Casper Via T5-3G modeli tablet Android işletim sistemine sahip bir cihazdır. Bilindiği üzere Android işletim sistemi sık sık uygulama hataları vermekte ve virüs kapmaktadır. Bu tür sorunları çözmek için tablete yeniden yazılım yüklemeniz gereklidir.

Yazılım yüklemesi tabletin içindeki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yedek alabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında tabletin kapanmasını engellemek için de tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine çıkarın.

Yükleme işlemini bilgisayar aracılığıyla yapacağımızdan bir adet USB kablosuna ihtiyacımız olacaktır. Ayrıca tabletin data soketinde sorun olmadığından yani bilgisayarın tableti gördüğünden emin olun. Bilgisayar tableti görmezse yükleme yapamayız.

Yükleme işlemi için ihtiyacınız olan dosyalar:

1: Casper Via T5-3G Firmware & Loader & Driver

Dosyayı indirip winrar veya winzip yardımıyla bir klasöre çıkarın. Aşağıdaki dosyaları göreceksiniz.

casper via t5 dosyalarSP Flash Tool klasörü içindeki Flash_tool.exe programını çalıştırın. Aşağıdaki görseldeki ekran karşınıza gelecektir.

casper via t5 3g yazılım yükele 1

Scatter Loading butonuna tıklayıp Casper VIA T5-3G-30.05.2014  klasöründeki MT6589_Android_scatter_emmc.txt dosyasını seçin. Aşağıdaki ekran gelecektir.

casper via t5 3g yazılım yükleme 2

Download butonuna tıklayıp KAPALI durumdaki tableti USB kablosu ile bilgisaya bağlayın. Tableti bilgisayara ilke kez bağlıyorsanız sürücü yüklemesi yapabilir. Önce sürücülerin otomatik yüklenmesini bekleyin. Sürücüler otomaik yüklenmiyorsa Aygıt Yöneticisini açıp sürücü güncellemeyi manuel olarak yapın. İndirdiğiniz dosyada sürücüler mevcuttur. Hata alırsanız işleme baştan başlayın. Yükleme işlemi başlarsa programın altındaki ilerleme çubuğunda işlem bilgisini göreceksiniz.

casper via t5 3g yazılım yükleme 3

Yükleme işlemi 10 dakikayı geçebilir. Lütfen aşağıdaki ekranı görmeden tablet ve bilgisayar bağlantısını kesmeyin. Bağlantı kesilirse en baştan başlamanız gerekecek.

casper via t5 3g yazılım yükleme 4

Download Ok mesajını gördüğünüzde USB kablosunu tabletten çekip tableti güç tuşu ile açın. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen tabletin tamamen açılmasını bekleyin. Uygulama hatası alırsanız tableti formatlayabilirsiniz.

7 thoughts on “Casper Via T5-3G Tablet Yazılım Yükleme”
    1. Merhaba. Söz konusu modele güncelleme desteği kesilmiştir. Varolan sürümle idare etmeniz gerekir.

  1. Çok teşekkür ederim abi sayenizde casper tabletimi yaptık virüs falan vardı sizin sayenizde silindi Allah sizden razı olsun

  2. Scatter Loading butonuna tıklayıp Casper VIA T5-3G-30.05.2014 klasöründeki MT6589_Android_scatter_emmc.txt dosyasını bulamadım.lütfen kısa zamanda yazarmısınız.

    1. Scatter Loading butonuna tıklayıp Casper VIA T5-3G-30.05.2014 klasöründeki MT6589_Android_scatter_emmc.txt dosyasını seçmeniz lazım. klasörün ve dosyasnın ismi belli. doğru yere baktığınızdan emin olun.

  3. Ellerinize sağlık. Türkiye’de 8 ilde yapamamışlar. Uzmanbilgisayar46 olarak sizlerin sayesinde bir kardeşimizin müşkülünü hallettik Elhamdülillah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir