Casper Via V6 Android 4.4.4 Yazılım Yükleme

Casper Via V6 modeli telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yeniden yazılım yüklemesi ile sistemi yenileyebilir ve sorunlardan kurtulabilirsiniz. Yeniden yazılım yüklemesi aynı zamanda cihazı tüm zararlı uygulamardan da kurtarır. Eğer cihaz virüs kapmışsa yüklemeden sonra tüm virüsler silinecektir.

Yeniden yazılım yüklemesi aynı zamanda format işlevi de görecektir. Telefondaki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.

Telefonu ilk defa bilgisayara bağlayacaksanız sürücü yüklenmesi gerekebilir. Aşağıda size verdiğimiz dosyalarda sürücüler mevcut. Sürücüler otomatik yüklenmezse manuel olarak yükleyiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  Qfil Yazılım Yükleme Aracı & Drivers

2:  Casper Via V6 Rom

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

QFIL – driver klasöründeki QPST.2.7.422.msi dosyasını çalıştırıp QFIL programını kurun.

Telefonunuzu kapatın. Kapalı konumdayken ses açma + ses kısma tuşlarına beraber basıp USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Bilgisayar sürücüler yükleyecektir. Sürücü yüklemesinin başarılı olarak yapıldığından emin olun.

QFIL programını çalıştırın. Bilgisayar telefonu başarılı şekilde görmüşse pencerenin üst kısmında bağlandığı port gözükür. Bizim cihazıımız COM41 olarak bağlanmış.


Bağlantıyı sağladıysanız:

1: Browse butonuna tıklayıp prog_emmc_firehose_8916.mbn dosyasını seçin.

2: Load XML butonuna tıklayıp rawprogram_unsparse_upgrade.xml dosyaısnı seçin. Hemen ardından tekrar klasör açılacak.  patch0.xml dosyasını seçin


3: Yüklemeyi başlatmak için Download butonuna basın.

Yükleme işlemi ortalama 5-6 dakika sürebilir.  Yüklemenin sonunda telefon kendini yeniden başlatabilir. Finish Download mesajını görene kadar USB bağlantısını kesmeyin. Finish Download mesajı çıkınca kabloyu çıkarıp telefonun açılmasını bekleyin. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Kurulum ekranı gelirse telefonun kurulumunu yapın. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

52 thoughts on “Casper Via V6 Android 4.4.4 Yazılım Yükleme

 1. Hocam yokladığınız dosyanın şifresi nedir?
  WınRar programı ile açmak isterken şifre ısıtıyor…

 2. benim cesper via v6 whaatsap güncellerken kapandı açıldı 5 aydır casper yazısını geçemedi Qfil programla yazılımı yükliyom olmuyor recover modda formatlama yapmak istiyom E:Faied to mount /cache (İnvalid argument) hatası veriyor factory reset bile yemiyor birde 5 saat boyunca şarza koyuyom şarz ediyo gibi ama hep yüzde sıfırda sorunu nedir acaba

  1. Merhaba, öncelikle telefonun soketinin sağlam ve bataryada yeteri kadar enerji olduğundan emin olun. Buna rağmen sorun yaşıyorsanız cihazda donanımsal bir sorun vardır.

 3. Hocam Yüklemeyi yaptım başarılı oldu ama telefonum yine logo ekranında kalıyor ve şarj oluyormuş gibi göründüğü halde şarj olmuyor

  1. Merhaba, sorun yazılımsal değildir, Öncelikle başka bir batarya ile denemeniz lazım, aynı sorun devam ediyorsa anakart ile uğraşılması gerekir.

     1. waiting for reset done…
      download fail: FireHose Fail Fail to find QDLoader port after wswitch

      hatası veriyor

 4. S.A Hocam. ses açma-kapama düğmesinden elimizi ne zaman çekeceğiz? Yükleme bitene kadar basılı mı tutacağız? Bir de ilk açılış biraz uzun sürebilir demişsiniz, uzun sürebilirden kastınız 10 dakika mı yoksa 1 saat civarı mı?

  1. Merhaba, bağlantı gerçekleştiğinde yani com port bulunduğunda tuşları bırakabilirsiniz. İlk açılış bazen yarım saat kadar sürebilmekte.

 5. Halil bey, yüklemeyi yaptım ama ” Download Fail:FireHose Fail Fail to find QDLoader port after switch” ile tamamlandı, sorun nedir sizce?

  1. Bu hatayı vermişse yüklemem başarıyla bitmemiş demektir. Genelde donanımsal sorun olduğunda bu hatayı verir ancak yine de başka bir kablo,usb port ve bilgisayarda da denemenizi öneririm.

   1. Yine olmadı Halil bey, bir yerde ”Dijital imzayı kaldırın” diyor, acaba etkisi olur mu?

 6. hocam yazılım Download Fail:FireHose Fail Fail to find QDLoader port after switch bu kodla tamamlanıyor telefon açılmıyor telefoncuyada götürdüm o da yapamadı neyi vardır acaba bunun

 7. via v6x telefon için rom attım fakat halen açılış ekranında takılı kalıyor ayrıca recovery moda girince de ekranda sarı yazılar çıkıyor

  1. yazılımı başarıyla yüklemesine rağmen bu sorunu yaşıyorsanız telefonda donanımsal sorun var demektir. genelde emmc çipi bozuk olduğunda bu sorun medana gelir.

  2. Merhaba aynı sorun bendende var bendede mayıs ayında bu sorun ortaya cıktı galiba telefonun kullanım süresi doluyor

 8. hocam merhaba
  yazılım sürekli hata ile sonuçlanıyor, download fail: fire hose , fail:FHloader , Fail:Process fail , hatası bunu nasıl düzeltirim.telefon bana geldiğinde casper via açılış yazısında kalıyordu.

  1. bu model için bahsettiğiniz sorunla hiç karşılaşmadık. farklı bir bilgisayarda da deneybilirsiniz. aynı sorun meydana geliyorsa telefondaki sorun yazılımsal olmayabilir.

  2. rom dosyasını qfil kurulu olanyerde icerisine bak rom dosyasını oraya taşı tekrar dene…

  1. Anlatılan konunun grand 2 ile bir ilgisi yok. Brick olan cihazın JTAG Box ile yeniden programlanması lazım. Bir teknik servise danışırsanız daha detaylı bilgi verirler.

 9. açılıyor. dil seçenekleri çıkıyor ama hiç bişey yapamıyorum. sorun şu ki benim telefon v6x miş.. telefonun içine ettim teşekkürler yardım için

   1. normlade kameram açılmıyordu. kamera farklı uygulama tarafından kullanılıyor diyordu birkaç kere format attım olmadı. telefoncu ısrarla donanım sorunu dedi ama ben yazılımdır diye vermedim telefonu. sizinde yardımınızla sorun çözüldü. çok teşekkür ederim

  1. selamun aleyküm usta bende attım rom ama benimkide v6x miş yine dil seçeneğinde kalıyor dokunmatik çalışmıyor ve bilgisayara bile bağlanmıyor artık ne yapabilirim

    1. Ustam denedim tekrar yüklemeyi dediğiniz romu de indirdim fakat bilgisayar telefonu görmedi bu yazilimdan sonra oldu telefonu sarja taktim yine olmadı bi yardım edersen sevinirim

      1. abi batarya çıkmıyor aynı sorun bnedede var pc telefonu okumuyor deil ama göstermiyor telfon bağlandığında ses veriyor ama bilgisayarıma girdiğimiz zaman gözükmüyor yeniden başlattım pc yi ama olmadı bataryada çıkmıyor napmalıyım

       1. bilgisayarımda gözükmeyecek zaten, sürücü olarak yüklenecek. ses kısma + güç tuşlarına beraber basın. telefon kendini yeniden başlattığında ses açma + ses kısma tuşlarına basıp kabloyu telefona takın. sürücülerin yüklenmesi gerekecek.

 10. bunu yaptıktan sonra dokunmatiğim iptal oldu telefon hiç açılmıyor şuan. ne yapabilirim ?

  1. Dokunmatiğiniz mi iptal oldu yoksa telefon hiç açılmıyor mu? Hangi sorundan dolayı yükleme yaptınız?

   İşlemleri doğru şekilde yaptığınızdan emin olarak tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 11. LG ıcın bunu denedıgımde kdz dosyasını extractor ıle donusturuyorum lakın rom dosyasının ıcınde prog_emmc_firehose_8916.mbn patch yada raw fıle yok

  Bunu detaylı nasıl yapabılırım sureklı hata verıyor sahara hatası edl hatası

   1. halil bey bana bu cihaz değil de s4 mini i9195 için şu firehorse dosyaları lazım aramama rağmen bulamadım nasıl elde edebilirim qualcomm modunda kaldı yazılım yüklemesi hatayla sonuçlandı ve kablo çıkarınca cihaz bozuk durumda ne yapılabilir.

 12. daha önce bu dediğiniz yolu ben denedim o zaman IMEI numarası silinmişti kendi kendine ama şimdi telefon ekranında CASPER VIA yazıp bekliyor yazlımı yüklesemde aynısını yapıyor casper de bu ürüne aldığım günden bu yana destek vermiyor güncelleme çıkartmıyor aslında yerli ürünleri tercih etmek istiyoruz ama yerli ürünlerde ya çinde adi olarak üretilen cihazlardan alınıyor yada bizim türk firmeları yeterince kaabiliyetli olmadığı için beceremiyorlar

   1. yazılımı başarıyla yüklemesine rağmen açılmıyorsa donanımsal bir sorunu olabilir. yazılım yükledikten sonra telefonu recovery modtan sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

  1. Bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyebilirsiniz. Buna rağmen Usb aygıtı tanınmadı hatası alıyorsanız telefonun soketinde sorun oluşmuş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir