Casper Via V5 akıllı telefonunuzu da tıpkı diğer bir çok cep telefonunu olduğu gibi modem olarak kullabilirsiniz. Yani aşağıda anlatacağımız yöntemlerle mobil internetinizi bir bilgisayarla ya da başka bir cep telefonuyla paylaşabilirsiniz.

Via V5, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve tıpkı aynı işletim sistemini kullanan modeller gibi 3 farklı modem olarak kullanma seçeneği mevcut. Aynı şekilde modem olarak kullanma yöntemleridir birebirdir.

Akıllı telefonunuzu modem olarak kullanıp, internetinizi paylaşabilmeniz için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Diğer…> Taşınabilir Wifı yörüngesini izlemelisiniz.

İlgili yolu izlediğinizde internet paylaşımı için size sunulan yöntemlerle karşılaşırsınız. Buradan size ve karşı tarafa en uygununu seçip, seçeneği aktif etmelisiniz.

Bu seçeneklerden ilki Wi-fi Etkin Noktasıdır ki bu seçenekle telefonunuzu kablosuz modem gibi göstererek internetinizi paylaşırsınız. Telefonunuza bir ad ve şifre belirleyip, ilgili bilgileri karşı tarafa verdiğinizde telefonunuza bağlanılmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer seçenek USB bağlatısı ise daha çok bilgisayarla internet paylaşımı için kullanılır. Bu seçeneği kullanabilmek için bir data kablosuna ihtiyacınız olacak.

Son seçenek ise Bluetooth internet paylaşım! Bu seçenekle de Bluetooth özelliği olan cihazlarla internet paylaşımı yapabilirsiniz. Burada da Wi-fi seçeneğinde olduğu gibi telefona bir isim ve şifre belirlemesi yapmalısınız.

8 thoughts on “Casper Via V5 Modem Olarak Nasıl Kullanılır?”
 1. rehber kaydında bırçok defa rehberde aynı kişiyi kayıtta göruyorum ve sılemıyorum bır sure sonra rehber kaydıda görunmuyor detaylı rehber kaydını ve sılme işlemı konusunda yardımcı olurmusunuz şimdıden teşekkurler..casper vıa m3 serisi için

  1. Ahmet merhaba. Rehberdeki görüntüleme seçeneklerini kontrol edin. Numaralarınız Google hesabında olabilir ve görüntüleme oradan yapılıyor olabilir. Telefonu sıfırlayıp, hesabın rehber senkranizasyonunu kapatabilirsiniz.

 2. selamlar ,

  casper via 5 ten internetini ve taşınabilir wifi yi açıp , casper via e2 den internete girmeye çalışıyorum ..via e2 via 5 3 bağlandı diyor , fakat wifi işaretini gördüğüm haşde internete giremiyorum , acaba usb ve bluetooth damı açmam gerekiyor

  artı olarak casper vie e2 daha önce samsung s3 mini nin wifisine bağlanıyordu internetede giriyordu via 5 te böyle bir sıkıntım oldu

  1. Cahit bey merhaba. Bu bir arıza da bir aksilik de olabilir. Diğer yöntemleri tabiiki denemelisiniz. Eğer onlarda başarılı olursanız, Wi-Fi dağıtımıyla ilgili bir sorun var demektir ki bunu da telefonu fabrika ayarlarına döndürüp çözmeyi deneyebilirsiniz.

  1. Bu soruyu görmemiz üzerinden neredeyse 1 sene geçmiş ama yine de cevaplayalım. USB kablosu bağlanmadan ilgili seçenek aktif olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir