Casper Via A3216 modelinde de tıpkı diğer Android 4 işletim sistemi kullanan modeller gibi ekran görüntüsü almanız mümkün. Bunun için basit bir tuş kombinasyonu yapmanız yeterli…

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an telefon ekranında bulunan herhangi bir görüntünün galeriye kaydedilmesine olanak tanır ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır.

Casper Via A3216 modelinde ekran görüntüsü alma yöntemi diğer Android 4 işletim sistemi kullanan cihazlarla benzeşir. Görüntüyü yakalamak için ses kısma tuşuyla birlikte açma-kapama(kilit) tuşuna basın ve kısa bir süre bekleyin. Dolayısıyla uygulanması gereken tuş kombinasyonu, görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalıdır.

Casper-VIA-A3216-ekran-goruntusu-alma

 

İşlemi doğru bir şekilde yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek,  aynı anda bir deklanşör sesi duyarsınız. Yakalandığınız görüntüyü galeride ‘Ekran görüntüsü‘ albümünde bulabilirsiniz.

5 thoughts on “Casper Via A3216 Ekran Görüntüsü Alma”
  1. Benim tel de casper bu surumun aynisi bir cok sorunum var kendi kendine program siliyor bazen tel acip kapatinca duzeliyor bazen gidiyor.faceye girince kapaniyor.onceden samsung trend ..kullaniyordum o bile daha cok sey aliyordu 3uygulamadan sonra birsey yuklemiyomr hafiza dolu diyor.fotograf cekmiyor geri kapaniyor galeriyi actigimda geri kapaniyor acaba viruslu mu benim hafisa karti kucuk mu geliyor bilgi verirmisiniz.ekran goruntusunu aldim teskkurler…

    1. Şahin merhaba. Öncelikle telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi denemelisin. Tabi bu esnada hafıza kartını sıfırlarsan da iyi olacaktır. Sonrasında telefona aynı hataları vermeye devam ediyorsa, virüs almış olabilir ki bunun çözümü de yazılım yüklemesi yapmaktır.

    1. ekran görüntüsü aldığınızda otomatik olarak oluşur. ingilizce isim vermiş olabilir albüme. Svrren Capture veya screenshot olabilir. ya da dosya yöneticinden pictures klasörüne bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir