Blackberry 8520 Sim Kilidini Açma

Blackberry 8520 Curve telefonunuzu, telefonu aldığınız operatörün hattı dışındaki farklı bir operatörün hattıyla kullanmak istiyorsanız bunun için öncelikle operatörünüzden ağ mep kodunu yani bir diğer deyişle sim kilit kodunu almak zorundasınız. Ağ mep kodunu aldıktan sonra ise yapmanız gereken işlemler çok basit.

Ağ mep(sim kilit) kodunu nasıl alacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bu konuda yazdığımız makaleyi okuyabilirsiniz.

Blackberry Sim Kilit(Ağ MEP) Kodu Alma

blackberry curve 8520 sim kilit açma

Ağ mep kodunu aldıktan sonra kodu telefonunuza girebilmek için iki farklı seçeneğiniz mevcut. İlki için telefonunuza başka bir operatörün hattını takın ve telefonunuzu açın. Telefon açılışta içindeki farklı hattı algılar ve sizden direk ağ mep yani sim kilit kodu ister. Aldığınız kodu bu ekrana girerek telefonu farklı operatör hatlarıyla kullanıma açabilirsiniz.

Diğer yöntem için ise telefonunuzun menüsünü kullanmalısınız. Menü> Seçenekler> Gelişmiş Seçenekler> Sim kart yörüngesini izlediğinizde sim kart menüsüne ulaşmış olursunuz. Ancak telefon sim kilitli olduğundan sim kart menüsüne tam anlamıyla erişemezsiniz. Sim kart menüsünü açmak için aynı ekrana, aynen yazdığımız gibi büyük harflerle ‘MEPD’ yazmanız gerekiyor. Bu yazı girilirken ekranda herhangi bir değişiklik olmaz, yazı doğru olarak tamamlandığında kapalı olan sim kart menüsü erişime açılır.  Burada ikinci sıradaki ‘’ seçeneğinin etkin olduğunu görürsünüz. Amaç, etkin olan bu seçeneği devre dışı olarak değiştirmektir. Bunun için ise aynı ekrana ‘mep2’ yazmanız gerekiyor. Bu işlemi de doğru yaparsınız ekrana ağ mep kodu gireceğiniz ekran gelir. Artık ağ mep kodunu girerek Blackberry telefonunuzu farklı operatörlerin hatlarıyla da kullanabilirsiniz.

* Yukarı verdiğimiz bağlantıyla ulaşabildiğiniz makalemizde de anlattığımız üzere ağ mep kodunu yanlış girmemeye özen göstermelisiniz. Ağ mep kodu 10 kez yanlış girildiği taktirde cihazınız devre dışı kalacaktır ki bu durumda telefonunuzu yetkili servisine göndermek zorundasınız.

Author: Tayfun Sağır

19 thoughts on “Blackberry 8520 Sim Kilidini Açma

  1. kolay gelsın ben meb kodu buldum ama kodun ıcınde tıre oldugu ıcın yazamıyorum sayılar yazılıyo ama sıra treye gelınce hıc bı sekılde yazamıyorum yardımcı olyrsanız sevınırım

  2. BlackBerry curve 9300 sim kilidi açma bölmesine girdim kodu yazmak için mep2 yazmama rağmen hiç bişey çıkmadı nedeni nedir

    1. en son 70 lira idi, telefonla arayıp bilgi edinebilrsiniz. sitesinde iletişim numaraları var.

        1. farketmez, 10 defa yanlış girilip bloke edilmişse yetkili servis bunu ücret karşılığı yapacak zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.