Android işletim sistemiyle çalışan Casper Via T3 3G modeli tablette yazılımsal sorunlar meydana geldiğinde cihaza yeniden yazılım yükleyerek bu sorunları onarabilirsiniz. Yeniden yazılım yükleme işlemi aynı zamanda format işlevi de göreceğinden yaşanan uygulamasal hatalar da çözülecektir.

Cihaz formatlanacağı için içindeki tüm veri ve bilgiler silinecektir. Yedek alma imkanınıza varsa kişisel bilgilerinizi yedekleyin. İşlem esnasında tabletin kapanmasını engellemek için de tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutun.

ÖNEMLİ NOT: Yazılım yüklemesi cihazın IMEI numarasını silebilir. Bu durumda tablet sim kartı göremeyebilir. Cihaza yeniden IMEI yazdırmanız gerekecektir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Casper Via T3 3G Firmware & Flash Tool

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir kalsöre çıkarın.

SP Flash Tool klasöründeki flash_tool.exe programını açın.

Scatter-loading butonuna tıklayıp Yazılım klasöründeki MT6589_Android_scatter_emmc.txt dosyasını seçin. Yazılım dosyaları otomatik seçilecektir.

Tabletin kapatın. Tablet açılış ekranında kalmışsa güç tuşuna uzunca basıp tabletin kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Program penceresinde Download butonuna basıp kapalı tablete USB kablsounu takın. Bilgisayar tableti gördüğünde yazılım yükleme otomatik başlayacaktır. Yazılım yükleme başlamazsa sürücüler ile ilgili sorun oluşmuş olabilir. Aygıt yöneticisinde sürücüleri kontrol edip eksik sürücüleri indirdiğiniz dosyalardan tamamlayıp işlemi tekrar deneyin.

Yükleme işlemini program penceresinin altındaki yükleme çubuğundan takip edebilirsiniz. Yükleme işlemi bittiğinde OK mesajını görürsünüz. İşlem bittiğinde USB kablosunu çıkarıp güç tuşu ile tableti açın.

6 thoughts on “Casper Via T3 3G Tablet Yazılım Yükleme & Format Atma”
  1. rom yükleme başarılı fakat ekran ışığı yanıyor ama görüntü yok ekran değiştirdim yine aynı

  2. casper tablet için android 6 sürümlü room var ama ekran kartı uymadıgından ekrandan küçük çıkıyor samsung roomlar uygunmudur bu cihazlar için

  3. Yazılım için teşekkürler ama cihaza yazılım denerken sürekli 4018 hatası alıyorum internetten araştırma yaptım bu hatanın nedeninin yazılım sorunu olduğundan bahsediliyor cihazın yazılımı kabul etmiyor

    1. Merhaba, bu program genelde ya yazılım ile anakart uyumlu olmadığı için ya da bağlantı kurulamadığı için hata vermektedir. Mümkünse farklı bir yazılım dosyası deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir