Blackberry 9780 Bold Format ve Reset Atma

Blackberry 9780 Bold telefonunuz artık çok ağır çalışmaya başladıysa veya sık sık donuyorsa, kendiliğinden kapanma gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız bunu cihazınızın hafızasındaki gereksiz verileri silerek aşmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzu temizlemek için menüdeki seçeneği kullanmalısınız.

Format işlemine başlamadan önce telefonunuzu şarj edin ve en az %50 olmasını sağlayın. Mümkünse silinmemesini istediğiniz verilerin yedeğini alın. Bu işlemi sim kartsız olarak da yapabilirsiniz.

Sıfırlama işlemi yaparken menü yönlendirmelerini iyi bir şekilde takip etmeniz gerekir. Yani uygulama silip silmeyeceğiniz, hafıza kartının silip silinmeyeceği gibi seçenekler kullanıcıya bırakıldığından, işaretleme ya da işareti kaldırma işlemlerini yapmalısınız.

İzlemeniz gereken yörünge; Menü> Seçenekler> Güvenlik> Güvenlik temizlemesi şeklindedir. Bu yörüngeyi onaylamak için son gelen ekranda, en alt bölüme ‘blackberry‘ yazıp onaylamalısınız. Onay verdikten sonra telefon temizleme işlemini otomatik olarak yapar ve kendini gereksiz ağırlıklardan kurtararak yeniden açılır.

Telefonunuz daha iyi bir performansla kullanmak için mutlaka güncellemelerinizi yükleyin. Sıfırlanmış bir telefona güncellemek yapmak her zaman daha rahat olur. Bu yüzden telefonunuzu sıfırladıktan sonra Blackberry Desktop Software programını indirip, yükleyerek güncelleme yapmanızı tavsiye ederiz.blackberry-bold-9780-format-reset-atma

Blackberry 9780 Bold telefonunuz takıldıysa ya da donduysa bunu çözmek için anlık reset seçeneğini deneyebilirsiniz. Reset işlemi için bir tuş kombinasyonu mevcut… ALT + SHİTF + DEL tuşlarına birlikte basmalısınız.

Bu tuş kombinasyonu sonucunda cihaz yeniden başlar. Bazı sürümlerde bilgiler silinirken, çoğunda bilgilerinize herhangi bir zarar gelmez.

BlackBerry 9780 Bold Yazılım Yüklemesi İçin Tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

16 thoughts on “Blackberry 9780 Bold Format ve Reset Atma

 1. 9780 ..BlacBerry e şire koydum 2 kez doğru girmeme ragmen açılmadı. Devam etmek için Blacberry derğerini girin diyor ne yapmam gerekiyor?

 2. Merhaba
  Sorum Şu Blackberry Bold 9780 Telefona Sahıbım Telefonu 2.el Aldım ve benden önce kullanan arkadaşım blackberry ıd uygulamasını kullanmış bunu ben kendi mail adresime Telefonumu senkronize etmeye çalışıyorum bir blackberry ıd sı almış bulunmaktayım siteden ama bunu telefonuma tanıttığımda bağlantı kurulamıyor bu aldığım telefona kendı blackberry ıd ve parolamı nasıl tanıta bılırım ve blackberry uygulamalarından yararlana bılırım yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum .

  1. Merhaba. Blackberrylerdr en sık yasanilan sorunlardan biri bu. Genelde formatlandiktan sonra duzeliyor normal kendi id niz ile giris yapabiliyorsunuz.

   1. Yardımın İçin Teşekkür Ederim Öncelikle Bir Soru Daha Sormamda Yarar Var Diye Düşünüyorum Telefonumu Kendim Formatlıya Bilirmiyim Bunda Ne Gibi Sakıncalar veya Herhangi bir Sorun İle Karşılaşırmıyım Telefonun IME Numarası Da Silinirmi Yoksa Bir Teknik Servise Götürmeliyim Çünkü ID Mi Denerken 10 Kez limiti var ve ben 5 ini Kullandım 5 Tane Kaldı Telefonu Formatladıktan Sonra Kendi ID mı Girersem Kabul Edermi Sorum Bu kadar İlgin Ve Yardımın İçin Şimdiden Yine Teşekkür Ederim .

    1. Sorunlari ortadan kaldirmak icin format atacaksiniz. Sorun yaratmak icin degil :) kendiniz formatlayabilirsiniz. Yukaridaki makaleyi okuyun. Format ile duzelmezse yazilim yuklemeniz gerekecek.

     1. Anladım Formattan Sonra Ben Yine Uğrarım Yanınıza İlginiz İçin Saolun :D

      Not: Olmassa Yazılımıda İliştiriversen Bu Diyoloğun İçinden bi yere :D

 3. benim 9780 model telefonum var ve dokunmatik orta yuşu çalışmıyor oldukça çok denedim yeniden başlttım nasıl bu sorunu çözerim

  1. tuş sorunu genelde donanımsal bir sorundur. tuşun değişmesi gerekecek. bir teknik servise danışmanızda fayda var.

 4. meraba benim blackberry bold 9780 modelinde bir telefonumvar uygulamaları güncellerken app world simgesi kayboldu hiç bi yerde bulamıyorum ana ekrandada yok ayrıca bu konuda yardım eder misiniz lütfen ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir