Samsung son dönemde Galaxy serisi akıllı telefonların tasarımında değişikliğe giderek, bataryası çıkarılamayan modeller üretmeye başladı. Daha önceki modellerinde esnek plastik malzemelerine alıştığımız marka, artık daha sert malzemeler kullanıyor. Bu sert malzemeler bütün bir kasada toplanıyor ve bu şekilde kullanıcının bataryayı çıkarabilmesi, SIM ve hafıza kartlarını arka bölümden takabilmesi mümkün olmuyor.

Bu tarz tasarımların çeşitli avantajları olduğu gibi dezavantajları da oluyor. Örneğin önceki nesillerde telefonunuz takılı kaldığında bataryasını çıkararak sorunu hızlıca çözebilirken artık akıllı telefonunuza reset atmak zorundasınız! Bilgisayarlardan alışık olduğumuz bu işlem sıkışmış cihazın yeniden başlamasını sağlar ve kullanıcı bu şekilde cihaza yeniden erişim sağlayabilir.

Bataryası çıkarılamayan, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonunuz donduğunda takılı kaldığında, size tepki vermediğinde uygulamanız gereken reset atma işlemi için standart bir yol bulunur.

İlgili modellere reset atabilmek için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına en az 7 saniye süreyle basılı tutmalısınız.bataryasi-cikmayan-samsung-reset-Akıllı telefon yeniden başlayıp marka model bilgisini gösterdiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Ancak yeniden başlatılma yapılmasına rağmen hâlâ akıllı telefonunuza erişim sağlayamıyorsanız, donanımsal bir sıkıntıdan şüphe edilmeli. Örneğin dokunmatik bozulmuş olabilir. Bu aşamada teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise başvurun!

NOT: Yukarıda anlattığımız yöntem Samsung Galaxy Alpha, A3, A5, A7, A8, E5, E7, S6, S6 Edge, S6 Edge+, S7, S7 Edge, Note 5 ve Yeni Galaxy A serisi(2016) gibi bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamayan tüm akıllı telefonlara uygulanabilir. 

15 thoughts on “Bataryası Çıkarılamayan Samsung Telefonlara Nasıl Reset Atılır?”
  1. çok teşekkürler yeni telefon almayı planlıyordum.sayenizde telefonumun sadece yeniden başlatmam gerektiğini anladım. başarılar…

  2. Valla super denedim oldu donmustu ekran simsiyah yeniden geldi ?? tesekkur ederiz faydali bilgi

  3. Samsung galaxy S7’deki lanet olasıca problemimi bu yöntem ile çözdüm. Çok teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir