Casper Via V6x akıllı telefonunuzun sunduğu dahili özellik ile o an ekranda görünen görüntüyü aynen galeriye kaydedebilir, galeriye ekleyebilirsiniz. Bu şekilde aynı işlem için Android uygulama marketi Play Store üzerinden uygulama edinmenize gerek kalmaz.

Ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü alma, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik sayesinde ekrandaki görüntüyü düzenleme ya da paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

Via V6x, Android 4 Kitkat işletim sistemiyle gelen bir telefon ve ekran görüntüsü alma yöntemi diğer Casper Via ailesi üyeleriyle ve bir çok markayla aynı. İşlemin uygulanışı oldukça basit ve 2 farklı şekilde yapabiliyor.

Kullanılabilecek ilk yöntem yani standart Android tuş kombinasyonu için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

casper-via-v6x-ekran-goruntusu-almaİkinci yöntem ise Via V6x ekranında bulunan yardımcı sanal topta yer alan ‘Ekran görüntüsü al’ seçeneğine dokunmak.

İki yöntem sonunda da bir deklanşör sesi duyulur ve ekranda bir hareketlenme olur. Yine yukarıdaki durum çubuğundan da işleme dair bilgilendirme yapılır.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Ekran görüntüleri‘ ikonuna dokunarak bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir