Blackberry marka telefonlarda uygulama indirmek, BBM gibi kullanmak gibi bir çok, markaya özel işlev için bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Aksi taktirde Blackberry uygulama marketi olan Appworld’e giriş yapamaz, uygulama indiremezsiniz. Bu makalemizde Blackberry ID’nin nasıl oluşturulduğunu aktarmaya çalışacağız. Tabii daha çok bunu bilgisayarınızdan nasıl yapacağınız anlatacağız.

Blackberry ID oluşturmak için iki farklı seçeneğiniz var. Bunlardan ilki telefonunuz üzerinden oluşturmak diğeri ise Blackberry ID oluşturma internet sitesini kullanmak.

BİRİNCİ YÖNTEM

İlk seçenek olan telefonunuz üzerinden üyelik oluşturmak için öncelikle Blackberry telefonunuzdan internete girebilmeniz yani BIS paketi satın almanız gerekir. Daha sonra Blackberry telefonunuz üzerinden Blackberry App World’e girdiğinizden üyelik oluşturmakla alakalı bildirimle karşılaşırsınız. Aşamaları takip ederek Blackberry ID oluşturmanız oldukça basit. Blackberry ID oluşturma işlemini başarıyla gerçekleştirdikten sonra marketten uygulama indirebilir, BBM kullanmaya başlayabilirsiniz.

BlackBerry-ID

 

İKİNCİ YÖNTEM

İkinci seçenek ise yine oldukça basit olan Blackberry ID oluşturma sitesini kullanmak. Öncelikle Blackberry ID oluşturma sitesine giriş yapıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkar.

blackberry id alma

 

Burada görselde gösterdiğimiz ikinci seçenek ‘Bir Blackberry ID’niz yok mu? Oluşturun‘ yönlendirmesini tıklayarak ilerliyoruz.

blackberry id alma 2

İkinci aşamada yukarıdaki gibi kullanıcı bilgilerini kayıt etme ekranı çıkar. Burada ilgili tüm alanları doldurmamız gerekiyor. Sizden username için bir e-mail adresi ister ki buraya geçerli ve kullandığınız bir e-mail adresi girmelisiniz. Çünkü işlem sonunda aktivasyon maili alacaksınız. İşin önemli kısmı burası, bu ekrandaki bilgileri eksiksiz tamamladığınızda işlem başarıyla gerçekleşecektir.

İşlemleri doğru şekilde gerçekleştirdiğinizde aşağıdaki gibi bir mail alırsınız. Bu aşamada ‘username’ kısmına yazdığınız mail adresinize bir aktivasyon maili gönderilir. Mail kutunuza girdiğinizde aşağıdaki ekranla karşılaşırsınız. Hesabı onaylamak için ‘comfirm your mail address’ seçeneğine tıklayın.

blackberry id alma 3

 

 

Mail adresinin gerçekten size ait olduğunu doğrulayan bu tıklama sonrası, son kez teyit amaçlı olarak Blackberry ID giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Burada yapmanız gereken işlem; kullanıcı adı olarak seçtiğiniz e-mail adresinizi ve Blackberry ID için belirlemiş olduğunuz şifreyi ilgili ekranlara girmek. Doğru bir şekilde bilgileri girip ‘Submit‘ diyorsunuz ve işlem tamamlanıyor.

blackberry id alma 4

 

Eğer aşağıdaki gibi bir onay mesajı görüntülerseniz, tüm aşamaları doğru olarak gerçekleştirmişsiniz demektir. Artık telefonunuzdan aldığınız ID bilgilerini girerek App World’e erişebilirsiniz. İşlem tamam!

blackberry id alma 5

14 thoughts on “Blackberry ID (Kullanıcı Adı – Üyelik – Hesap) Alma”
 1. Halil bey merhaba
  bende blackberry 9360 var hesap aldım fakat telefondan açılmıyor şebeke hatası veriyor yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba. Blackberry modelleri artık o kadar eskidi ki yorum yapabilmek bile çok zor. Şebeke hatası da ciddi bir sorun. Ama telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Belki işletim sisteminde bir kafa karışıklığı vardır.

   1. fabrika ayarların nasıl döndürebilirim yardımcı olabilir misiniz?
    teşekkür ederim.
    saygılar

 2. bilgisayardan hesap açtım ama telefonda açılmıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz??

 3. offffffffffffffffffffffffff olmuyoooooor bir şeyler diyorrrr bana yapılan bir hesap verin yaaa

 4. aynı sorun bende de yaşanıyor sinir krizi geçiriyorum lütfen bu konuda dönüş yapabilir misin

  1. üçüncü taraf uygulamarından ayarlama yapabilirsiniz veya telefon modelinizi söylerseniz telefonunuzu nasıl sıfırlayabileceğinizi anlatabilirim.

 5. ya ben giriyorum uçuncu taraf ayarlarına ordan değiştiremiyorum direk diğerin parolası isteniyor yardomcı olur musun ya

  1. şu an elimde blackberry cihaz olmadığı için detaylı bilgi veremiyorum ancak, o menüden çıkış yapmıştım daha önce.

 6. app worldden bir şey indirirken kullanıcı adı falan istiyor eski kullanıcı adınmla giriş yapamıyorum yeni açtım fakat bu akıllı telefon ile ilişkilendirilmiş kullanıcı adını girin diyo yeni kullanıcı adımla nasıl giriş yapabilirim?

  1. Seçeneklere girin orda Üçüncü Taraf Uygulamaları diye bir menü olacak. ordan değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir