Casper Via V9 akıllı telefonunuzda da ekrandaki görüntüyü kaydedebilir, bu görüntüyü düzenleme paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Üstelik bunun için Play Store üzerinden uygulama edinmenize de gerek yok, Via V9 bunu dahili olarak yapabilmenize imkan veriyor. Tabi siz yine de otomatik kesme ve düzenlemeye imkan veren uygulamaları Play Store üzerinden edinebilirsiniz.

Ekran fotoğrafı çekme, ekran resmi alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama ve screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özelliğin kullanımı da oldukça basit.

Casper Via V9’da ekran görüntüsü alma yöntemi diğer Casper Via serisi akıllı telefonlarla ve bir çok diğer markayla aynıdır. Yapılması gereken ilgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemek.

casper-via-v9-ekran-goruntusu-almaEkranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görüp, bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlem başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir. Tabi bu arada yukarıdaki akıllı durum çubuğundan da ileti alacaksınız.

Yakaladığınız görüntü artık telefonun galerisinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir