Blackberry’nin son dönemdeki iddialı telefonlarından biri olan Priv piyasaya çıktı, ateşi Türkiye’yi sardı! Android işletim sistemiyle çalışan yeni ürünün satış fiyatı 3499 lira!

Bir dönem piyasanın efsane üreticilerinden olmayı başaran Blackberry, ilgili dönemin hemen ardından ettiği zararlarla konuşulmaya başlanmıştı. Yapılan çeşitli atımlarla ayakta tutulmaya çalışılan marka son dönemde olumlu tepkiler alan telefonlar üretmeyi başarmıştı. Teknoloji takipçilerinin yine bu şekilde olacağını umduğu yeni model dünya piyasasında satışa çıkmıştı. Ülkemizde şu an bazı internet perakendeciliği sitelerinde satışta olan Blackberry Priv’in satış fiyatı Apple iPhone 6S Plus ile yarışır cinsten. 3499 liralık satış fiyatına sahip ürün sıradışı da bir tasarıma sahip.

5.4 inçlik bir ekrana sahip olan Priv’de özellikle Blackberry’den aşina olduğumuz QWERTY klavye de yer alıyor. Sürgülü bir tasarımla dokunmatik panelin arkasına saklanan bu klavye, aşağı doğru çekilerek kullanıma hazır hale geliyor.

blackberry-priv-fiyatYakın dönemdeki bir çok modelinde Android uygulama marketi Play Store’a erişime izin veren Kanadalı üretici, yeni modelinde kendi işletim sistemi Blackberry OS’tan tamamen vazgeçerek, Android işletim sistemine geçiş yaptı. Tabi Blackberry Priv’de BBM gibi üreticinin kendi uygulamaları dahili olarak geliyor.

Aslına bakılırsa Blackberry Priv tasarımı ve üstün özellikleriyle premium sınıfta yer alan, güçlü bir ürün. Üstelik daha önce de markanın çok pahalı ürünlerine(Porshe Desing) denk gelmiştik. Ancak yine de rekabetin fiyatla doğru orantılı olduğu bu ortamda, sadece biz değil, ülkemizdeki bir çok teknoloji takipçisi 3499 liralık fiyata şaşırmış durumda. Blackberry Priv’in tüm özelliklerine göz atmak ve ürünü daha detaylı incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BlackBerry Priv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir