Casper Via V5 Android 4.4.2 KitKat Yükleme

Casper Via V5 modeli için yayınlanan Android 5.0 Lollipop sürümü çoğu kullanıcının siyah ekranda kalmasına sebep oldu. Casper markasının bu sorunun çözümü için önerdiği format yöntemi de gelen yorumlardan pek işe yaramadığı gözüküyor.

Bunun üzerine Casper’ın belirttiği yönergelerle telefonunuzu nasıl eski sürüme yani Android 4.4.2 KitKat’a döndürebileceğinizi kısaca anlatmak istedik.

Dediğimiz gibi anlatılan işlemlerin tamamının anlatımı Casper’a aittir. Ayrıca isterseniz bu işlemlerle uğraşmayıp bir Casper yetkilis servisine uğrayıp cihazınızdaki sorunu çözmelerini isteyebilirsiniz.

Yükleme sonrası büyük ihtimalle tüm kişisel bilgi ve verileriniz silinecektir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Casper Via V5 Android 4.4.2 KitKat ve Sürücüleri

Dosyayı indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

1-Yazılım yükleme programını çalıştırmadan önce sürücü yükleme işlemi yapmalısınız. Bilgisayarınızda aygıt yöneticisini çalıştırın kapalı haldeki telefonu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın ve aşağıdaki gibi eksik sürücü uyarısını görün.(MT65xx Preloader)

casper via v5 yazılım yükleme 1

2-MT65xx Preloader  sürücüsüne sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştiri seçin. Aşağıdaki arayüzle açlılacaktır «Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara» seçin.


casper via v5 yazılım yükleme 2

3-Açılan pencerede gözat tıklayın ve indirdiğiniz dosya içerisindeki «drivers preloader MT65xx» klasörünü seçin ve Tamam tıklayın.

casper via v5 yazılım yükleme 3


4-Aşağıdaki gibi drivers preloader MT65xx klasörünün seçili olduğu arayüz açılacaktır ileri tıklayın ve sürücünün yüklenmesini bekleyin.

casper via v5 yazılım yükleme 4

5-Aşağıdaki bilgi ekranını gördükten sonra yazılım yükleme programını kullanabilirsiniz. Sürücü yüklendikten sonra telefon ile bilgisayarın bağlantısını kesin.(Telefon USB kablosunu çekin)

casper via v5 yazılım yükleme 5

6-İndirdiğiniz  «Casper V5 KITKAT_Version 1.05.» güncelleme programını çalıştırın. Aşağıdaki arayüzle karşılaşacaksınız. Sağ üst köşedeki ikondan dil seçeneğini ayarlayabilirsiniz.
Telefonunuza yüklenecek işletim sistemi, telefonunuzun dahili belleğindeki tüm verileri silecektir. Lütfen işleme başlaman önce gerekli verilerinizi yedekleyiniz.

casper via v5 yazılım yükleme 6

7- İndirme butonuna tıklayın, ardından telefonunuzu kapatın ve USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.

casper via v5 yazılım yükleme 7

8-İndirme işlemi aşağıdaki resimde olduğu gibi başlayacaktır.

casper via v5 yazılım yükleme 89-Download işlemi tamamlanmıştır, telefonunuzu çekebilirsiniz.” mesajını görene kadar cihazınızın bağlantısını kesmeyiniz.

casper via v5 yazılım yükleme 910-Telefonunuz açıldığında, işletim sistemi  olarak Android 4.4.2(Kitkat) yüklenmiş olacak. Telefonunuzun ilk açılışı, normalden birkaç dakika daha uzun sürebilir.

Author: Halil Akgül

25 thoughts on “Casper Via V5 Android 4.4.2 KitKat Yükleme

 1. Bnim tlfonums sistem yazılımı geldi yaptım tlfon kökten kapanDi açmaya çalışıyorum ekrana yazılar ve androit çıkıyor hata diyor tlfon acilmiyo

 2. Benım ısıme yaradı. Tsk. Ama bır seyı belırtmek ıstedım usb drıverı tanıtmak ıcın orj. Sarj kablosu yukleme yapmak ıcın baska sarj kablosu gereklı. Baska turlu olmuyor

 3. Bende iki sorun oldu biri görüntülü arama ve temassız gezin me yok oldu yada bulamıyorum aynı sorunla karşılaşan var mı

  1. Yorumları neden okumuyorsunuz? Yorumlarda istediğiniz sorunun cevabını bulabilirsiniz.

 4. merhaba ben yeni sürümü yüklendikten sonra görüntülü konuşma özelliği kayboldu.yanlızca internet üzerinden görüntülü konuşma yapabiliyorum bu yüzden bi önceki yazılımı yüklemek istiyorum. onu yüklerken başka bi sorun olur mu

  1. Normalde olmaması gerekir. Tabi bu tip işlemlerin hepsinde risk vardır. Bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

 5. mehabalar ben kapalıyken taktım dowlanda bastım ama hiç kımıldamıyor dowland yükselmiyor neden olabilir geç mi başlıyor acaba

  1. merhaba, makalede de belirttiğimiz gibi biz işlemi denemedik sadece casper markasının anlatımını aktardık. bir kaç kes daha denemenizi öneririz ama.

   1. ben bilgisayara bağladığımda tanıyor açıkken ama kapalıyken kayboluyor kapalıykende tanıyabilirmi

 6. Kabloyla görüyor ama 4 saniye sonra kopuyor bağlantı ve başarısız oluyor. Aslında lolipop uygulamasında kalırdım fakat geç uysnma sorunu var..

 7. meraba. ben yeni sürümü yükledim ama hiç sevmedim eski sürüme dönmek istiyorum. yazdığınız adımları izliyorum. kapalı bir şekilde bilgisayara bağladım telefonu. yalnız görmüyo telefonu uğraştım epey ne yapmalıyım?

     1. uzun lafın kısası bi boka yaramaz bu telefon video izlerken ekran dondu batarya çıkmadıgı için servise gönderdik mecburen telefonu alalı iki ay oldu bir ayda servisten gelmessini bekleriz artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir