Casper Via A3316 akıllı telefonunuza yazılımsal sorunlardan, ekran kilit deseni ya da güvenlik kodu engellemelerinden veya tek seferde ayar-veri sıfırlaması yapmak için format atmak isterseniz, bunu iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

İşlem öncesi mümkünse veri yedeği alın ve telefon şarjının en az %25 olmasını sağlayın.

Casper Via A3316, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve format atma yöntemleri aynı işletim sistemini kullanan modellerle benzeşir. Formatlama işlemi için 2 farklı yöntemden size en uygununu kullanabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz ilk yöntem için menüye erişim sağlayabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenerek yeniden açılır.

Diğer yöntem ise ekran kilit deseni-güvenlik kodu ve işletim sistemi ya da uygulama hataları gibi engellerden menüsüne erişilemeyen telefonlar için en geçerli yol olan donanımdan formattır. Bunun için görseldeki gibi telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanmanız gerekecek.

Casper Via A3316 modelinde diğer Android modellerden farklı olarak onarım moduna(recovery mode) ulaşılarak, seçimlerle işlem yapılamaz. Telefon direk sıfırlama işlemine geçer.

Telefonu kapatın ve ses kısma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

casper-via-a3316-hard-reset-format-atma

Ekrana ‘Formating Data‘ yazısı gelene kadar tuşları bırakmayın. Yazı belirdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.

Bu yazı telefonun sıfırlanmaya başladığı anlamına gelir.

Telefonun içindeki veri ve uygulama yoğunluğuna göre işlem süresi değişebilir.

Bir süre sonra telefon sıfırlama işlemini bitirerek, yeniden başlar.

İşlem tamam! Artık kurulumu yaparak, Casper Via A3316 akıllı telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

28 thoughts on “Casper Via A3316 Format Atma”
 1. bu cihazın download proğramınıda buldum en sonunda sonuçta bulunmaz hint kumaşı değilmiş.
  casper ne kadar saklasada en sonunda elime geçti.

   1. Usta gönderecem dedin adres istedin verdim telefon öylece duruyo bi kenarda allah aşkına gönder de açayım şunu yok gönderemiyeceksen hiç istemiyorum ama servise göndermek zorunda kalıcam garantisi de yok telefonun

  1. Usta buldum dedin sevindim telefonu hala açabilmis değilim sana zahmet gonderebilirsen cok sevinirim

   1. arkadaşım adres ver dvd’ye kaydedip göndereyim yüklemek uzun sürecek bu arada casper ftp adresini de kapatmış o yüzden link veremiyorum.

    1. Verona tekstil 1.organize sanayi bölgesi 4.yol no:1 hanlı beldesi sakarya caner karaduman adına gonderebilirsen cok sevinirim

     1. dvd ye kaydettikten sonra bu adrese alıcı ödemeli herhangi bir kargo şirketi ile gönderebilirsin.seni de uğraştırıyorum ama kusura bakma

     1. Kaç gündür yazıyorum ama bi cevap bile yok sen programı buldum dedin rica ettim gonderecem adres verdedin onu da yazdım yok gondermeyecektin madem neden gondereyim diyorsun ayıp oldu bu yaptığın neyse hadi kal sağlıcakla

 2. Sonunda buldum ses kisma tuşuna ve güç tusuna basip beklemeden bıraktığım da recovery moda a giriyor Wipe data factory reset yaptim wipe cash partition yaptim ama acilmadi bi bilginiz var mi acaba

  1. Lütfen yorumlarınızı CEVAPLA seçeneğini kullanarak yapın.

   Formatla açılmıyorsa yazılım yüklemeniz gerekecek ancak bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı bizim.

 3. Denemediğim yol kalmadı olmuyo bir kere girdim nasıl bilmiyorum Wipe cash reset yapmaya çalıştım batarya düşük uyarısı verdi eve gelene kadar da kapandı bi daha olmuyor

 4. arkadaşlar benim telefonum ses kısma tuşu ve power düğmesine basınca direk formatlama yapıyor ses açma ve power düğmesine basınca telefon sürekli titriyor bir kere recovery açıldı ama bi daha nasıl olduğunu bulamadım telefon casper via yazısında kalıyor lütfen yardım edin bana

  1. yapılan son güncellemelerle beraber recovery gelmiş olabilir. burada iddiaya girmiyoruz. insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

   1. iyi de editör iddia ya girmiyoruz cihaza zaten güncelleme gelmedi güncelleme konusunda casperla kavga ediyoruz. adamların zaten niyeti yok güncelleme yapmaya açıkça söylüyorlar güncelleme gelmeycek diye. yani anlayacağın cihaz 4.1.2 ile geldi 4.1.2 ile ölecek.

    1. ses kısma tuşu ve power tuşu aynı anda basıp 7 saniye basılı tutun logo gelince power tuşunu bırakın recovery menü gelecek.

 5. yanlış bilgi ses açma ve power tuşu aynı anda basıp logo gelince power tuşunu bırakırsanız her android ciha gibi recovery menü geliyor.

  1. her android cihazda öyle değildir, casper via a3316 orjinal romluysa yukarıda anlatıldığı gibi format atılır. bu cihazda recovery yoktur. modifiye yazılım veya cwm yüklenmişse dediğiniz tuşlar işler.

   1. Benim cihazımda ses açma ve power tuşu aynı anda basılı tutup logo gelince power tuşunu bırakıyorum recovery geliyor ayrıca sayın editör cwm recovery var ise cihaza göre söyle de bizde kuralım cihazın download programı bile yok sen cwm recovery sen bahsetmişsin ama istersen sana cihazı recovery de açıp resmini çekeyim göndereyim işine yarar belki.

    1. tüm androidlere CWM recovery modu yüklenebilir, bu biraz ileri yazılım bilgisi isteyen bir durumdur. Bu modelin orjinal yazılımında Recovery Mode yoktur.Güncelleme ile veya modifiye yazılım yüklenerek Recovery moduna sahip olmuş olabilir.

 6. bu model bazı telefonlar ses acma ve kısma tusuna aynı anda basarak değil sadece kısma tusu ve power tusuna basılı tutarak formatlama işlemi başlıyor haberiniz olsun

  1. makalede de öyşe anlatılmış zaten hocam. ses kısma ve açama-kapama. açma-kapama ile güç tuşunu kastettik. yanlış anlaşıldı sanırım. güç olarak değiitiriyorum şimdi onu. sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir