Casper Via CTA model tabletinizde yaşadığınız uygulamasal hataları ve model – desen kilidi sorunlarınızı format ile çözebilirsiniz.  Cihazda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya tabletin menüsüne giremiyorsanız yeniden yazılım yüklemelisiniz.  Yazılım yükleme işlemi aynı zamanda format görevini de görecektir.

Yazılım yükleme/format atma işlemi tabletinizdeki tüm kişisel bilgi,veri ve uygualamalarınızı silecektir. Menüye ulaşabiliyorsanız bilgilerinizin yedeğini alın. Yazılım yükleme/format atma işlemi esnasında tabletinizin kapanmasını engellemek için lütfen tableti şarj edip batarya şarj seviyesini en %50 yapın.

Menüye ulaşabiliyorsanız Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Tableti sıfırla seçenekleri ile format atabilirsiniz.

Menüye ulaşamadığınız durumlarda format atamak için veya yazılım yükleme için se aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. . Bu yöntem için hafıza kartına ihtiyacınız olacak.

Not: Bu tabletin ismi bir çok yerde CTA-E07-11A olarak geçmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Casper Via CTA Format & Rom

Bu aşamadan sonra öncelikle hangi işlemleri yapmak istediğinize karar vermelisiniz.

1: Sadece FORMAT atacaksanız.

factory_update_param.aml
uImage
uImage_recovery

2: YAZILIM da yükleyecekseniz tüm dosyaları hafıza kartınızın ana dizinine atın.

Hafıza kartını bilgisayardan çıkartıp tabletinize takın ve tabletiniz kapalı vaziyetteyken ses kısma + açma-kapama düğmesine basılı tutarak tabletinizi açın.

Casper-Via-CTA

Tabletin sol üst kısmında Upgrading please… yazısı çıkınca tuşları bırakın. Bütün işlemler otomatik olarak yapılacaktır. Bu aşamada herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Sadece format atacaksanız alttaki sarı yazılar durduğunda tabletin güç tuşuna basılı tutup tabletini yeniden başlatabilirsiniz.

Yazılımda yükleyeceksenz ekrandaki yükleme işleminin bitmesini bekleyin. Yükleme işlemi bittikten sonra tablet kendini totomatik olarak başlatmazsa güç tuşuna basılı tutup tableti yeniden başlatın.

Hafıza kartınızı tabletinizde kullanmaya devam edecekseniz lütfen içindekileri silin.

49 thoughts on “Casper Via CTA Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme”
  1. Telefon sürekli o ekrana geçiyorsa tuşlarınızdan birisi basılı kalıyor demektir.

 1. tabletım format atarken batarya bıttı kapandı acılmıyor ses artı acma tusuna basıyorum acılmıyor yanlız acılıyor casper vıa yazısı sabıt ne yapmalıyım sd karta yukledım beklemedeyım sorun nedır acaba

  1. Yazılım çökmüş olabilir. Tableti iyice şarj edin ve sonrasında güç tuşuna 10 saniye kadar basılı tutarak, açmayı deneyin.

 2. İyi günlercasper via tabletimiz aldığımızdan beri sorunlu garantiye gidip gidip geldi ama halen aynı hüç durma google play hizmetleri güncellior donuor hangouts durdu dior anlamadım fabrika ayarlarına döndüm sıfırladım format attım ne yapmam gerekior lütfen yardım edermisiniz

  1. Tuğba merhaba. Aslında soruyu daha erken cevaplamıştık ancak internette yaşanan problemlerden ötürü yayınlanmamış. Fabrika ayarlarına döndürme işlemini menüden yaptıysanız bir de yukarıda tuşlarla denemelisiniz. Yine de sonuç alınamazsa yazılım yüklemesi kesin sonuç verecektir diye tahmin ediyoruz.

  1. Yok, değildir. Menüye ulaşabiliyorsanız, Ayarlar> Tablet hakkında bölümünden kontrol edebilirsiniz.

 3. slm iyi çalışmalar yapmış olduğunuz açıklamalar için tebrik ediyorum allah razı olsun
  benim sorunum hafıza kartına attığım yazılım sorunsuz başlıyor fakat 1 cm kadar ilerledikten sonra donuyor ve ekrandaki android logosu üzerinde piksel hatasına benzer bir puslanma oluyor tableti oynatınca puslanma gidip geliyor
  lütfen cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar.

  1. Hakan bey merhaba. Bu tip sıkıntılar genelde hafıza kartı kaynaklıdır. Lütfen denemenizi başka bir hafıza kartıyla daha yapın. Yine de olumlu sonuç alamazsanız, donanımsal bir arızanın olmasından şüphelenebilirsiniz ki o tarz bir durumda da yetkili servise başvuru yapmanızı öneririz.

    1. laptop da bir bilgisayardır, lütfen kopnuya hakim birine danışın! Aksi durumda yapacağınız yanlış bir işlemde cihazınız bir daha çalışamayacak hale gelebilir.

 4. arkadaşlar yukardaki rom dosyasını indirin ses kısma + açma kapama düğmesine basın cihaz recovery da açılsın sd kartın içine girin dosyası yükleyin işlem tamam
  teşekkürler ceplik.com

   1. Hafıza kartınızda sorun olabilir. Önce hafıza kartınızı biçimlendirin, yine aynı hatayı alırsanız başka bir hafıza kartı deneyin.

 5. abi bende upgrading please … yazısı çıkıyor ama sonra otamtik olarak format işlemi gerçekleşmiyor.6 yazı çıkıyor – ve + sadece hareket ettiriyor ne yapmam lazım

  1. Tablet modelinizin Casper Via CTA olduğuna emin misiniz? Yukarıda anlatılan işlem farklı ürün kodları için geçerli olmayabilir.

 6. Tablete format atıktan sonra herhangi bir uygulama indirmek istendiğinde hata diyor ve cihazda yeterli alan yok diyor

 7. abi tablette orta tuş uygulamayı direk kapatma tuşu çalışmıyor ve ses açma+tablet kapatma tuşuna basıyorum bir şey olmuyor napmalıyım?

  1. makalede anlatılan işlemleri sırasıyla yapın lütfen. biz yeşil bir şey ile karşılaşmadık işlem boyunca.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir