi ile kuruttum sonra tekrar pirince koydum sabaha kadar öyle kaldı sonra sabah telefonu bataryasını takmak için elime aldım ama telefonun şarj takılan yeri şişmişti bataryayı taktım telefonu açtım telefon açılınca ekranda lekeler gözüküyordu ne yapmam lazım bu arada telefonum htc desire 500

 65. telefonum şarjı bitik iken çantamda olan biberondan su sızmış. üzerinde birkaç su damlası vardı çantam tamamen ıslanmış ama hemen kuruladım yarım saat sonra telefonumu şarja takmak içine elime aldığımda şarza takın işareti vardı ekranda ve ortada gri bir çizgi sonra şarza taktım ekran gitti ve telefon açılmadı kurutma makinesiyle kuruttun 1 saat sonrada pirinş içine koydun telefonum dünden beri açılmıyor
  sizce ne yapmalıyım geri dönüşümü olurmu telefonum Ipone 6

 66. Merhaba, telefonumun sadece üst kısmı su ile temas etti fakat düşünce hemen aldım. İlk başta sorunsuz çalıştı. Daha sonra ekranda tuşlara bastığım zaman algılamadı. Kapatıp bir süre sonra açtığım zaman çalışmaya devam etti. Şu an ekran görüntüsü gidip geliyor. Tuşlar bazen çalışmıyor. Ne yapmam gerekiyor. Ortalama ne kadar maliyeti olur. (Telefonum note 3)

  1. merhaba, hemen içinin açılıp temizlenmesi lazım, aksi taktirde çürüme başlarsa geç olabilir. bir teknik servise göstermenizi öneririz. ekran bozulursa ekran maliyeti yaklaşık 400 liradır.

 67. benim telefonum htc desire 816. 3 gün önce kovanın içine düştü aldım hemen kuruladım. pirince koydum ama batarya çıkmadığı için öyle koydum. 48 saat sonra şarja taktım çok geç bir sürede %1e geldi açtım. açınca ekranın içinde hala su kaldığını gördüm ve kapatıp tekrar pirince koydum. sizce geri kalan suyu emer mi pirinç? birde neden yavaş şarj oluyor ?

    1. değişecek parçalara bağlı, ekran değişmezse çok çıkmaz masrafı ama ekran değişecekse 250- 300 lirayı bulabilir, ayrıca telfon tamir edilemeyecek duruma da gelmiş olabilir.

 68. Merhaba telim denize dustu bi iki saniye durdu durmadi ama calisiyo diye hemn kapatmadim sonradan ekranda cizgiler belirince kapattim tekrar actm olmadi tekrar kapattim eve geldim biraz.fon makinesine tuttum ki pismanim sonra pirince koymayi öğrendim koydum bi iki gun simdi kulaklikla konusabiliyorum bide ekran da arada cizik goruntuler var kamara dogru cekmiyo yani kulaklik modunda hep sesimde kulakliktan yanki yapio hep karsi tarafa uc dort gun oldu simdi bu sorunlara ragmen kullaniyorim acaba gitgide kotuye gider mi kapanir mi telim memleketteyim.goturemiyormda telefoncuya …tesekkurler

 69. benim de discovery 2 yle 2 saat denizde kaldım cebimde, eve geldim yarım saat telefon aradım, üstümü değiştirim derken… kamera camı buğulanmış gitmiş. hemen pirince koydum, abim bi yıka dedi bende telaştan ovaladım telefonu :) bence bi 10 15 dakika tatlı suda bekletecektim ki o tuzlu su gitsin bari normal su gelsin. neyse pirinç koydum 5 gün bide yazlıktaydım garanti servisi yok 2 hafta bekledim istanbula gelince telefonun 2 katı para istediler anakart falan gitmiş öyle yani geçmiş olsun

 70. merhaba s6 edge telefonum denize düştü ,düştüğü anda şarjı bitmiş olduğu için kapalı şekilde düştü 2 gün pirinç yöntemini kullandım sonrasında şarja taktım sol üstte normalde mavi yanan ışık yeşil yanıyordu. hemen kasko işlemlerini başlattım ve gönderdim henüz ellerine varmadı sizce kasko karşılar mı . karşılarsa diyelim ki neredeyse büyük bi bölümü ana kart vs zarar görmüşse maksimum ne kadar masraf çıkar .

  1. merhaba, deniz suyu anakartı yarım saat içinde çürütür, tabi eğer anakart sıvı almışsa.

   garanti ve kasko farklı şeylerdir. Kaskoda sıvı temas halinde değişim maddesi varsa değiştirirler cihazı. yoksa kullanıcı hatası diyip garantiye göndermeni isterler. garanti de sıvı temas diyip bakmayabilir, baksa bile arıza tespiti yapması lazım, anakart değişecekse 800-900 lira civarı bir msaraf çıkarırlar.

   1. değişim maddesi var ama öncelik yapılıp gönderilmesi .değişimde alım durumunda olan fiyatın yüzde 20 si. yapılıp gönderilmesinde hasar bedelinin yüzde 20 si veriliyor diyelim ki 1000 tl lik masraf çıksa 200 lirayla kurtulmuş oluyorum . benim sorum telefonun hiç
    açılmamasının sebebi ana karttan başka bi parça olma şansı var mı .ilgilendiğiniz için teşekkürler

 71. Telefonum suya düştü normal çalıştı şarjı bitti şarja taktım çalışmadı ve şarjdayken mavi beyaz ekran oluyo napmalıyım

  1. şarj bölgesi su almış demek, kısa devre yapmıştır, bir teknik servise götürmeniz iyi olacaktır, geçen her saat elektronik devreler biraz daha çürür.

  2. makalede de belirttiğimiz gibi; pirincin içinde bekletmek de bir seçenek, ancak fazla su almışsa bu işlem cihazın çürümesini engellemez., ya da kendiniz cihazı söküp selülozik tinerle metal kısımlarını temizleyebilirsiniz.

 72. Merhaba;

  Telefonum dün kedimin su kabına düştü ve 3 sn. içinde aldım kuruladım. Iphone’ların bataryası çıkmıyor biliyorsunuz. Evden çıktım işe gittim orada kapattım, SIMini çıkarttım ve pirinç temin ettim pirincin içine attım hava almayacak şekilde. Kapatmadan önce ses gelmiyordu ama gidiyordu. Pirince koyunca öğlen gibi açıp baktım o gelmeyen tuş takım sesleri biraz da olsa geliyordu çalmayan telefon biraz da olsa çalmaya başlamıştı sonra tabii tekrar kapatıp attım pirince. Bugün çıkarıp baktım 1 damla su kalmış sanırım tekrar pirince koydum 2 gün kalmalıymış sanırım. Fakat benim asıl merak ettiğim şu : Pirincin içindeki telefonun şarjı biter mi kapalı da olsa? Çünkü %76 şarjım vardı fakat öğlen açtığımda %20’ye düşmüştü. Akşam bakmak için açmaya çalıştım pirinçten çıkarıp ama tamamen bitmiş şarjı.

  Teşekkü Ederim,

  İyi Günler.

  1. Merhaba, cihazda kısa devre olmuştur muhakkak, bu da bataryanın çabuk bitmesine sebep olur, şarjın bitmesi normal yani. 2 gün çok uzun bir süre, eğer çok fazla su almamışsa sorun olmaz ama fazla su almışsa ve pirinç suyu tamamen emmezse çürüme başlar. 24 saat içinde telefon normal çalışır hale gelmezse bir teknik servise götürmenizi öneririz.

   1. Tanıdığım bir servis var oraya götürdüm şarj bölümü su almış orası komple değişti. Fakat diğer hiçbir yer zarar görmemiş Elhamdülillah. 100TL’ye yaptırdım 3 saatte teslim aldım. Sadece tek problem, ortadaki geri tuşu biraz daha sert ve parmak okumuyor oksitlenme yüzünden. Fakat tuş çalışıyor hiçbir problem yok bunun dışında. Eh, 1500-2000TL verip yenisini alacağıma 100TL’ye hallettim en azından. :)

    Teşekkür Ederim,

    Saygılarımla.

 73. Sony xm 5 aqua modeli telefonumm dun havuzda su Aldi telefonumm kapandi acmaya calistim tik yok. Prince koydum be beklettim. Dark aletini taktim kirmizi isik yandi Sol ust kosede tekrardan acilmadi. Sinmdi sorum su but adamlar telefonu satarken su gecirmez diye satiyor vede reklamlarda Bangir bangir su altinda fotograf cekiyor. Servise goturdugumde garanti disi derlermi telefonu hala pirincin icinde yatiyor.ayriyetten daha oncesinde servos tarafindab tamir gormus bir telefon. Tesekkurler.

  1. Telefon daha önce söküldüğü için su geçirmezlik özelliğini yitirmiş. Servisin bunu size söylemesi lazımdı. Servise götürüp durumu olduğu anlatın.

    1. SERVISE GONDERDIK DEGISIM KARARI CIKMIS SALI GUNU ELIMIZDE OLACAK ENI TELEFON BILGISINI BURDAN PAYLASAIM.

       1. Selam telefonum suya duştu 1.5 saat sonra pirince koydum 1 gun sonra açıp baktım hala açılmadı sonra içini açtım telefonun ıçerıde cürüme vardı ufak bı yerde temızledım tekrar denedım çalışmadı cürüyünce telefon tamamen gıdıyormu yoksa hala pirince koysam dursa bı faydası olurmu teşekurler

 74. TELEFONUMA SU DÖKÜLDÜ İLK BAŞTA CALISIYORDU ACTIGIM DA TELEFONU FACTORY MODE A GİRİYORDU TUŞLAR CALISMIYORDU DAHA SONRA Bİ YOLLA ACTIM 1 -2 GÜN KULLANDIKTAN SONRA TEKRAR AYNI SORUN OLDU VE ACAMIYORUM TELEFONU HER ACTIGIMDA FACTORY MODE A GİRİYOR VE TUŞLAR ÇALIŞMIYOR GİRİNCE .

 75. Ayfon 5es marka telefonum tatlı suya düştü çıkardıktan sonra kuruladım ve kurumaya bıraktım telefon kapalı olarak bir müddet sonra telefonumu açtığımda telefonum açıldı fakat hat aranıyor diyor bir türlü normala dönmedi sebebi ne olabilir ? TŞK cevep lütven

  1. Bilgisayara bağlayıp cihazı aktifleştiröeniz gerekebilir. Aktifleşmesine rağmen şebeke alamıyorsa donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir.

 76. ben telefonumu halı yıkarken elimden kaydı düştü telefonu 30 dakika pirince gömdüm telefon çalıyor ama çalınca açtığımda ses gelmiyo garantiye yolladım bi bilgi verseniz neresi bozukdur diye

  1. yere düştüğü için, özellikle ıslak zemine düştüğü için net bir şey söylemek zor, yetkili servis cihazın içini açtığında bozuk parçayı tespit edecektir.

 77. Telefonum suya düştü modeli samgung galaxy e7 telefon şuanlık çalisiyor fakat hoporloru cizirtili ve bataryasi cikmiyor kapali kasa ne yapmaliyim ? ( 10 dk once oldu suya dusmesi )

  1. Yukarıdaki makalede neler yapabileceğiniz yazıyor. Evet, o telefonun bataryası çıkmıyor. Ancak gücü kesmelisiniz yani telefonu kapatmalısınız. Sim ve hafıza kartlarınızı çıkararak telefonu bir kaç saat kapalı tutun. Görebildiğiniz tüm ıslak bölümleri de peçete yardımıyla kurulayın.

   Sonrasında aynı sorun devam ederse de vakit kaybetmeden bir teknik servise danışın. Tabi bu da ancak yarın olacağından telefona yarın sabaha kadar güç vermeyin.

   1. Merhaba telefonum sony Z2 sorunum şarjım çabuk bitmesi sorun yazılımsal yazılımı sıfırlamak eski yazılıma geçmek veya en baştan yüklemek veya düşük yazılım kullanmak istiyorum ne yapmam lazım yardım eder misin

 78. Telefonum tuvalete düştü ilk baş calişmiyirdu sonra açıldı format atıyor gibi yazılar çıktı dokunmatik kendi kendine çalışıyordu düzeldi şimdide ekranında buluta benzer su lekeleri var ve ekran kapatma tuşuna basınca kapanıyor uzun sure basmadığimda bir şey yok ama dugme Işığı yanıyor ancak bataryayi çıkarıp takınca calisiyor kendi kendine kurur mu

 79. telefonum wc düştü ama fly tornado modellerinin bataryası malesef çıkarılamıyor piriç nemini alır diye piriçli kavonoza koydum beyaz bi ekrandan başka bişey görüntülenemiyor ne yapmalıyım

 80. mrb bnım telefonumda dun suya dustu hemen cıkartıp kuruladım fakat kendınden bataryalı oldugu icin bataryasını cıkartmam mumkun olmadı oylece duruyo ne yapmalıyım acil yanıt werirsenız cok sewınırım.

  1. merhaba, çok fazla su aldığını düşünüyorsanız bir teknik servise gitmeniz iyi olacaktır.

 81. benim telefonum suya düştü hemen sudan çıkartıp kurulamaya başladım çok fazla kurulamadım hoparlör bölümüde ki suyu ağızımla çektim ama sim kulaklık şarj ve sd kart bölümünü yapmadım telefonu sudan çıkarttıktan 5 dakika sonra bataryayı çıkarttım pirinç içerisine koydum düzelir mi?

  1. çok fazla su almamışsa düzelme ihtimalı var ama aldığı ıvı miktarından emin değilseniz bir servise göstermenizi öneririz. çok fazla su almışsa elektronik devreler çürür.

 82. Telefonum sarji varken bir sıkıntısı yok ama sarj komple bitince açılmıyor . Daha once 2 kere daha olmustu o zaman açılmıştı bataryayi ısıtarak acmistim. Telefoncu kisa devre yaptigini soyledi yardimci olur musunuz lutfen

  1. farklı bir batarya deneminiz gerekiyor, başka batarya ile de aynısını yapıyorsa telefonda kısa devre vardır. teknik servisin bakması lazım.

   1. Ilk götürdüğüm telefoncu yeni batarya takinca acilmamisti
    ama bugun baska bir yere gosterdim acildi bataryada akım yokmus oyle soyledi neden kaynaklaniyo olabilir acaba

    1. kısa devre yapınca batarya boşalır, ilk denediğiniz batarya da boş olabilir, telefon çalıştıysa 1 gün kullanıp sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  2. “Cep telefonum suya düştü” makalesine yorum yapıyorsunuz. Dolayısıyla biz sizin telefonunuz su/nem almıştır yargısıyla cevap veriyoruz. Su/nem almadığından eminseniz teknik servisin bakıp arıza tespiti yapması gerekir.

 83. merhaba. telefonum klozete düştü hemen çıkarıp temizzledim. ama telefon acılmıyor. 3 aylık telefon ve modeli lg g4. bataryayı cıkarıp pirincin içine attım ama daha öncesinde bataryayı takıp telefonumu dinlediğimde içöerden çok hafif cızırtı geidiğini farkettim. kaskosu var fakat sanırım klozete düşünce karşılamıyor. kurtarılma ihtimali nedir ve bana ne kadara mal olur?

  1. Merhaba. Teknik servisin bakıp arıza tespiti yapması lazım önce. Ondan sonra olur mu olmaz mı belli olur. Sıvı temasa yetkili servis bakmaz ama kaskonun cihazı değişmesi lazım varsa kaskosu ile irtibata geçin.

   1. tesekkür ederim. sözleşmede bu tür ihmal durumlarında gecerli degildir diyo. üzerine su döküldü desem?

    1. Bile bile yaptığınız birşey değil sonuçta. Diyebilirsiniz. En azındam şansınızı deneyin.

 84. lenova a700 telefonum yere yüşerken elimle müdahale ettim uçtu kovanın içine bastek oldu halbuki kırılmaz cam kılıfda vardı,hemen dışını kuruladım.bir gün sorunsuz çalıştı,sonra tamamen gitti.bir aylık telefon.garantiye girmiyor sanırım hasar büyükmüdür ortalama tamir masfarı ne olur.

  1. teknik servisin bakıp arıza tespiti yapması lazım, ona göre masraf belirlenir. sıvı temaslarda genelde ekran bozulur, ekran da telefonun en pahalı parçasıdır.

 85. Abi telefonum camasir makinesine girdi 15 dk sonra farkettim cikarip pirince koydum duzeldi ama ekranda su lekeleri olustu ne yapmalyiyim

   1. Abi bide ben birseye girince bazen onu ekranda birakiyor baska bir islem yaparken onun golgesi arkadan belli oluyor bu nedendir

    1. Ekranın su almış olmasından tabiiki. Bir teknik servise danışmalı ve müdahale ettirmelisin.

     1. Ab çok sagolunda bi 1-2 dk bekleyince yavas yavas kayboluyor ama yavas yavas bunu gordum acaba anakartmi yandi

      1. Umut gerekli tavsiyelerde bulunduk! Teknik servise gitmediğin sürece telefonun her ihtimale açık.

 86. telefonum tuvalete düştü su temizdi anında aldım içinden ekran gayet normal hiç bişeyi yoktu sonra kararmaya başladı çıkardım bataryayı falan saç kurutma makinesi ile kuruttum açmaya çalıştım açılma sesi geliyor ama ekran gelmiyor şimdi de pirince koydum düzelir mi? kaç para tutar yaptırmaya çalışsam

   1. Telefonunuzun masrafı tahmin edemeyiz. Teknik servise danışmalı ve arıza tespiti yaptırmalısınız.

     1. Yukarıda belirttiğimiz tüm müdahalerle biraz da olsa düzelme şansı vardır.

 87. telefonum suya düştü evimde pirinç yok ekran simsiyah ve yanıp sonuyor dıger aksamlar calısıyor yardımcı olurmusunuz

   1. DEDİKLERINIZI YAPTIM SU ANDA TELEFONUM ACILIYOR FELAN AMA DOKUNMATIGI CALISMIYOR SERVİSE GÖTURMEDEN COZUM OLABİLİRMİ ?

 88. Telefonum suya dustu aninda bataryayi sokup sac kurutma makinesi ile kuruttum ardindan pirinc icine koydum ve 24 saat bekledi suan calisiyor ancak ileriye donuslu bi ariza yasar miyim garantiye goturme şansim cok az tesekkurler.

  1. Bu ne kadar kuruduğuyla ve içeride bir çürüme olup olmadığıyla ilgili. Bu sefer yapmışsınız ama bir daha saç kurutma makinesi kullanmayın.

 89. telefonum tuşlu samsungdu yanlışlıkla tatlı deterjanlı suda 5 dakika çamaşır makinesında yıkandı :D anında müdahale ettik içinde su kalmayacak şekilde ön temizleme yaptım ve 8 saat pirinçte bekledi ardından teknik servise götürdüm ama içi çürümüş kurtaramıyorum dedi içindeki numaralarda önemliydi ya anında hemen nasıl çürür :(

  1. Anında çürümemiştir tabi. Siz pirinç müdahalesinde bulunurken o çürümeye başlamıştır. Ilk anda teknik servise başvurmak her zaman daha sağlıklı sonuç verir.

 90. general mobile 4g yağmur suyuna düştü 3 dakıka sonra eve gidince hemen cıkardım bataryayı sim i hafıza kartını siidim taktım tekrar bataryayı actım erkrar gidip gidip geliyodu sonradan mavi ışığı yanıyodu ama ekran karanlıktı .bataryayı sim i hafıza kartını yine cıkardım prince yatırdım bir gun oldu acılmadı ne yapmalıyım

  1. Yukarıda ne yapmanız gerektiği ayrıntılarıyla yazıyor zaten. İşin içinden çıkamıyorsanız hızlıca bir teknik servise danışın.

 91. telefonum suya düştü calışıyordu.telefonu kapattım kuruladım sonra tekrar açtım bu kez kendi kendine uygulamalara giriyordu sonra tekrar kapattım eve gelince telefonu tamamen söktüm içinde su yoktu yine ben her yerini sildim peçete ile sonra telefonu tekrar açtım calısıyordu. ilerde bir sorun cıkar mı.

  1. Tamamen kurumuşsa ve içeride çürüme oluşmamışsa büyük ihtimalle sorun çıkmaz.

 92. telefonum suya düştü hemen çıkarttım kuru peçeteyle kuruladım sonra yarın sabah oluncada kulak pamuğuyla temizledim ve açılmadı ne yapmam lazım pirinçe yatırayımmı ?????

 93. avea intouch 4 telefonuma az miktarda suyla ıslandı. telefon kılıfı olduğu için ekranı ıslandı sadece hemen telefonu kapatıp kuruttum bataryası çıkmadığından hattı çıkarıp 4-5 saat kadar açık alanda güneş gelmeyecek şekilde beklettim. ekranın içine su girmemişti çünkü. daha sonrada 2 gün kadar pirinçte beklettim telefonu açmaya çalıştım ekran geldi ama kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. arada da ekran rengi yokken açılıp kapanıyordu. teknik servise gönderdim 2 gün önce görünürde bir ıslaklık bir su yok. sizce su değdiğini anlarlar mı anlarlarsa ne kadar ücret çıkarırlar? ve cihazımın sizce problemi nedir?

  1. su alıp almadığı anlaşılır, değişecek parçalara göre masraf azalır veya çoğalır, cihazın problemi dediğiniz gibi su alması, bir damla su bile cihazı bozmaya yeterlidir. servisin bilgi vermesini bekleyin.

 94. Acil cevap lütfen telefonum s3mini şortumda unutup tatlı suya girdim ve 2 dk kaldı hemen pirince falan koydum 2 gün sonra açıldı ama ertesi gün tekrar kapandı telefon açılıyor ama ekran siyah ve bazen yeşil oluyor tamir fiyatı nedir ve yapılır mı lütfen acil

 95. merhaba. s4üm sabah klozete düştü. temizdi klozet. bende aldım hemen havluya sardım çalışıyodu hala. sonra bataryayı çıkardım içini sildim havlu kağıtla. saç kurutma makinesiyle kuruttum soğuk ayarında. sonra şarja taktım kapalıyken telefon. açamaya çalıştım açamadım. pirinç dolu kaba koydum ne kadar süre durması gerekir lütfen yardım edin :'( dik olarak düştü kulaklık yerinden su aldı muhtemelen

  1. teknik servise götürme imkanınız varsa geç olmadan servise götürün, götüremiyorsanız makalede belirttiğimzi gibi 1 gün kadar durabilir.

   1. teknik servis o kadar uzak ki.. bayramdan dolayı en erken 2 gün sonra gidebilirim :( şimdi hattı takıp açtım açılma sesi geldi o da gelmiyodu. ama ekran açılmıyo hala

    1. ekran bozulduğunda genelde geri dönüşü olmaz yani ekran değişmesi gerekecek. siz yine de briaz daha pirinçte bekletin.

        1. Ekran da dokunmatik de bozulduysa 200 lirayı bulur. Herhangi birisi bozulduysa 100 lira civarı.

 96. Merhabalar telefonum galaxy s5 su geçirmez deniliyor ama kapağı açtığımda su gördüm kuruladım ilk başta simi algilamadı sonra kapandı ve factory mode gaçti sonra bataryayı çıkarıp taktım acilista sadece kapalı halde şarj olurkenki simge çıkıyor pirince koydum şu anda açılmadığında servise gotursem tahmini ne kadar ücret çıkar?

  1. merhaba telefon 1 metreye kadar su geçirmez özelliğine sahip ancak zamanla yıpranmış olan arka kapak nedeniyle bu özellik geçersiz kalıyor. çok fazla su almamışsa kuruyup normale dönme ihitmali var ancak fazla su almışsa her geçen saat daha kötü olacaktır. ne kadar ücret çıkacağına dair bir tahmin yürütemeyiz ama dediğim gibi çok su aldığından şüpheleniyorsanız mutlaka bir servise gösterin.

   1. Teşekkür ederim bi de telefon bana hediye edildi faturası falan yok sadece telefonla ile servise gitmem yeterli olur mu?

    1. Evet su aldığı için garanti dışıdır. Su almışsa ya bir metreden fazla suya sokulmuştur ya da kapağı deforme olmuştur. Dolayısıla kullanıcı hatasıdır ama yine de şansınızı deneyebilirsiniz. Faturası olmasına gerek yok. Bi gosterin.

 97. benim lg3 telefonum var, suya düştü ve ekranı gitti yani açılıyo sadece telefon açılırken üst taraftaki küçük ışık yanıyo yada şarja takınca titrıyodu ekrana hiç birşey gelmiyodu servise götürdüm tinerlediler içindeki suyu temizlediler ve çalıştı sonrasında camında çok az sıvı kalmıştı ama birşey demediler getirdim 2 gün kullandm arada bir kaç saniyelik yine ekran gidip geliyodu ama şimdi tam gitti yine önceki gibi oldu ne yapmalıyım sebebi nedir ?

   1. peki yine aynı işlemimi uygulicaklar ? ve durmadan bu böylemi olucak ekran gidip durucak mı ?

    1. sivi temas almis cihazlarda genelde boyle sorunlar cikar. Sorun ekrandaysa ekrani degismesini isteyebilirsiniz. Ya da saglikli sekilde olmayacaksa telefona hic masrafa etmeyin.

     1. ekran değişmeden tekrar tiner yapılsa sorun çözülür mü yani tekrar bozulma yaşanır mı ?

      1. Henuz gelecegi gormiyoruz. :) sivi temas alan cihaz genel olarak sık sık ariza verir ama net birsey soyleyemeyiz. Teknik servise sorarsaniz onlar cihazin icini gorduklerinicin daha iyi yorum yapabilrler.

      2. birde telefonda hala sıvı mı var sizce o yüzden mi tekrar gitti ? gitmesinin sebebi ne yani ?

       1. Camında çok az sıvı kaldı demiştiniz. O olabilir ya da sıvı temas entegrelerden birini görülemeyecek kadar küçük bir noktadan çürütmüştür. Yine yukarıda da belirttiğimiz gibi sizin kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yok. Teknik servisin cihazı açarak bakması gerekecek. Çürüme entegrelerden birindeyse entegre onarılır ya da değişir. Eğer ekran bağlantısındaysa ekran değişimine kadar yolu var.

 98. T50 telefonum denize düştü 2-3 saniye içinde çıkardım 24 saat pirincin içinde beklettim sonrasında açılmadı şarja soktum biraz bekledim ama yine açılmadı be yapmalıyım ?

   1. Bir internet sitesinde Tuzlu suya düşünce tatlı suya sokup pirincin içinde bekletilmeli diyor ama ben bunu sonradan okudum şimdi telefonum tamirde eğer düzelmezse sizce bunu Uygulamalı mıyım ?

    1. Teknik servis gerekli bakimi yapacaktir zaten. Bahsettiginiz durum ilk 5 dakika icin gecerli zaten.

 99. telefonum klozete düştü ama iki saniye içinde aldım öyle telefonun tamamı da suyla temas etmemişti sırılsıklam değildi aldım hemen kuruladım ve pirinç dolu bi poşetin içine koydum ve sardım sizce düzelir mi düzelirse ne kadar süre pirinç içinde kalmalı?

  1. Minimum 24 saat kalmasi gerekir ancak cihazin icinde su kalirsa uzun vadede curume baslar. Bir teknik servise gostermenizi tavsiye ederiz.

   1. teknik servise en geç kaç gün içinde götürmeliyim çünkü büyük ihtimal yarın da götüremeyebilirim. çürüme ne kadar süre içinde başlar acaba? uzun vade ne kadar bir süre mesela?

    1. Cihazda akim oldugu surece her dakika curume devam eder. Batarya cikiyorsa bayaryayi cikarin. Batarya cikmiyorsa ve icinde su kaldigindan supheleniyorsaniz mumkun en olan en kisa surede goturun.

 100. samsung galaxy ace gt-s5830i telefonum normal suya düştü once calısıyordu ama sonradan telefon kapandı ve bir daha acılmaz oldu kapandığını farketmedim telefon sessizde idi sonra telefonu aldım açılmadı bataryasını hafıza kartını cıkardım ve direk bu siteye girdim az once bir poset princin içine atım her tarafını orttum SİZCE DÜZELİRMİ MALİYETİ NEY OLUR ?

  1. birşey söylemek zor, çürüme başlamışsa cihaz bir daha çalışmayabilir, bir teknik servise göstermeniz gerekecek. çok fazla su almamışsa kuruyuca çalışabilir,

   1. fazla almadı yani hepsi girmedi sadece kardesim üstüme su duttu ve cebimde cok az islandı ama acılmıor

   2. yok cok uzun sürmedi telefon cebimde iken kardesim üstümü ıslattı ama aşırı değil telefonu actığımda bataryanın ustunde ufak bir su birikintisi vardı sadece ..

 101. Telefonum suya düşmüştü pirinçe koydum beklettim ve açmaya çalıştım. Ama ekran geldi dokunmatiği çalışmıyor. Ne yapmalıyım.

  1. Lütfen telefonunuzu bir teknik servise götürerek durumu anlatın. Muhtemelen telefonunuzun dokunmatiği değişecek. O arada da içi temizlenmiş olur.

 102. Telefonum s4. Geçenlerde tuvalete düşürdüm ve 5-6 saniye durduktan sonra hemen çıkardım. Telefonu kapatmak aklıma gelmedi. 2-3 dakika sonra telefonu kapattım içini tamamiyle temizledim, bütün parçalarını çıkardım. Fakat dayanamayıp yarım saat geçtikten sonra bataryayı tekrar taktım ve android simgesi çıktı telefonumda. Yine kapattım. O an dışarıda olduğum için garsondan biraz pirinç isteyip batarya kısmını pirinçle doldurdum. Ve kapalı bıraktım. Eve geldiğim zamanda direk pirinç çuvalının içine koydum. Şimdi açılsa ve ben bunu 2. el olarak satsam mı yoksa teknik servise mi göndereyim. Ne kadar maliyet isterler sizce? Teşekkürler.

  1. öncelikle cihazın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etemlisiniz. çalışıyorsa elbetteki satmanız mantıklıdır ancak alacak kişi telefonun sıvı temaslı olduğunu anlar bence ve ona göre fiyat verir.

   düzgün çalışmıyorsa zaten teknik servise götürmeniz iyi olacaktır.

   1. Genelde telefonlar teknik servis’e gittikten sonra parası fazla olup kısa sürede tekrar bozuluyor diye satmayı düşünüyorum.

 103. benim telefonum galaxy ace dun tuvalete düstü 5 dkakika durmadı aldık içini sildim peçete ile herseyni çıkarıp eve gidincede pirinç dolu kaba koydum açılırmı lütfen çok acil

  1. bir teknik servise götürmenizi öneririz. açılma ihtimali var ama açılmazsa cihaz beklediği için daha kötü olur.

 104. merhaba s4 üm klozete düştü hemen aldım plastık bir kılıfı vardı düştüğünde hemen cıkarttım bataryayıda sudan aldıgımda ekran acıktı baktım normal görünüyordu. simdi pirinç dolu kaba koydum . yarın servise götürmelimiyim yaparlar mı garanti kapsamı içinde oldugu için yoksa bir iki gün bekleyip calışıyor mu diye denemelmiyim? tesekkurler şimdiden

  1. Sıvı temas garanti kapsamı dışındadır. Çok fazla su almamışsa çalışır. Su almışsa zamanla çürüyecektir.tavsiyemiz bir servise göstermeniz.

   1. merhaba benim t50 telefonum klazote düştü hemen aldım telefonu içini acamadigim için kabaca sildim sonra kuruttum iyice sim karti falan çıkarttım sim kart yuvasını da çıkarttım öylece pirinç dolu kavonoza attım 5 saat falan kaldı kavonozda sonra çıkarttım parfüm ıslak mendille temizledim açmayı denedim ama ekran kararik renk karmaşası var dikey olarak renkler geliyor tel kapalı tekrar kavonoza attım. kurtulma şansı var mı sadece ekran sıkıntılı açılırken ki ses tonu aynı volum power tuşları titreşim sorunsuz çalışıyor.

    1. merhaba, hala telefonun içinde su var demektir eğer ekran renk renk oluyorsa, bataryayı çıkaramadığınız için büyük ihtimalle ekrandaki sorun düzelmeyecek ve ekran değiştirmek zorunda kalacaksanız ancak yine de çok fazla su almamışsa kuruyup düzelme şansı da vardır. 24 saat içinde düzelmezse bir tkenik servise götürmenizde yarar var.

 105. Samsung galaxsy mini benim telefonum bugün tuvalet deliğine düştü hemen aldım kuruladim eve geldim hayla kurulamaya devam ettim arkadaşıminda telefonu iphone 5s domestoslu suya düşmüş pirincte 2gun bekletdikden sonra jarsa takmış çalışmış peki benimkide çalışırmı
  Teşekkürler

  1. onun telefonu fazla su almamış demekki, sizinki de içine su girmemişse fazla kuru ve çalışır ama fazla su almışsa bekledikçe daha çok bozulur. bir teknik servise göstermnizi öneririz.

   1. Peki pirince koysam faydalı olurmu bu arada arkadaşımin telefonunu annesi ev temizligini bitirdikten sonra fark etmişler telefonun orda oldugunu pirinç fayda edermi samsung galaxsy miniye

    1. pirincin nem emiciliği telefon modeline göre değişmez. dediğim gibi fazla su almamışsa kuruma ihtimali var ancak içinde fazla su varsa 2 günde telefon bir daha çalışamaz hale gelir.

 106. Telefonum birkaç gün önce tuvalete düştü fakat hemen aldım bataryasını çıkardım. Eve gidene kadar peçeteyle kurutmaya çalıştım eve gelince saç kurutma makinesiyle kuruttum ve açıldı. Telefon sorunsuz çalışıyor ama yine de bir telefoncuya götürüp baktıracağım. Bir de ekranda su lekeleri var baya, pirince koysam gider mi sizce? Ya da telefoncu buna da bir çözüm bulabilir mi? Çok teşekkürler.

  1. zamanla biraz daha belirsizleşir lekeler ama ekran değişmeden tamamen gitmez büyük olasılıkla. teknik servisin bakması gerekecek kesin bir şey söylenmesi için.

 107. T50 telefonum. Tuvalet kovasına düştü. Şarja takmadan çalışmıyo. Şarja takıncaa ise ekran sürekli renk değiştiryo. Bi teknik servisçiye götürsem kurtulma ihtimali olabilirmi ?

  1. şarja takmakla kötü etmişsiniz. en kıs azamanda bir teknik servise göütürün. bakımdan geçtikten sonra çalışır mı çalışmaz mı belli olur.

   1. Pirince koydm 1 gün bekledi ama açmaya calstm açılmadı. Buyüzden sarja takmayı denedm. Tesekkür ederim. İnsallh yapılır

  1. Üstünden zaman geçmişse olma ihitmali pek yoktur ama gene de içinin açılıp bakılması gerekit.

 108. ben note 3 ile birlikte denize düştüm telefon açılmıyor direkt peçete ile kurulamaya çalıştım ondan sonra eve gelip pirincin içine koydum kavanozu kapattım telefonumun kurtulma imkanı varmı ?

  1. Deniz suyu tuzludur. İçine su girmişse büyük ihtimalle şimdiden çürümüştür. Ancak yine de içinin açılıp bakılması gerekir.

   1. belli bir para karşılğı yapabilirmiyim bozulmuşsa yoksa bozulmuşsa illa yenimi almam lazım

    1. Teknik servisin içini açıp bakması lazım. Bir teknik servise gösterin. Tamir edilebilir durumdaysa elbetteki ücret karşılığında onarırlar.

 109. 24 gündür hiç bir şey yoktu sebebi başka bir şey olabilirmi ben içinin ıslandığından bile emin değilim

  1. lütfen yorumlarınızı CEVAPLA seçeneğini kullanarak yazın.

   su almışsa zamanla çürüme yapar, ondan olabilir, içinin açılıp bakılması lazım. içine bakmadan net bir şey söylemek zor.

 110. Telefonum s3 24 gün önce pantolonum ıslanmıştı ve telefonda cebimde kalmış 20dk sonra farkettim cebimde çıkartıp kuruladım 24 gün sonra telefonumun ekranı mavi-mor karışımı renk aldı ne önerirsiniz

  1. 24 gün geçmişse çürüme başlamıştır. içinin açılıp bakımın yapılması lazım. bir ihtimal düzelebilir, düzelmezse zara gören parçaların değişmesi gerekecek.

 111. s3 üm suya düştü 3 4 sn suda kaldı bataryayı felan cıkardık servise götürdük ama dedı yapacak bi şeY YOK pirinc de bekletin dedi şızce olur mu ?

  1. tamamiyle kurumadan net bir şey söyemek zor. içinde zu varken çalışıtırılmışsa zarar görmüş olabilir.

 112. Telefonum Sony Xperia P. Telefonumu kardeşim kabı kum oldu diye deniz suyuyla yıkamış. Tatilden 2 gün sonra döndük ve döner dönmez tamirciye götürdük. Telefon yapıldı, kalması gerek demişler ama babam-uzak bir yer olduğu için- bir daha gelemem diye düşünüp getirmiş. Telefonu şarj etmeye çalıştım, şarj olmadı. Yakınlarda bir yere gösterdik. Muhtemelen kısa devre yapmıştır dediler. Neyse ertesi gün yine uzak olan yere götürdük adam hala uğraşıyormuş. Yardım edin lütfen psikolojim çok bozuk.

  1. Hem deniz suyu almis hem ustunden zaman geçmiş hem de icinde su varken sarja takmissiniz. O telefonun sorunsuz sekilde tamir edilmesi mucize olur herhalde. Yetkili servisi bakmayacagindan birakmis oldugunuz servisin sonucunu beklemekten baska alternatifiniz yok.

 113. samsung galax es 4 zom telefon yeni aldım 2 ay sonra havuza düştü ve kaskosu vardı yapmadılar agır ihlaldiye ne yapmalıyım kaskoya 200 tl boşamı verdik şimdi yardımcı olursanız sevinirim bu arada kosko şirketin de 15 gün kaldı hiç açıp bakmadan gödermişler içi çürümüş müdür

  1. Acip icini temizlememislerse evet curumustur buyuk ihtimalle. Tuketici haklarina başvurabilirsiniz.

 114. editör benim lavaboya girdi. VE BEN onu havluyla heryerini kuruladım. ama 2 aydır çalışmıyo napa bilirim YA DA TELEFONIJI DEĞİŞTİRMELİYİM

  1. içine su girmişse şimdiye dek çürümüştür büyük ihtimalle ama yine de bir teknik servise göstermenizde fayda var. oluru varsa teknik servis yapar.

 115. telefonum tuvalete düştü ama çıkarmayı başardım batarya sım kart gibi şeyleri çıkartıp kuruttum fakat ekrada su var pirince koydym fakat çalışcağından emin değilim napıcağimı bilmiyorum

  1. bir teknik servise götürmenizi öneririz. çalışsa bile içinde su varken kullanmaznı risklidir. içinn tamamen temizlenmesi lazım.

 116. Telefonum note 2 suya düştü hemen sudan cikardim ve icindekileri materyalleri cikardim gorunen sularida temizledim sonra telefonum acilmadi kurutma makinesiyle hafif sicaklikta kuruttum hersey eski halinde ancak telefonumda arama yaparken karsi tarafin sesi geliyo ama benimki gitmiyo ne yapabilirim ?

  1. mikrofon bozulmuştur. ayrıca hala içinde su olabilir. içinin açılıp bakılması lazım. bir teknik servise götürmenizi öneririz.

 117. Önce servisle çözmeye bakın servis yüksek fiyat çekebilir. İsterseniz ben Bursa da su alan Samsung Galaksy Note2 , S3 Mini ,S2 modellerinde telefonunuz uygun fiyata çalışır hale getiriyorum.
  Sizlerede yardımcı olabilirim cep: 05304259755

 118. samsun duos mini telefonum suya düştü.telefoncuya götürdüm şarj soketi ve bi kaç parça daha değiştirdiler.telefon şarj alıyor.açılıyor ama 10 saat şarj da tutsanızda telefonu açınca hiç bir arama yapmadan ve görüşme yapmadan 4 saatte telefonun şarjı bitiyor.neden olabilir ve ne yapmalıyım

  1. büyük ihtimalle cihzda kısa devre vardır. tekrar bakılması gerekecek. ancak yapılma ihtimali çok düşük.

   1. YANİ BİLMİORUM ŞUAN ÇÖPEMİ ATMAM GEREKECEK YANİ BUNU.İLLAKİ Bİ YOLU VARDIR.AMA TABİ SİZ DAHA İYİ BİLİRSİNİZ.İHTİMAL DÜŞÜK DİYORSANIZ DÜŞÜKTÜR.YAPACAK BİŞEY YOK .PEKİ KISA DEVRE YAPAN YER BULUNAMAZMI,YADA KISA DEVRE YAPAN PARÇA DEĞİŞSE OLMAZMI ?

    1. elektronik cihazların en ciddi düşmanı sıvıdır. kısa devre yapıldığında entegreler yanar, bazı entegreler değişebiliyor bazıları değişemiyor, dediğim gibi teknik servisin bakması lazım ama genelde sıvı almış cihazlar yapılamıyor veya yapılsa bile ilerde tekrar sorun çıkarıyorlar.

 119. Telefonum suya dustu 1 gun pirincte beklettim daha sonra telefoncuya gitti telefon calisiyor ama konusurken sesim gitmiyor, ilerde baska sorunlarda cikabilirmis cikmamasi icin ne yapmam gerek yardimci olabilir misiniz

    1. evet açmadan bir teknik servise götürmeniz gerekiyordur, mikrofon bozulmuştur, değişirse düzelir. teknik servisin bakması lazım.

     1. Ilerde bir sorun cikar mi suan satsam ne kadara satabilirim 5 aylik ve suya dusmesi disinda hic bir sorun yok:(

      1. bir telefonun su alması en büyük sorunu zaten. bu haliyle pek kimsenin alacağını sanmam, telefonculara sormanız lazım. ilerde sorun çıkarabilir evet.

 120. bir hafta önce note 3 tlf oğlum çamaşırsuyu döktüğüm su dolu kovanın içine attı hemen bataryayı çıkarıp kuruladım birazda saç kurutma makinesiyle kuruttum 1 gün batarya çıkık durumda kaldı ertesi gün açtım sorunsuz sıfır gibi çalışıyor herkes bir süre sonra sorun çıkmaya başlayacak diyo bu konuda ne yapmamı önerirsiniz

  1. Su alan cihaz uzun vadede problemm cikarabilir. Isterseniz bir teknik servise actirip su alip almadigini öğrenebilirsiniz. Almissa bakim yaptırabilirsiniz.

 121. Abbi annem al cope at diyo genede bi teknik servise goturemmi bide general mobile teknik servis numarasini verirmisin

  1. general mobile teknik servisi suya giren cihazlara bakmaz. normal bir teknik servise danışın. ama dediğim gibi büyük ihtimalle tamir edilemez duruma gelmiştir.

  1. elektronik cihaz, herşey olmuş olabilir. işlemci bile zarar görmüş olabilir. en mantıklı iş onu bi teknik servise götürmek.

 122. Abi benim general mobilile minik kardesim klozete dusurmus ardindan annem hemen telofonu klozetten almis ve sac kurutma makinasiyla kurutmus ve ardindan acmis ekran gidip gidip gelmis simdi tel I acmaya calisiyoz ama acilmiyo ne yapmaliyiz
  LUTVEN YARDIM EDIN
  SAYGILARIMLA

  1. telefonu açmaya çalışmanız kötü olmuş. tamir edilme ihtimali baya düşük ama siz yine de bir teknik servise götürün.

  1. dediğim gibi, çalışsa bile tekrar bozulma riski var. bir teknik servise götürmenizi tavsiye ederim.

 123. benim telefonum T21 SUYA DÜŞTÜ AMA FAZLA İÇİNDE KALMADI İÇİNDEKİ SUYU ÇIKARTIM AMA HALA BİRAZ SU VAR İÇİNDE TELEFON ÇALIŞIRMI

  1. telefonun sökülüp anakartın sudan tamamen arındırılması lazım. yoksa çalışsa bile uzun vadede tekrar bozulur. ekran su almışsa leke kalır.

 124. telefonum s4 mini suya düştü ve ben kuruttum bıraz içindeki nemi cekmesi için pirinçte bekletim acaba çalışırmı tekrardan

  1. içine çok fazla su girmemişse çalışır. ancak saç kurutma makinesi ile kurutma ve pirinç işe yaramaz. bir teknik servise danışmanız faydalı olacaktır.

 125. galaxy s4 sua düştü şarj olmuyordu bende bi süre bataryasını şarj edip kullanım fakat şimdi hiç açılmıyor telefonum kalıcı olarak hasar görmüs olabilr mi ve yapılırsa maliyeti ne kdar olur acaba?

  1. telefon suya düştükten sonra kesinlikle batarya takılmaması gerekir. siz bir süre kullanmışsınız, ciddi hasarlar vermiş olabilir cihaz, lütfen bir teknik servise danışın. %50 çalışma ihtimalı var.

 126. s3653 haberim olmadan bahçe sularken düştü e normal olarak suya fazla maruz kaldı. çalışmasında hiçbir problem yok ama hafıza kartını okumuyor laptopta okuttum hafıza kartımda bir problem yok lütfen bana yaerdım edin ne yapmalıyım hafıza kartı olmadan telefonun anlamı olm uyor

  1. telefonun içinde su kalmış olabilir, eğer telefonu sökebiliyorsanız siz söküp temizleyin yoksa bir teknik servise götürüp temizlemesini isteyebilirsiniz.

  1. yukarda anlatılan işlemleri yapabilirsiniz, veya direk bir teknik servise götürebilirsiniz.

   1. Ya Merhaba samsung note dört telefonun var klozet e düştü iki saniye bile durmadı direk çıkarttı kutuların ilk birsey yoktu ekran yeşil oldu sonra biraz kapattim açtım saç kurutma makinesiyle kuruyorum tam düzeldi ekran gitti ama tel çalışıyor pirince koydum suan herseyin i çıkartıp dahada bir ay yeni oldu ne gspmaliyim nolmustur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.