Casper Via A3316 Ekran Görüntüsü Alma

Casper Via A3316 akıllı telefonunda o an ekranda bulunan görüntüyü kaydederek, galeriye eklemek mümkün. Bunun için Android uygulama marketi Google Play Store’da ücretsiz uygulamalar bulunduğu gibi, telefonun dahili özelliklerinde de bu işlem için bir işlev mevcut. Bu makalemizde telefonun dahili özelliği ile nasıl ekran görüntüsü alacağınıza bakacağız.

Casper Via A3316, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan markalarla benzerdir. Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özellikle, ekranda bulunan görüntüyü kaydederek, üzerinde düzenleme yapabilir ya da herhangi bir amaçla paylaşabilirsiniz.

A3316 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için basit bir tuş kombinasyonu yapmanız yeterli. İlgili ekrandayken, görseldeki gibi ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basarak kısa bir süre bekleyin.

Tuş kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
casper-via-a3316-ekran-goruntusu-alma

İşlemi başarıyla gerçekleştirirseniz, ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyarsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.