Bugüne kadar Avea, TTNET ve Türk Telekom olmak üzere 3 farklı marka altında faaliyetlerini sürdüren kuruluşlar, bugün itibariyle Türk Telekom çatısı altında birleşiyor! Yeni bir hizmet anlayışı benimseyen kuruluş, birbirine çok yakın olan faaliyet alanları için, Türk Telekom markası altında ilerlemeye karar verdi.

Bir kaç gündür söylenti şeklinde dolaşan ve bugün kesinliğe kavuşan kararla, artık hayatımızda Avea ve TTNET markaları olmayacak. Mobil iletişim, TV yayını, internet gibi tüm hizmetler Türk Telekom markası altında tüketiciyle buluşturulacak.

Yenilenme kapsamında logosunu da güncelleyen firma, 4.5G öncesi bu kapsamdaki çalışmaları bitirmeyi hedefliyor. Dolayısıyla yeni bir mağaza konsepti ve hizmet anlayışıyla tüketicinin karşısına çıkılacak. Bu kapsamda ilgili tüm markalar bir dönüşüme tabi olacak.

Artık aslında tek bir markadan hizmet alan kullanıcılar, tek bir internet sitesi ve tek bir çağrı merkeziyle muhattap olacak. Açıklama ve basın bilgilendirmesi bugün geldi ama Türk Telekom markası altında faaliyet, yarın yani 27 Ocak 2016 tarihi itibariyle başlayacak.

avea-ve-ttnet-turk-telekom-olduBu dönüşüm sonrası, örneğin Avea kullanıcıları telefonlarında ‘Avea’ şeklinde olan operatör bilgisini, Türk Telekom olarak görmeye başlayacak. 2004 yılında Aycell ve Aria’nın birleşimiyle doğan Avea için de, ilgili dönemde aynı çalışma yapılmış ancak özellikle eski teknolojili telefonlarda uzun süre Aria ve Aycell yazıları görülmeye devam edilmişti. 2016 yılında yapılan bu dönüşüm sonrasında aynı durumun gözlenip, gözlenmeyeceği de büyük merak konusu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir