Casper Via Serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Casper Via serisi akıllı telefonlar Android işletim sistemi kullanıyor ve bu akıllı telefonlarda diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekranda bulunan görüntüyü kaydederek, galeriye eklemeniz mümkün.

Ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi farklı şekillerde adlandırılan bu özellik, Play Store’dan herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan Casper Via serisinde uygulanabilir.

Yapılması gereken görselde aktarmaya çalıştığımız gibi, ilgili ekrandayken ses kısma ve güç tuşlarına aynı basıp, kısa bir süre beklemek.

casper-via-serisi-telefonlarda-ekran-goruntusu-alma

Ekranda fotoğraf çekime benzer bir hareketlenme gördüğünüzde ve bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Yakaladığınız görüntü artık telefonun galerisinde. Bu görüntüyü paylaşımda bulunma ya da düzenleme gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

Anlattığımız yöntem Casper Via V3, Casper Via V5, Casper Via V6, Casper Via V6x, Casper Via V8, Casper Via V8c, Casper Via V9, Casper Via V10 ile Casper Via M1 gibi Casper’ın tüm akıllı telefonlarında geçerlidir. Görsel temsilidir, tuş yerleri üründen ürüne değişebilir.

Author: Tayfun Sağır

30 thoughts on “Casper Via Serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 1. Benim telefonun casper VIA m4 ona basınca değilde güç düğmesi ile ses düğmesine aynı anda basınca oluyor acaba neden oluyor yardım eder misiniz?

 2. Casğer VIA 1a görüntü almak için ekranın alttan yukarıya hafifçe çektiğim zaman orada süper görüntü alma diye bir bölüm çıkıyor onu tıkladığınız zaman 3 seçenek açılıyor o sayfayı çek, sürekli uzun tahmini 9-10 ekran kaydırarak yada daha az istediğiniz alanı çekebilecek boyutlarına müdahale edebileceğiniz işlemler açılıyor ve fotoğrafı çok rahat çeke biliyorsunuz.
  Yandaki iki düğmeye basıp cambazlık yapmaktan çok daha iyi..
  Ama güncelleme geldi normal zamanda sayfa açılmamışken işlemi yapıyor ama internete girip birşeyin görüntüsünü almak isterseniz çalışmıyor…
  Güncelleme gelince böyle oldu😢😢 keski güncelleme gelmeseydi..

 3. Benim V1 ekran görüntüsünğ depolamıyor her seferin uyarı veriyorkuruluşunuz tarafında izin verilmediğinden yada depolama alanı yetersiz olduğundan diyor ama depolama alanı yeterince boş yardım ederseniz sevinirim :)

   1. Nevzat bey merhaba. Bu bir yazılım hatası olabilir. Tavsiyemiz telefonu fabrika ayarlarına döndürüp, tekrar denemeniz.

 4. Benim tel.casper VIA e1 alırken ekran fotoğrafını TV te atabilirsiniz gibi bişey söylediler doğru mudur ve nasıl yapılıyor??

 5. casper via m1 de güncelleme yapıldıktan sonra ekrandaki menüleri nasıl kaldırcam yani taşıma yapmıyor resim duvar kağıdı yaptım ama menüleri ekrandan götüremiyorum yardım ederseniz sevinirim

  1. Üzerine basılı tuttuğunuzda ‘Kaldır’ seçeneği belirmiyorsa, o gördüğünüz ikonlar telefonla birlikte dahili olarak geliyordur ve değiştirilemez.

   1. evet önceden oluyordu ama yeni güncelleme gelince daha olmuyor menüler direk duvar kağıdının üzerinde ve hiç hoş bi görüntü olmuyor güncelleme olmadan önce sadece duvar kağıdım vardı ve menüle birleşmiş şuanda bütün klasörler ekranda ve hoş olmuyor başka çaresi yokmu acaba tşkler

    1. Maalesef ki yok. Yeni güncellemeyle arayüz de değişmiş, yeni Casper ürünleri gibi olmuş olabilir. Bu durumda da yapacak bir şey yok.

   1. Benimde onun yüzünden 3-4 parmak oyun oynayamıyorum ve kapatma yeri ayarlarda tok bilen biri yardımcı olsun

   1. Bu tamamen okuma-anlama ve bireysel yeteneklerle ilgili bir konu. Aşağıdaki yorumlarda görülebileceği üzere bir çok arkadaş işlemi başarıyla gerçekleştirmiş. Biraz daha dikkatli olursanız, siz de rahatlıkla işlemi yapabilirsiniz. Tuş kombinasyonunu farklı farklı deneyerek de sonuca ulaşabilirsiniz.

 6. Benimki casper via e1 ss cekmeye calistiğimda telefon ya kapanıyo ya sesi açılıo yaniolmuoo😞😞😂

 7. Lütfen acil yardım bende ekran görüntüsü alınamadı depolama alanı sınırlı veya kuruluşumuz izin vermiyor diyor bunu düzeltme imkan varmı

  1. Zehra merhaba. Hafıza yönetimi yapman gerekiyor. Casper ürünlerinin dahili hafızası bir kaç parçaya ayrılmıştır ki screenshot işlemi için kullanılan bölüm dolmuş olmalı. Eğer kullanıyorsan verilerinin bir kısmını ve hatta yapabiliyorsan bazı uygulamaları hafıza kartına taşımalısın.

   1. casper via m1 de ekran duvar kağıdı üzerindeki menüler kalkmıyor yani güncelleme olmadan önce yan tarafa taşınıyordu şimdi ekranda kalıyor yani sadece resmin olmasını istiyorum ama menülerde ki tüm dosyalar ekranda nasıl yana taşıya bilirim

 8. Bende bir anda ses kısma tuşu çalışmamaya başladı başka yolu var mı ekran görüntüsü çekmenin casper via v8 de ?

  1. Bildiğimiz kadarıyla yok. Ama Play Store’dan ücretsiz uygulamaları indirip deneyebilirsiniz.

 9. S.a kardeş benim telefonumdaki ekran fotoğrafı çekme kısayolu gitti onu tekrardan nasıl etkinleştirebiliriz ???

  1. A.s Ayarlarda kısayollarla ilgili bir bölüm olmalı. Oradan aktif ve pasif seçenekleri görüp, ilgili özelliği aktif yapmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir